سفر به قرقيزستان

۱۳۹۲/۰۶/۲۱     |       rouhani.ir     |     فرودگاه مهرآباد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنجشنبه) با بدرقه رسمی دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به منظور شرکت در سیزدهمین اجلاس شانگهای راهی قرقیزستان شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور پیش از عزیمت به قرقیزستان به منظور شرکت در اجلاس شانگهای در گفتگو با خبرنگاران، بر اهمیت اجلاس شانگهای در شرایط حساس منطقه ای تاکید کرد.

دکتر روحانی گفت: به دعوت رسمی رئیس جمهور قرقیزستان عازم بیشکک می شوم و در حاشیه اجلاس شانگهای با روسای جمهور روسیه و چین و مقامات سایر کشورها دیدار و گفتگو خواهم کرد.

رییس جمهور تاکید کرد: روسیه و چین که هم عضو شورای امنیت سازمان ملل و هم عضو سازمان همکاری شانگهای هستند می توانند در مسائل مهم بین المللی نقش تاثیر گذار داشته باشند.

دکتر روحانی با بیان اینکه سازمان همکاری شانگهای سازمان بسیار مهم و منطقه ای است و جمهوری اسلامی ایران نیز عضو ناظر آن است، افزود: در اجلاس شانگهای مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل مهم منطقه ای و بین المللی را تبیین خواهم کرد.

رییس جمهور ابراز امیدواری کرد این سفر به گونه ای باشد که منافع مردم ایران و ملتهای منطقه بهتر از گذشته تبیین شود.

در مراسم بدرقه رئیس جمهور، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری و جمعی از وزرای دولت نیز حضور داشتند.

دکتر ظریف وزیر امور خارجه، مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، دکتر روحانی را در این سفر همراهی می کنند.

دکتر روحانی در بدو ورود در فرودگاه بین المللی ماناس بیشکک مورد استقبال "جانتورا ساتی بالدیف" نخست وزیر قرقیزستان قرار گرفت.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها