بازدید دکتر حسن روحانی از بزرگترین مجتمع کشت و صنعت کشور

۱۳۹۲/۰۱/۰۳     |       آفتاب نیوز     |     خوزستان

بازدید سه ساعته از بزرگترین طرح کشاروزی پیش و پس از انقلاب در کشور

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع در ادامه سفر خود به استان خوزستان، پیش از ظهر امروز از مجتمع توسعه نیشکر و صنایع جانبی در اهواز بازدید کرد.
دکتر روحانی در ادامه سفر خود به استان خوزستان، پیش از ظهر امروز از مجتمع توسعه نیشکر و صنایع جانبی در اهواز بازدید کرد. 

در این بازدید سه ساعته از بزرگترین طرح کشاروزی پیش و پس از انقلاب در کشور، دکتر روحانی را آقایان مهندس اکبر ترکان و دکتر محمد باقر نوبخت همراهی می کردند. 

طی بازدید دکتر روحانی از بخش های کشاورزی و صنعتی این مجتمع که جزء طرح های برنامه اول توسعه بوده و اجرای آن از سال ۱۳۶۹ آغاز شده بود، مهندس نسیم صادقی مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی توضیحات لازم را ارائه نمود. 

به گفته وی بهره برداری اولیه از این مجتمع عظیم در سال ۱۳۷۸ شروع شده و آخرین بخش توسعه نیشکر (شرکت دهخدا) در سال ۱۳۹۱ آغاز به کار کرده است. در این مجتمع ۱۲ هزار هکتاری روزانه ۱۰۰۰ تن شکر خام تولید شده و میزان اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم آن حدود ۵۰۰۰ نفر می باشد. 

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی ضمن تشکر از تلاش همه دست اندرکاران و مدیران این طرح خاطرنشان کردند که در صورت ادامه این گونه طرح ها در منطقه خوزستان، کشور می تواند از نظر نیاز به شکر خودکفا شود. 

دکتر حسن روحانی در پایان این بازدید افزودند که برای اشتغال زایی پایدار و مولد راهی جز توسعه تولید و اجرای این گونه طرح ها نداریم.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها