دیدار روحانی با رئیس کمیسیون اروپایی در داووس

۱۳۹۲/۱۱/۰۳     |       rouhani.ir     |     داووس

فضای موجود، برای گسترش مناسبات ایران و اروپا در همه زمینه ها مثبت است

رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار جوزه مانوئل باروسو رییس کمیسیون اروپایی که کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز حضور داشتند، مسئله هسته ای ایران، موضوع سوریه و راههای توسعه همکاری ایران با اتحادیه اروپایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

حجت الاسلام والسلمین دکترحسن روحانی در این دیدار با ابراز امیدواری نسبت به آغاز سریع تر مذاکرات جامع میان ایران و ۱+۵ گفت: می دانم کار سخت و پیچیده ای است، ولی با اراده دو طرف این مهم می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن شود.

رییس جمهوری تاکید کرد: اگر در مسئله هسته ای، متن معاهده ان.پی.تی مبنای کار مذاکره کنندگان باشد، مسائل در اسرع زمان و فاصله کوتاهی قابل حل خواهد بود.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع مابله با تروریسم، گفت: تروریسم خطری برای همگان است و باید همه دست به دست هم بدهیم و با این مسئله مقابله کنیم، چرا که اگر تروریسم گسترش پیدا کند تنها منطقه نیست که از آن ضرر می کند بلکه اروپا و همه جهان از آن متضرر خواهد شد.

رئیس جمهوری فضای بوجود آمده فعلی را برای گسترش مناسبات در همه زمینه ها با اروپا، مثبت ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد، روابط ایران و اروپا بیش از پیش گسترش یابد.

باروسو: علاقمندی برای توسعه روابط با ایران در اتحادیه و کمیسیون اروپایی رو به گسترش است

همچنین در این دیدار جوزه مانوئل باروسو با بیان اینکه خانم اشتون در خصوص مسئله هسته ای ایران به او گزارش داده است، تصریح کرد: علاقه مندی برای توسعه روابط با ایران هم در کمیسیون اروپایی و هم در اتحادیه اروپایی وجود دارد و رو به گسترش است.

رییس کمیسیون اروپایی افزود: ما معتقدیم ایران دارای نقش مهمی در خاورمیانه است و در روابط دوجانبه می تواند شریک مهم و خوبی برای ما باشد.

باروسو با بیان اینکه باز شدن دریچه گفتگو، خبر خوبی برای ایران، اروپا و جهان است، زمینه ها برای توسعه همکاریها و مناسبات همه جانبه سیاسی و اقتصادی میان ایران و اروپا را مناسب ارزیابی کرد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها