همایش اعلام رسمی کاندیداتوری دکتر روحانی

۱۳۹۲/۰۱/۲۲     |       rouhani.ir     |     تالار آدینه

گفتمان من نجات اقتصاد، احيای اخلاق و تعامل با جهان است

دکتر حسن روحانی در میان جمعی از حامیانش برای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، رسماً اعلام کاندیداتوری کرد. در این همایش، نمايندگانـی از مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمايندگان ادوار مجلس، وزرای سابق دولت، استانداران سابق، روحانيون، پزشكان، هنرمندان سرشناس، اساتيد دانشگاه، فرهنگيان و زنان فرهيخته، سران اقوام ، نمايندگان مردمی ستادهای كل كشور و همچنین جمعی از چهره‌های مطرح در عرصه سیاسی كشور حضور داشتند.

دکتر روحانی سخنان خود را این‌گونه آغاز نمود: «سلام بر ایران، ایرانی که امروز چهره‌اش غبارآلود است؛ سلام بر اسلام و انقلابی که از نام این انقلاب، عده‌ای سوءاستفاده کردند و شعارهای بی‌محتوا دادند و گاهی بداخلاقی را پای انقلاب نوشتند؛ سلام بر آن قد خمیده، بر آن پیری که با قد خمیده حرکت می‌کند که نمی‌دانم نامش چیست، از او می‌پرسم که می‌گوید نام من آزادی است؛ سلام بر انقلاب اسلامی، بر ایران عزیز، بر ملت ایران»؛

دکتر روحانی افزود، از اخلاق میگویم که امروز نورانيت آن در جامعه ما کم شده است؛ سخنان برخی مدیران با واقعيت سال‌ها فاصله دارد. از تدبير و عقلانيت میگویم که امروز با موضعگيری‌های بی‌منطق و فقدان تدبير و آینده‌شناسی مواجه شده است. از توسعه و پيشرفت میگویم که تنها نام آن مانده است؛ توسعه و پيشرفتی که در این 8 سال باید شاهد شکوفایی آن میبودیم.

وی با بیان دیدگاه‌های خود در مورد مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی و همچنین وضعیت فعلی اداره کشور، گفت: در این شرایط حساس، به خاطر احساس مسئوليت شخصی و فردی‌ام و با نظر مشورتی بزرگان نظام و همه آنهایی که با زبان‌های مختلف به من گفتند تو وظيفه داری حضور یابی، به این ميدان آمده‌ام.

روحانی با اشاره به اینکه همه مردم ایران باید احساس عدالت کنند، گفت: عدالت یعنی فرصت برابر برای همه اقوام و همه مذاهب، حتی اقليتهای دینی. وی افزود: اگر مردم، مسئوليت اجرایی کشور را بر عهده من بگذارند، «منشور حقوق شهروندی» را تدوین می کنم.

وی گفتمان خود را چنين اعلام کرد: گفتمان من، نجات اقتصاد، احيای اخلاق و تعامل با جهان خواهد بود. من دولت راستگویان و درستکاران را تشکيل خواهم داد.

روحانی گفت: آمده‌ام تا برای ایران اسلامی و برای نجات اقتصاد ایران و تعامل سازنده با جهان، «دولت تدبير و اميد» را تشکيل دهم.

وی شعار انتخاباتی خود را در قالب این شعر حافظ بیان نمود:
مسلمانان مرا وقتی دلی بود / که با وی گفتمی گر مشکلی بود
به گردابی چو می‌افتادم از غم / به تدبيرش اميد ساحلی بود

روحانی افزود، باورمان شود ما مالک کشور نیستیم. رئیس دستگاه اجرایی کشور باید ایمان داشته باشد که صرفاً و صرفاً یک امانتدار از سوی مردم است.

وی سخنان خود را اینگونه به پایان برد: زنده باد اخلاق، زنده باد صداقت، زنده باد حقوق شهروندی، زنده باد اعتدال، زنده باد تدبیر، زنده باد امید، زنده باد تدبیر و امید، زنده باد اسلام، زنده باد ایران.

این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل استقبال زیاد و تکمیل ظرفیت سالن، عده‌ای به ناچار بصورت ایستاده یا از طریق ویدئو کنفرانس و حضور در سالن‌های جنبی، سخنرانی دکتر روحانی را مشاهده کردند.

* فيلم كامل سخنرانی از بالای همین صفحه قابل مشاهده می باشد

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها