دعوت صنوف و تشکل های فرهنگی و هنری از رییس جمهور

۱۳۹۲/۱۰/۱۶     |       rouhani.ir     |     .

دعوت صنوف و تشکل های فرهنگی و هنری از رییس جمهور

6 تشکل غیردولتی و صنفی فرهنگی هنری و ادبی با نوشتن نامه مشترکی خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور، ضمن تقدیر از اقدامات دولت، از وی برای حضور در جمع اهالی هنر با هدف فراهم شدن زمینه گفتگو و شناخت چالش‌ها و راهکارهای آینده هنر دعوت کردند.

این نامه از طرف شماری از هنرمندان و فعالان فرهنگی به نمایندگی از خانه تئاتر (علی نصریان، داود رشیدی، ایرج راد)، خانه هنرمندان ایران (عزت الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مجید سرسنگی)، خانه سینما (فرهاد توحیدی، امیر اثباتی، محمدمهدی عسگرپور)، خانه موسیقی (شهرام ناظری، محمد سرير، داود گنجه‌ای، حمیدرضا نوربخش)، انجمن شاعران ایران (فاطمه راکعی) و انجمن خوشنویسان ایران (پرویز کلانتری، محمد سلحشور) امضا شده است.

 

متن کامل این دعوتنامه به شرح زیر است:

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی
رئیس جمهور محبوب و محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

تولد دولت تدبیر و امید در بیست و چهارم خرداد، بی‌تردید رویدادی تازه برای کشور و انقلاب ما است. امید و آرامش، کانونی‌ترین مفهوم ارجمند این واقعه نوین است. به پشتوانه این رویداد بزرگ، شایسته است که نگاه همدلانه ملت و دولت را بازسازی کرد که کاری بس هنرمندانه است. ظرافت این کار را تمامی اصحاب فرهنگ و هنر این مرز و بوم به مدد زیست هنری خود با تمام وجود درک می‌کنند.

باور کنیم که هنرمند، نقش زبان و فکر جامعه را ایفا می‌کند و پس از آن است که شعله گرم اعتماد با گفت‌و‌گویی دوسویه به این قشر افزون می‌شود؛ بران رویه‌ای که در قرآن و سیره معصومان(ع) از آن یاد شده است.

هم‌اکنون که چند ماهی از حضور مؤثر و پرمهر جنابعالی در مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد و خوشبختانه از سوی دولت تدبیر و امید گامهای مثبت و دلگرم‌کننده‌ای در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی برداشته شده است، باعث بسی خوشوقتی است اگر با تشریف‌فرمایی در میان اهالی هنر کشور، ضمن برقراری دیدار و تجدید مودت، زمینه گفتگویی دوستانه و صمیمی به منظور شناخت چالش‌ها، نیازها و رهیافت‌های آینده هنر به‌ویژه برای نهادمند کردن برنامه‌های فرهنگ و هنر ایران فراهم آید تا انشاء الله در فضای اعتدال به وجود آمده، در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد شکوفایی و رونق هرچه بیشتر بخش‌های مختلف هنر ایران عزیز باشیم.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها