تقدیم استوارنامه سفرای جدید گینه کوناکری، مکزیک و تونس

۱۳۹۲/۱۱/۲۱     |       rouhani.ir     |     ریاست جمهوری

تقدیم استوارنامه سفرای جدید گینه کوناکری، مکزیک و تونس به رئیس جمهوری اسلامی ایران

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید گینه کوناکری:
توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است

بنگالی دیاخابی سفیر جدید گینه کوناکری صبح امروز (دوشنبه) با رییس‌جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در این دیدار با بیان اینکه توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است، گفت: ظرفیت‌های زیادی برای گسترش روابط اقتصادی میان ایران و آفریقا وجود دارد که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه همکاری‌ها باشد.

رییس‌جمهوری همچنین شرایط را برای تقویت روابط دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، صنعتی و مسائل فرهنگی، مناسب توصیف کرد. 

سفیر جدید گینه کوناکری: بشریت نقش تمدن و فرهنگ ایران را به رسمیت می‌شناسد

بنگالی دیاخابی سفیر جدید گینه کوناکری نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از ملاقاتِ رییس‌ جمهوری و حضور در ایران و با عرض تبریک به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ایران کشور بزرگی است که در زمینه‌های مختلفی ازجمله تاریخ، جغرافیا، علم، فرهنگ و تمدن، کمک‌های شایانی به بشریت کرده و بشریت نقش تمدن و فرهنگ ایران را به رسمیت می‌شناسد و امروز تمدن و فرهنگ شناخته شده ایران در جهان، افتخاری برای ملت این کشور و امت اسلامی است.

بنگالی دیاخابی با قدردانی از همکاری‌های اقتصادی ایران و گینه افزود: گینه عزم جدی برای توسعه روابط با ایران دارد و حسن نظر و روابط خوب اقتصادی با ایران برای ما غنیمت است و تلاش داریم این روابط توسعه و گسترش یابد.

 

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید مکزیک:
روابط نزدیک و گسترده ایران با کشورهای آمریکای لاتین و مکزیک توسعه خواهد یافت

اولیسیس کانچولاگوتینرز سفید جدید مکزیک صبح امروز (دوشنبه) با رییس‌ جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در این دیدار با بیان اینکه ایران و مکزیک از روابط خوبی برخوردار بوده‌اند، گفت: امروز شرایط مناسبتری برای توسعه روابط و همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی میان دو کشور پدید آمده است.

رییس‌جمهوری با اشاره به روابط گسترده و نزدیک ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین پس از انقلاب اسلامی و اینکه این روابط صرفاً در راستای منافع فی‌مابین خواهد بود، گفت: اراده راسخ در جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ایران و مکزیک وجود دارد و روابط نزدیک و گسترده ایران و کشورهای آمریکای لاتین بویژه روابط ما با مکزیک در راستای منافع ملی دو جانبه توسعه خواهد یافت. 

سفیر جدید مکزیک: برای گسترش روابط همه جانبه و تقویت گفت‌وگوی سیاسی میان دو کشور تلاش خواهم کرد

اولیسیس کانچولاگوتینرز سفید جدید مکزیک نیز در این دیدار ضمن مباهات از اینکه در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالگرد صدمین سال آغاز روابط ایران و مکزیک استوارنامه خود را به رییس‌ جمهوری تقدیم می‌کند، گفت:‌ در دوران مأموریت خود در ایران برای گسترش و تحکیم روابط همه جانبه بویژه فرهنگی و تجاری و تقویت گفت‌وگوی سیاسی میان دو کشور تلاش خواهم کرد.

سفیر جدید مکزیک همچنین با اشاره به سفر اخیر هیأت بلند پایه پارلمانی مکزیک به ایران، از حضور اولین هیأت اقتصادی این کشور در ایران خبر داد.

 

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید تونس:
ما در مردمسالاری پیشرو هستیم

قاضی بن صالح سفیر جدید تونس صبح امروز (دوشنبه) با رییس‌جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

رییس‌ جمهوری ضمن ابرازخرسندی از تحولات اخیر تونس و نقش آن در کشورهای شمال آفریقا و با بیان اینکه پیامبراکرم (ص) بنیانگذار مشورت در جهان اسلام بود، گفت: ما در مردمسالاری پیشرو هستیم. ایران و تونس علاوه بر همکاری‌هایی که در مجامع اسلامی و بین‌المللی دارند، می‌توانند در زمینه مسایل منطقه‌ای و جهان اسلام نیز با یکدیگر همکاری و رایزنی‌های نزدیکی داشته باشند.

دکتر روحانی با اشاره به مشترکات فرهنگی دو کشور مسلمان ایران و تونس بر توسعه و تقویت روابط اقتصادی و فرهنگی و ضرورت گسترش و تسهیل صنعت گردشگری میان دو کشور اظهار کرد: ایران خواهان توسعه روابط با کشور دوست و برادر تونس است.

سفیر جدید تونس: دولت تونس مصمم به گسترش و تحکیم روابط با ایران است

قاضی بن صالح سفیر جدید تونس نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام‌‌های گرم منصف المرزوقی رییس‌ جمهوری تونس به دکتر روحانی و عرض تبریک به مناسبت ایام پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مفتخرم به کشوری مأموریت پیدا کرده‌ام که صاحب فرهنگ، تاریخ و تمدن بزرگ و شناخته شده‌ای در جهان است.

بین صالح ضمن تبریک پیروزی ملت ایران از طرف دولت و ملت تونس گفت: تونس خود را شریک پیروزی‌های انقلاب اسلامی ایران می‌داند.

سفیر جدید تونس در ایران افزود: دولت تونس مصمم به گسترش و تحکیم روابط خود با جمهوری اسلامی ایران نه تنها در عرصه سیاسی بلکه در تمام زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها