دیدار رییس مجلس امارات عربی متحده

۱۳۹۲/۱۲/۰۳     |       rouhani.ir     |     ریاست جمهوری

حوزه خلیج فارس برای کشورهای منطقه و جهان مهم است

رییس‌جمهوری بعد از ظهر امروز (شنبه) در دیدارِ رییس مجلس امارات عربی متحده، روابط دو کشور را برادرانه و صمیمی توصیف کرد و گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران مصمم به گسترش روابط با کشورهای اسلامی به ویژه همسایگان خود است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به روابط گسترده و نزدیک میان ایران و امارات افزود: اگرچه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور نیز مطلوب است، اما ظرفیت‌های فراوانی برای ارتقای سطح مناسبات در این عرصه وجود دارد و در شرایط فعلی که از لحاظ بین‌المللی فضای مساعدتری به وجود آمده، همکاری‌های اقتصادی با امارات می‌تواند بیش از پیش گسترش یابد.

دکتر روحانی حوزه خلیج فارس را برای کشورهای منطقه و جهان مهم توصیف و اظهار کرد: روابط خوب همسایگی ما می‌تواند زمینه‌ساز گسترش روابط همه کشورهای حوزه خلیج فارس با یکدیگر باشد.

رییس‌جمهوری تصریح کرد: ایران و امارات می توانند همکاری‌های خود در زمینه مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری را گسترش دهند.

محمد احمد المر رییس مجلس امارات عربی متحده نیز در این دیدار با جامع، مانع و ممتاز توصیف کردن سخنرانی رییس جمهور کشورمان در افتتاحیه اجلاس مجالس کشورهای اسلامی گفت: جنابعالی در این سخنرانی دلمشغولی‌های امروز کشورهای اسلامی را با بیانی صریح تبیین و بعد از اشاره به لزوم وحدت بین مسلمانان و لزوم تکیه بر توسعه اقتصادی، بر ضرورت ارتقای سطح مشارکت مسلمانان در اقتصاد جهانی متناسب با جمعیت و وسعت کشورهای اسلامی تاکید کردید.

رییس مجلس امارات با اشاره به حضور خود در مراسم تحلیف حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی اظهار کرد: خط مشی کلی و برنامه‌هایی که جنابعالی در آن مراسم اعلام کردید برآمده از اندیشه‌ای موزون و متکی بر تدبیر و خرد بود و خوشحالم که امروز سیاست‌های جنابعالی پیشگام است.

رییس مجلس امارات عربی متحده تصریح کرد: ما معتقدیم در چارچوبی که جنابعالی انتخاب و اعلام کرده‌اید، اهداف‌تان به ثمر خواهد نشست.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها