دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت با رهبر انقلاب

۱۳۹۲/۰۶/۰۶     |       rouhani.ir     |     حسینیه امام خمینی

رهبر معظم انقلاب: مواضع آقای روحانی در طول سى و چند سال گذشته خوب و درست بوده است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دیدار هیأت دولت یازدهم، با قدردانی از هماهنگی دولت و مجلس برای آغاز بكار سریع دولت جدید، آقای روحانی را رئیس جمهوری مطلوب، مورد اعتماد و دارای سوابق روشن انقلابی خواندند و با تبیین شاخص‌های مهم دولت مطلوب از جمله سلامت اعتقادی و اخلاقی، خدمت به مردم، عدالت، سلامت اقتصادی و مبارزه با فساد، قانون گرایی، حكمت و خردگرایی و تكیه بر ظرفیت درون زای كشور تأكید كردند: اقتصاد و علم را در اولویت قرار دهید و با مهار تورم، تأمین نیازهای اساسی مردم، رونق تولید و ایجاد تحرك و آرامش در عرصه اقتصادی، امید مردم به آینده را استمرار و افزایش دهید.

ایشان در بیانات خود فرمودند:
"لازم ميدانم از سرعت عمل رئيس جمهور محترم در معرّفى وزيران به مجلس شوراى اسلامى صميمانه تشكّر كنم. ميدانستم و ميديدم اصرار ايشان را و در دل تحسين ميكردم اين اصرار را براى اينكه هرچه زودتر هيئت دولت تشكيل بشود؛ خوشبختانه ايشان توانستند و در همان اوّلين لحظه‌ى ممكن بعد از تحليف، بدون اينكه فوت وقتى پيش بيايد، پيشنهاد خودشان را به مجلس محترم دادند. از مجلس محترم هم من تشكّر ميكنم كه با رأى خوبى و در مواردى با رأى بسيار بالا و برجسته‌اى وزيران را تأييد كردند و كار را در واقع دولت و مجلس آغاز كردند. اين نشانه‌ى عزمِ كار از طرفى و هماهنگى دو قوّه از طرف ديگر است، كه اين هر دو از آن عناصرى است و مواردى است كه اين حقير نسبت به آنها حساسيّت دارم؛ هم نسبت به هماهنگى دو قوّه كه خوشبختانه خيلى خوب در اين وهله‌ى اوّل خود را نشان داد، و هم نسبت به اينكه در هر زمينه‌اى كارْ بى‌وقفه آغاز بشود.

اميدواريم كه دولت شما و مجموعه‌ى شما بتواند نقاط قوّتى كه در او هست بُروز بدهد و نشان بدهد و اين اميدى را كه اشاره كردند آقاى رئيس جمهور در دل مردم به كارهاى برجسته و بزرگ و عبور از موانع به وجود آمده و افزايش پيدا كرده، ان‌شاءالله با بُروز نقاط قوّت خودتان ادامه بدهيد. البتّه بدون ترديد شخص خود آقاى روحانى يكى از نقاط قوّت اين مجموعه‌ى كارى است. ايشان فرد باسابقه‌ى در انقلاب، باسابقه‌ى در مبارزات انقلابى، با مواضع خوب و درست در طول سى و چند سال گذشته، خودشان را در معرض ديد و قضاوت گذاشتند و بحمدالله امروز هم به‌عنوان رئيس جمهور مطلوب و مورد اعتمادى در رأس دستگاه اجرايى قرار دارند. و ميفهمد انسان از مطالبى كه ايشان ميگويند و از سوابقى كه از ايشان داريم كه عزم راسخى در ايشان و ان‌شاءالله در همكارانشان هست براى اينكه كارها را به بهترين وجهى و در درست‌ترين جهتى به پيش ببرند. دعا ميكنم من، هم ايشان را، هم شماها را كه ان‌شاءالله موفّق بشويد و بتوانيد آنچه را كه وظيفه‌ى يك دولت خوب و مطلوب است، ارائه بدهيد."

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها