تقدیم استوارنامه سفرای جدید پاکستان، تایلند، عمان و قطر

۱۳۹۲/۱۱/۱۹     |       rouhani.ir     |     ریاست جمهوری

تقدیم استوارنامه سفرای جدید پاکستان، تایلند، عمان و قطر به رئیس جمهوری اسلامی ایران

رییس‌ جمهوری در دیدارِ سفیر جدید پاکستان:
ثبات و امنیت پاکستان برای ایران مهم است

نورمحمد جادمانی سفیر جدید پاکستان در تهران صبح امروز (شنبه) با رییس‌جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در این دیدار روابط ایران و پاکستان را تاریخی، کهن و توأم با پیوندهای عمیق فرهنگی ارزیابی و اظهار امیدواری کرد با حضور سفیر جدید پاکستان در ایران شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور باشیم.

رییس‌جمهوری از پاکستان به عنوان کشوری برادر، دوست و همسایه یاد کرد و با بیان اینکه ثبات و امنیت در این کشور برای ما بسیار مهم است اظهار امیدواری کرد در سایه امنیت و ثبات بیشتر در پاکستان شاهد توسعه همکاری‌ها باشیم.

دکتر روحانی در ادامه گفت: ایران آمادگی دارد روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را بسط و گسترش دهد تا سطح همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور از سطح فعلی بالاتر رفته و توسعه یابد.

سفیر جدید پاکستان: نواز شریف به ایران سفر می‌کند

سفیر جدید پاکستان نیز پس از تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهوری، سلام‌ گرم رییس‌جمهوری و نخست وزیر کشور متبوعش را به رییس‌جمهوری ابلاغ کرد و پیروزی دکتر روحانی و ایام دهه فجر را به ایشان تبریک گفت.

نورمحمد جادمانی در ادامه با تبریک موفقیت ایران در مذاکرات هسته‌ای ژنو گفت: پاکستان علاوه بر عزم جدی در توسعه روابط اقتصادی و گسترش همکاری‌ها با ایران، مصمم است برای مبارزه با تروریسم نیز تلاش کند.

سفیر جدید پاکستان در ایران با بیان اینکه نخست وزیر کشورش در آستانه سفر به ایران و ملاقات با دکتر روحانی است گفت: تاریخ این سفر به زودی تعیین و اعلام خواهد شد.


رییس‌ جمهوری در دیدار سفیر جدید تایلند:
همکاری‌های اقتصادی ایران و تایلند گسترش می‌یابد

«آدیسوندج سوخاسواستی» سفیر جدید تایلند صبح امروز (شنبه) با رییس‌جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی در این دیدار با بیان اینکه در شرایط فعلی فضای بین‌المللی نیازمند همکاری‌ همه کشورهاست، اظهار امیدواری کرد سطح روابط دو کشور افزایش یابد و روابطی بیش از پیش گرمتر داشته باشیم.

رییس‌جمهوری ابراز امیدواری کرد با تلاش سفیر جدید تایلند در تهران شاهد ارتقای هر چه بیشتر روابط دو کشور و بازگشت به رونق روابط اقتصادی گذشته دو کشور باشیم.

دکتر روحانی در ادامه از آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری‌ها‌ در زمینه‌های اقتصادی از جمله تأمین انرژی تایلند خبر داد.

رییس جمهوری روابط دو ملت را مهم دانست و گفت: هر چه قدر مردم دو کشور با یکدیگر نزدیکتر شوند این روابط می‌تواند پایه خوبی برای توسعه روابط دولت‌ها باشد ولی باید تمهیداتی اتخاذ شود که حجم سفرهای مردم دو کشور، یکسان باشد.

سفیر جدید تایلند: تایلند عزم جدی برای توسعه روابط با ایران دارد

سفیر جدید تایلند نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روابط دو کشور گفت: دولت من عزم جدی برای افزایش سطح روابط با ایران در کلیه سطوح اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دارد.

آدیسوندج سوخاسواستی گفت: ما اطمینان کامل داریم با روی کار آمدن دکتر روحانی به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی ایران شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط دو ملت و دو کشور خواهیم بود.

او گفت: برای ما مهم است که با ایران همکاری‌های مشترک و سرمایه‌گذاری خصوصاً در زمینه‌های نفت و گاز، کشاورزی، صنایع سنگین و روابط بانکی داشته باشیم.

سفیر جدید تایلند در ایران با بیان اینکه اطمینان کامل دارم نتایج بسیار مطلوبی از روابط ایران خواهیم داشت، گفت: بزودی یک هیأت بزرگ اقتصادی متشکل از شرکت‌های خصوصی و دولتی تایلند به ایران خواهد آمد تا در زمینه‌های مختلف مذاکره کنند و این سفر باعث توسعه روابط اقتصادی خواهد شد.


رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید عمان:
ایران و عمان باید امنیت و ثبات را در منطقه توسعه دهند

سعود بن احمد البروانی سفیر جدید عمان در ایران صبح امروز (شنبه) با رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روزافزون روابط میان ایران و عمان به عنوان دو کشور همسایه، دوست و برادر، گفت: ایران و عمان در منطقه‌ای بسیار حساس و استراتژیک قرار گرفته و به خوبی توانسته‌اند با همکاری امنیت را در منطقه توسعه دهند.

رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه تاکنون توافقات خوبی میان دو کشور به انجام رسیده، خاطر نشان کرد: امروز در عرصه بین‌المللی شرایط مناسبی به وجود آمده که دو کشور می‌توانند از آن در راستای توسعه روابط و مناسبات در زمینه‌های مختلف به ویژه تجاری و مالی استفاده کنند.

دکتر روحانی همچنین افزود: با توجه به اعتماد سطح بالایی که میان رهبران دو کشور وجود دارد، همکاری‌های ایران و عمان می‌تواند علاوه بر توسعه روابط دو جانبه در جهت افزایش ثبات در منطقه هم تأثیرگذار باشد.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز منطقه از اختلافات، افراطی‌گری و تروریسم رنج می‌برد، اظهار کرد: متأسفانه برخی کشورهای منطقه به دلیل شدت اختلافات و درگیری‌ها به سمت ویرانی کامل می‌روند و کشورهایی نظیر ایران و عمان که امروز از امنیت و ثبات برخوردارند باید این امنیت و ثبات را در منطقه توسعه دهند.

سفیر جدید عمان: روابط اقتصادی عمان نیز تا حد و اندازه روابط سیاسی دو کشور ارتقاء یابد

سعود بن احمد البروانی سفیر جدید عمان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از انتصاب به عنوان سفیر در جمهوری اسلامی ایران و تقدیم استوارنامه به رییس جمهوری با ابلاغ سلام‌های گرم سلطان قابوس به رهبری معظم انقلاب و رییس جمهوری اسلامی کشورمان گفـت: دولت عمان علاقمند است روابطی روز به روز گرمتر و عمیقتر با ایران در همه حوزه‌های سیاسی اقتصادی و فرهنگی داشته باشد.

سفیر جدید عمان در تهران با اشاره به اینکه روابط جمهوری اسلامی ایران و عمان در تمامی زمینه‌ها از جمله سیاسی و دیپلماتیک در سطح بسیار خوبی قرار دارد، اظهار امیدواری کرد روابط اقتصادی عمان نیز تا حد و اندازه روابط سیاسی دو کشور ارتقاء یابد.
سعود بن احمد البروانی در ادامه گفت: ایران نه تنها همسایه‌ای خوب بلکه برادر عمان است و روابط دیرینه عمان و ایران گواهی بر این ادعا است.


رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید قطر:
رفتار حکیمانه رهبران منطقه می‌تواند منافع ملت‌ها را به خوبی حفظ و تضمین کند

علی بن حمد علی السلیطی سفیر جدید قطر در ایران صبح امروز (شنبه) با رییس جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در این دیدار با بیان اینکه قطر علاوه بر اینکه به عنوان کشوری برادر و همسایه برای ایران به شمار می رود، گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا روابط خود در تمامی زمینه‌ها را با قطر به طور صمیمی و گسترده توسعه دهد.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز منطقه ما بسیار حساس بوده و روابط همسایگان با یکدیگر می‌تواند نقش تأثیرگذاری در آینده این منطقه داشته باشد، خاطر نشان کرد: رفتار حکیمانه رهبران منطقه می‌تواند منافع ملت‌ها را به خوبی حفظ و تضمین کند.

دکتر روحانی افزود: وظیفه مهم رهبران کشورهای اسلامی حفظ دماء مسلمین بوده و شرایطی که امروز در بسیاری از کشورهای منطقه به وجود آمده وظیفه ما را بسیار سنگینتر می‌کند.

رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد اقدامات خوب به عمل آمده میان دو کشور منجر به برقراری روابطی قوی و مستحکم میان ایران و قطر شود.

رییس‌جمهوری افزود: امیدواریم در شرایط جدید و ایجاد فضای بهتر در عرصه بین‌المللی همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی و روابط تجاری و مالی میان دو کشور توسعه پیدا کند.

سفیر جدید قطر: آینده خوبی در انتظار روابط ایران و قطر است

علی بن حمد علی السلیطی سفیر جدید قطر در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهوری کشورمان و ابلاغ سلام‌های گرم امیر قطر به دکتر روحانی گفت: دولت قطر علاقمند به روابطی گرمتر و عمیقتر با ایران است.

سفیر جدید قطر گفت: هدایت و رهنموردهای جنابعالی می‌تواند به توسعه روابط ایران و قطر کمک کند.

علی بن حمد علی السلیطی با آرزوی پیشرفت و موفقیت روزافزون برای ملت ایران، گفت: مسئولان قطر نسبت به توسعه روابط گسترده با ایران مصمم هستند و آینده خوبی در انتظار روابط دو کشور است.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها