بازدید از پروژه‌های گازی در دست اجرا در عسلویه

۱۳۹۲/۰۹/۰۹     |       rouhani.ir     |     عسلویه

بازدید از پروژه‌های گازی در دست اجرا در عسلویه

رییس‌جمهور به منظور بازدید از پروژه‌های گازی در دست اجرا وارد عسلویه شد و از سوی مقامات ارشد محلی مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر روحانی در جریان سفر به استان بوشهر پس از بازدید از زلزله‌زدگان و مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتستان و دیدار با زلزله‌زدگان، برای بازدید و بررسی وضعیت پروژه‌های در دست اجرا در منطقه ویژه اقتصادی عسلویه وارد این منطقه شد.

پس از بازدید رییس‌جمهور از پروژه‌های در دست اجرا در این منطقه، جلسه شورای اداری استان بوشهر به ریاست دکتر روحانی در عسلویه تشکیل خواهد شد.


بازدید از فازهای ۱ و ۲ پارس جنوبی

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی، پس از ورود به عسلویه به وسیله بالگرد از فازهای ۱ و ۲ پارس جنوبی بازدید و با توضیحات مسئولان و مدیران صنعت گاز کشور در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این میادین گازی قرار گرفت.


بازدید از فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی

رییس‌جمهور عصر امروز از فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی در عسلویه بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت‌ها و پیشرفت کارها در این فاز از میدان گازی پارس جنوبی قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در جلسه‌ای که با حضور مدیران و متخصصان صنعت گاز و پتروشیمی کشور در فاز ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی تشکیل شد با زرخیز توصیف کردن این منطقه از کشورمان گفت: امروز ما در شرایطی قرار داریم که با اقدامات سیاسی و بین‌المللی انجام شده از سوی دولت فضا برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در کشور بیشتر شده است.

رییس‌جمهور با اشاره به تلاش‌ها و مدیریت خوب وزیر نفت و دیگر مسئولان در این بخش اظهار امیدواری کرد بواسطه این مدیریت، نه تنها یک پیشرفت، بلکه جهشی در بخش‌های مختلف صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور حاصل شود.

دکتر روحانی با اشاره به بازدید هوایی از منطقه پارس جنوبی و توضیحاتی که مسئولان در بخش‌های مختلف بازدید ارائه کردند، تصریح کرد: تمام این گزارش‌ها نشان می‌دهد که امروز همگی آستین‌ها را بالا زده و آماده برعهده گرفتن بار مسئولیتی سنگین در جهت رشد و توسعه کشور هستند.

رییس‌جمهور بخش گاز و پتروشیمی را از جمله بخش‌های مهم برای توسعه کشور برشمرد و افزود: هر ایرانی غیرتمند خواستار این است که این منطقه که میدانی مشترک محسوب می شود، برای تحول و پیشرفت سریع از توجه بیشتری نسبت به دیگر نقاط کشور برخوردار باشد.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه در بسیاری از بخش‌ها، دولت تنها باید تسهیلات ارائه کرده و بخش غیردولتی پا به صحنه بگذارد و موجب تحول و پیشرفت شود، گفت: با این همه دولت آماده است تا با همه امکانات خود به منظور پیشرفت پروژه ها به این بخش کمک کند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امیدوارم امسال حداقل شاهد افتتاح بخش‌هایی از فاز ۱۲ پارس جنوبی باشیم، گفت: ان‌شاءالله با تلاش و همت متخصصان، شاهد تحول در این منطقه بوده و بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.

دکتر روحانی تصریح کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد، اول رضایت خداوند و پس از آن شادی مردم است.

در این جلسه مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی درخصوص پیشرفت‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته در عسلویه گزارشی به رئیس جمهور ارائه کردند.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها