سفر رئیس جمهور به بوشهر

۱۳۹۲/۰۹/۰۹     |       rouhani.ir     |     بوشهر

سفر رئیس جمهور به بوشهر به منظور دیدار و رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان برازجان

رییس‌جمهور صبح امروز (شنبه) برای دیدار با زلزله‌زدگان شهرستان برازجان، بازدید از مناطق زلزله‌زده و روند امدادرسانی به آسیب‌دیدگان و همچنین بازدید از پروژه‌های گازی در منطقه عسلویه وارد استان بوشهر شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در بدو ورود به این استان در فرودگاه بوشهر پس از بازدید از یگان تشریفات، از سوی فریدون حسن وند استاندار، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مسوولان و مقامات ارشد محلی مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر روحانی در فرودگاه بوشهر در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه دیدار و خدمت مردم بزرگ و عزیز ایران در هر کجای کشور برای رییس جمهور یک افتخار است، گفت: تقدیر بر این بود که امروز اولین سفر ما به استان بوشهر انجام شود و مردم خوب و دلیر این استان را زیارت کنیم.

رئیس جمهور افزود: دلیل عمده این سفر دیدار با مردم زلزله‌زده منطقه دشتستان و همدلی و همدردی با آنان است؛ البته در این سفر بازدیدی از عسلویه و فازهای گازی که در این منطقه در دست اجرا است نیز خواهیم داشت.

آیت الله حسینی بوشهری نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی، مهندس زنگنه وزیر نفت و دکتر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، دکتر روحانی را در این سفر همراهی می کنند.

همچنین جلسه امروز شورای اداری استان بوشهر نیز به منظور بررسی وضعیت زلزله‌زدگان و نحوه رسیدگی سریع‌تر به آسیب‌دیدگان به ریاست رییس جمهور تشکیل می‌شود.


عیادت دکتر روحانی از آسیب دیدگان مناطق زلزله زده با حضور در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر

رییس‌جمهور با حضور در مرکز آموزشی- درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر از آسیب‌دیدگان زلزله منطقه دشتستان و شهرستان برازجان که در این بیمارستان بستری هستند، عیادت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در جریان این بازدید ضمن احوالپرسی و دلجویی از آسیب‌دیدگان زلزله شهرستان برازجان و آرزوی بهبود و سلامت کامل برای آنان، با توضیحات مسوولان و پزشکان این بیمارستان از روند امدادرسانی و درمان مصدومان زلزله آگاهی یافت.

رییس جمهور در این بازدید همچنین دستور پیگیری‌های لازم برای تسریع در روند درمان و بهبود آسیب‌دیدگان را صادر کرد.


بازدید دکتر روحانی از روستای امیرآباد دشتستان

رییس‌جمهور با حضور در روستای امیرآباد از توابع شهرستان دشتستان از نزدیک با زلزله‌زدگان این منطقه دیدار و جویای احوال آنان شد.

دکتر روحانی همچنین با حضور در منزل یکی از روستائیان، با آنان به گفتگو پرداخت و از جزئیات روند امدادرسانی‌ها و چگونگی بازسازی این منطقه اطلاع حاصل کرد.

رییس‌جمهور همچنین به مسئولان ذیربط دستور داد تا پیگیری‌های لازم جهت تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده را انجام دهند.


دولت برای برطرف کردن خسارت‌ها در زمان کوتاه برنامه‌ریزی می‌كند

رییس‌جمهور در جمع پرشور اهالی روستای زلزله‌زده امیرآباد گفت: امروز خدمت شما مردم رسیدم تا سلام‌های گرم رهبر معظم انقلاب را به شما ابلاغ کنم و بگویم که دولت می‌كوشد تا هرچه سریعتر مشكلات ناشی از زلزله رفع شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی گفت: اگر چه با عنایات خدای متعال خسارت‌ها سنگین نبوده، اما همین که چند نفر از هموطنان عزیزمان در این زلزله جان خود را از دست دادند، همه ملت را متأسف و متأثر کرده است.

دکتر روحانی تأکید کرد: دولت برای همه مناطق آسیب‌دیده از زلزله و برطرف کردن خسارت‌ها در زمان بسیار کوتاه برنامه‌ریزی خواهد کرد.

رییس‌جمهور گفت: از رییس بنیاد مسکن خواسته‌ام، رسیدگی به پرونده همه منازلی که در این زلزله خسارت دیده و باید بازسازی شوند را ظرف ۲۰ روز آینده انجام دهد.

دکتر روحانی كه با استفاده از یك بلندگوی دستی با مردم این روستا سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: بودجه لازم برای بازسازی تأسیسات و معابر عمومی تخصیص یافته و منابعی که باید از آنها در جهت کمک به زلزله‌زدگان در قالب وام‌های بلاعوض و بلندمدت استفاده شود نیز تعیین شده و به لطف خدا همه کارها در كوتاه مدت به انجام خواهد رسید.

رییس‌جمهور با اشاره به عیادت خود از مجروحین این زلزله در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات درمانی صورت گرفته برای مجروحین و آسیب‌دیدگان، از همه مسئولین و کسانی که از مراحل اولیه این حادثه به کمک و امداد مردم شتافته‌اند، بویژه نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و هلال احمر تقدیر و تشکر کرد.

دکتر روحانی در پایان از خداوند متعال برای بازماندگان این حادثه صبر و اجر و برای آسیب‌دیدگان و مجروحین شفای عاجل مسألت کرد و گفت: بازسازی و رفع مشکلات این منطقه نیازمند یاری و تلاش مردم منطقه بوده و دولت نیز تا پایان به وظایف خود در قبال مردم به خوبی عمل خواهد کرد.

 

 نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها