راهپیمایی روز جهانی قدس

۱۳۹۲/۰۵/۱۱     |       rouhani.ir     |     تهران - خیابان انقلاب

روحانی: اشغال سرزمین فلسطین زخمی بر بدن دنیای اسلام است

رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران گفت که راهپیمایی روز قدس یادآور آن است که مردم مسلمان حق تاریخی خود را فراموش نخواهند کرد و همواره در برابر ظلم و تجاوز ایستادگی می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در حاشیه راهپیمایی روز قدس در تهران، در جمع خبرنگاران، روز قدس را یکی از یادگارهای حضرت امام(ره) خواند و افزود: در منطقه ما، در سایه اشغال سرزمین فلسطین و قدس عزیز، زخمی بر بدن دنیای اسلام نشسته و این یادآور آن است که مردم مسلمان این حق تاریخی خود را فراموش نخواهند کرد و در برابر ظلم و تجاوز ایستادگی خواهند کرد.

وی در برابر پرسشی درباره ادامه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی پاسخ داد: در شرایطی که دنیای اسلام در منطقه دچار مشکل است صهیونیست‌ها فکر می‌کنند فرصت مناسبی است برای اینکه به ظاهر چهره صلح‌طلبی از خود نشان دهند و در واقع به تجاوزات و تعرضات خود به سرزمین فلسطین ادامه می‌دهند.

متأسفانه در اخبار برخی خبرگزاری‌های داخلی از جمله ایسنا، به نقل از دکتر روحانی اشتباهاً اینطور عنوان شده بود که "رژیم صهیونیستی زخمی است که سال‌ها بر بدن دنیای اسلام نشسته است و این زخم باید از بین برود" که جمله مذکور به ترتیبی که در بالا آمده است: "اشغال سرزمین فلسطین زخمی بر بدن دنیای اسلام است" صحیح می‌باشد.

فیلم کامل این مصاحبه از بالای همین صفحه قابل مشاهده است.

ترجمه انگلیسی خبر:

President-elect Rouhani has attended the International Qods Day rally in Tehran.

At one point during the march, he spoke with reporters on what International Qods Day is about and some of the issues the Muslim world is facing:

"[International] Qods Day, a memento of Imam Khomeini, is a day when people display the unity of the Muslim world in the face of any oppression and violation. In any case, in our region, a sore has for many years been on the body of the Muslim world in the shadow of the occupation of the holy land of Palestine and dear Qods [Jerusalem]. This day is in fact a reminder  that Muslims will not forget their historic right and will continue to stand against violations and tyranny."

President-elect Rouhani is set to be sworn into office on August 4th.


 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها