پیام رئیس‌جمهور به پاپ فرانسیس اول، رهبر کاتولیک‌های جهان

۱۳۹۲/۱۰/۰۴     |       rouhani.ir     |     .

رییس‌جمهور در پیامی فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسی(ع) و آغاز سال نو میلادی را به رهبر کاتولیک‌های جهان و همه پیروان این آیین الهی تبریک گفت

متن پیام حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

عالی‌جناب پاپ فرانسیس اول
رهبر کاتولیک‌های جهان

فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسای مسیح(ع)، پیامبر رأفت، ‌رحمت و نوع‌دوستی و نیز آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی را به جناب‌عالی و همه پیروان این آیین الهی صمیمانه تبریک می‌گویم.

در دورانی که زورمداران جهان برای توجیه و تداوم سلطه، از مجموعه‌ای از قالب‌های مفهومی ضد صلح، ضدکرامت انسانی و ضدآرمان‌های بشری کمک می‌گیرند و خشونت‌های مذهبی، فرقه‌ای و نژادی را افزایش می‌دهند و در زمانه‌ای که گفتمان‌های دین‌ستیزانه و خشونت و افراط ابعاد مادی و معنوی زندگی انسان و جامعه امروز را هدف قرار داده و نابردباری تبدیل به معضل بشریت شده است، تنها آموزه‌های رفیع انبیاء الهی و اندیشه‌های دینی است که می‌تواند ناجی انسان‌ها و راهنمای آنان برای گذر از مرحله نابردباری به مرحله تعاون و همکاری مشترک باشد.

جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که با امید و اعتدال و احترام متقابل، می‌توان بر چالش‌ها فائق آمد و مردم خسته از خشونت و افراط را به آینده‌ای سرشار از اعتدال نوید داد.

امیدوارم با مساعی مشترک و همدلی مضاعف و تحکیم پیوندهای دوستی میان تمامی ملل و همه ادیان، شاهد تلاش جمعی برای رسیدن به باورهای مشترک ادیان آسمانی، تعالی و کمال انسان و گسترش صلح، رفاه و آرامش برای همگان باشیم.

ضمن آرزوی سالی مملو از سعادت و شادکامی، از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و کامیابی پیروان ادیان ابراهیمی را مسألت دارم.

حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها