نشست خبری با خبرنگاران استانی

۱۳۹۲/۱۰/۲۶     |       rouhani.ir     |     فرمانداری آبادان

تشکر رییس جمهوری از استقبال گرم و مهمان نوازی مردم خوزستان

رییس‌جمهوری ضمن تشکر از استقبال گرم و مهمان نوازی مردم خوزستان گفت: در این سفر یکپارچگی و وحدت میان اقشار مختلف مردم مشهود بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی که در جمع خبرنگاران استان خوزستان سخن می گفت افزود: تصمیماتی که در این سفر اتخاذ شد موجب تحول استان خوزستان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این سفر، نظرات اقشار مختلف مردم اعم از فرهیختگان، مسئولان، عشایر و خانواده‌های ایثارگران مورد بررسی قرار گرفت گفت: این نظرات و مشورت‌ها برای تصمیم گیری درباره آینده استان موثر خواهد بود.

رییس‌جمهوری بر سفر وزیران به شهرستان‌های مختلف استان خوزستان برای حفظ ارتباط هیات دولت با مردم و مسئولان استان تاکید و تصریح کرد: دولت به اقدامات موجود اکتفا نمی‌کند و با توجه به مسئولیتش در قبال مردم سعی خواهد کرد مشکلات و معضلات آنان را برطرف کند.

دکتر روحانی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره حمایت از کارآفرینان در این استان، اظهار کرد: امروز با توجه به پیگیری قانون بهبود فضای کسب و کار و مصوبات مربوط به تسهیلات بانکی و گمرکی و نیز معوقات تولیدگران، فضا برای کارآفرینان مهیاتر شده است.

رییس‌جمهوری افزود: در این پنج ماه گام‌های خوبی برای حمایت از کارآفرینان و تولیدگران برداشته شده و دولت مصمم است تا جایی که توان دارد به آنها کمک کند.

دکتر روحانی در پاسخ به سوالی درباره اختصاص دو درصد از درآمد نفت کشور به خوزستان گفت: این موضوع مورد بررسی و کارشناسی قرار می گیرد اما دولت قولی برای تصویب آن در مجلس شورای اسلامی نمی‌دهد.

رییس‌جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او درباره آثار توافق ژنو پرسید گفت: با شکسته شدن بخش‌هایی از تحریم در حوزه کشتیرانی، بیمه، خودرو و پتروشیمی و رفع بخشی از معضلات بانکی، فضایی امیدبخش در کشور حاکم شده است.

دکتر روحانی با اشاره به آثار جانبی رفع تحریم‌ها افزود: امروز مردم می توانند درباره آینده اقتصادی کشور برنامه ریزی کنند که تحولی مثبت در کشور خواهد بود.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها