دیدار با دبیر کل مجمع جهانی اقتصاد

۱۳۹۲/۱۱/۰۲     |       rouhani.ir     |     داووس

رئیس جمهوری در دیدار با پروفسور شوآب:
زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در همه بخش‌های اقتصادی در ایران مساعد است

حجت الاسلام والمسلمین دکر روحانی عصر چهارشنبه پیش از شرکت در مراسم افتتاحیه چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس در دیدار خوش آمد گویی پروفسور کلاوس شوآب رئیس اجلاس مجمع جهانی اقتصاد، افزود: شرکت در این اجلاس را فرصت مغتنمی برای ایران و همه شرکت کنندگان دانست تا با ظرفیت های بالای اقتصادی ایران آشنا شوند.

رییس جمهوری با تقدیر از هر اقدامی که منجر به نزدیک شدن افکار به یکدیگر و بهبود کیفیت زندگی بشریت شود؛ اجلاس داووس را در همین راستا ارزیابی کرد و گفت: بهترین راه برای حل اختلافات و یا کم کردن آنها گفت وگو است و ما هیچ راهی بهتر از گفتگو سراغ نداریم چون تنها راهی است که می تواند جوامع مختلف را به هم نزدیک کند.

روحانی اجلاس داووس را فرصتی برای پاسخگویی به سوالات مختلف درباره جمهوری اسلامی ایران، برنامه های جدید دولت و دکترین او در خصوص مسائل مختلف از جمله اقتصاد و سیاست خارجی دانست.

وی اضافه کرد: از انتخابات ریاست جمهوری به این سو، جامعه ایران تغییر کرده است و این نشان می دهد که اراده جدیدی در ملت ایران پدید آمده است.

رییس جمهوری با بیان اینکه ایران از هر لحاظ از جایگاه بسیار ویژه ای در منطقه برخوردار است، گفت: هر تحول اقتصادی که در ایران رخ دهد قطعا تحول جدیدی در مسائل منطقه ایجاد خواهد کرد.

شوآب: حضور دکتر روحانی در داووس علامت مثبتی به جامعه جهانی است

در این دیدار پروفسور کلاوس شوآب رییس اجلاس مجمع جهانی اقتصاد با تبریک پیروزی دکتر روحانی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران، گفت: پس از این انتخابات فضا و ذهنیت جدیدی در داخل و خارج از ایران بوجود آمده و من به عنوان کسی که با ایران و ایرانیان و تاریخ ایران آشنایی دارم این موضوع را به خوبی احساس می کنم و از آن بسیار خوشحال هستم.

وی ادامه داد: احترام بسیاری برای ایران و ایرانیان قائل هستم. نقش ایران در تاریخ همیشه زبانزد بوده است و ارمغان ایران برای تاریخ انکار ناپذیر است.

رییس چهل و چهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصادی در ادامه حضور روحانی در اجلاس داووس را علامت بسیار بزرگ و مثبتی به جامعه جهانی قلمداد کرد و گفت: حضور شما نه فقط برای 2 هزار و 500 رهبر سیاسی، اقتصادی و فعالان عرصه های مختلف اقتصادی که در اینجا شرکت کرده اند بلکه برای همه کشورهای جهان الهام بخش خواهد بود.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها