دکتر روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد

۱۳۹۲/۰۷/۰۱     |       rouhani.ir     |     فرودگاه مهرآباد

به منظور شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد،
دکتر روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز سه‌شنبه به منظور شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در راس هیاتی بلندپایه با بدرقه رسمی معاون اول رییس جمهور تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

دکتر روحانی، پیش از ترك تهران در گفتگو با خبرنگاران در بیان اهداف این سفر گفت: این سفر برای شركت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به دعوت دبیر كل سازمان ملل انجام می شود.

رییس جمهور تصریح کرد: متاسفانه در طول سالهای گذشته چهره ملت ایران که ملتی بزرگ، با تمدن و با فرهنگ است به گونه دیگری تصویر شده، در حالی که امروز مرکز ثبات منطقه بوده و به دنبال صلح و امنیت بین المللی است و اولین هدف از این سفر این است که بنده و همکارانم تلاش خواهیم کرد در فرصت هایی که برایمان به وجود می آید، بتوانیم چهره واقعی ملت ایران را به عنوان ملتی صلح دوست و با فرهنگ به جهانیان معرفی کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه مردم در انتخابات 24 خرداد حماسه بزرگ سیاسی را با حضور ، نشاط و انتخاب خود آفریدند و اعلام کردند که مسیر میانه روی و اعتدال و دوری از افراط گری را قبول دارند، تصریح کرد: این پیام ملت ایران باید به گوش جهانیان برسد و در این سفر تلاش خواهیم کرد که به دنیا اعلام کنیم ملت ایران با هرگونه خشونت و افراط مخالف است.

رییس جمهور افزود: امروز در منطقه ملت ها از افراطی گری و تروریسم رنج می برند که این رنج باید با تلاش همگانی برطرف شود.

دکتر روحانی در تشریح سومین هدف از سفر به نیویورک با بیان اینکه ملت ایران در طول سالهای گذشته مورد ظلم و فشار نابجا و غیرقانونی بین المللی قرار گرفته است،‌گفت: ملت ایران هرگز به دنبال سلاح کشتار جمعی نبوده و تنها به دنبال پیشرفت است و در این سفر تلاش می کنیم تا ندای مظلومیت ملت ایران را به گوش دنیا برسانیم و بگوییم مسیر تحریم ، مسیر غیرقانونی و غیرقابل قبول است و دشمنان ملت ایران را به جایی نخواهد رساند.

رییس جمهور اظهار داشت: غربی ها باید مسیر گفتگو و تعامل را در قبال ملت ایران پیش رو گرفته و منافع متقابل را مد نظر قرار دهند.

دکتر روحانی گفت: در این سفر علاوه بر پیگیری اهداف مدنظر با مقامات دیگر کشورها و سازمان های بین المللی و مجامع علمی و دینی ملاقات هایی خواهیم داشت. همچنین در این سفر با ایرانیان مقیم آمریکا دیدار کرده و با چند رسانه نیز مصاحبه خواهیم داشت.

در مراسم بدرقه رسمی رییس جمهور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری و ابوترابی فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و چند تن از وزرا حضور داشتند.

دکتر روحانی را در این سفر دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، دکتر نجفی رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، صادق مشاور رسانه‌ای رییس جمهور و حسام الدین آشنا دستیار ارشد رییس جمهور و معاون سیاسی دفتر رییس جمهور و همچنین دستغیب و مره صادق دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراهی می کنند.

رییس جمهور در اولین حضور خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علاوه بر سخنرانی، با رؤسای جمهور فرانسه، اتریش و ترکیه، نخست‌وزیر ایتالیا و اسپانیا، وزیر خارجه آلمان و چند مقام عالی‌رتبه دیگر دیدار خواهد داشت. همچنین دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا، مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی CNN و PBS، روزنامه واشنگتن‌پست و کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران و رسانه‌ها از برنامه‌های دیگر رئیس جمهور خواهد بود.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها