بازدید رییس جمهوری از زیردریایی طارق ۹۰۱ و ناوشکن جماران

۱۳۹۲/۱۲/۰۸     |       rouhani.ir     |     منطقه یکم نیروی دریای ارتش

رییس جمهوری در عرشه ناوشکن جماران:
نیروهای مسلح کشور متکی به توانمندی‌های خود است

رییس‌جمهوری عصر امروز (پنج‌شنبه) با حضور در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از زیردریایی طارق ۹۰۱ و ناوشکن جماران بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پس از حضور در منطقه یکم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیدار با فرماندهان و مسئولین این نیرو، در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور یافت و با توضیح امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در جریان آخرین دستاوردها و تجهیزات نیروی دریایی ارتش قرار گرفت.

رییس جمهوری عصر امروز (پنجشنبه) در جریان بازدید از ناوشکن جماران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا و اتکا به توانمندی‌های خود به خوبی بازدارندگی را در برابر قدرت‌های بیگانه بوجود آوردند، گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران برای حراست از آبهای خلیج فارس و دریای عمان است و همچنین پیام ما به همسایگان پیام دوستی و صلح است.

سوال: جناب آقای رییس جمهور خسته نباشید. امروز از بخش‌هایی از توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در منطقه جنوب کشور بازدید کردید، چه بخش‌هایی را مورد بازدید قرار دادید و بفرمایید توسعه و پیشرفت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر چه مبنایی است.

رییس جمهوری: بسم‌الله الرحمن الرحیم.

من خوشحالم که قسمت پایانی سفر در استان هرمزگان به بازدید از نیروی دریایی سپاه و بعد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گذشت. هر دو نیرو در کنار هم امروز حراست از آب‌های جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارند. بسیار خوشحالیم برای اینکه هم نیروی دریایی سپاه و هم نیروی دریایی ارتش امروز به خودشان متکی هستند. شما می‌بینید تأسیسات بسیار عظیمی برای ساخت شناورهای نیروهای مسلح وجود دارد و الان ما بر روی ناوشکن جماران ایستاده‌ایم که به دست پرتوان مهندسین و مجاهدین نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است، این به معنای آن است که نیروهای مسلح ما به خودشان متکی هستند. نیروهای مسلح ما مدافع قابل اتکا برای ملت ایرانند و با توانمندی که امروز دارند قدرت بازدارندگی در برابر بدخواهان را دارند.

توانمندی نیروی مسلح در یک کشور در واقع برای دفاع از صلح است. وقتی یک نیروی توانمند وجود دارد به این معناست که توازن را می‌توانیم در منطقه بوجود بیاوریم. با تعادل و توازن جنگ نمی‌شود. همیشه در بر هم خوردن توازن است که دیگران چشم طمع می‌دوزند و هوس تجاوز در اندیشه خود می‌پرورانند . امروزه ما بسیار خوشحالیم که نیروهای مسلح ما تحت فرمان فرماندهی کل قوا با اتکا به خودشان توانمندی به دست آوردند که به خوبی بازدارندگی را در برابر قدرت‌های بیگانه بوجود آوردند.

امیدواریم صلح پایدار توسط توانمندی نیروهای مسلح برای ملت و کشور ما همیشه مستدام باشد.

درواقع بازدید من برای خسته‌نباشید به همه این عزیزان بود. کار در صحنه دریا کار بسیار سختی است، مخصوصاً آنهایی که در زیردریایی‌ها، شب‌ها، روزها و هفته‌ها در اعماق آب‌ها از منافع جمهوری اسلامی ایران حراست و در بسیاری از موارد اعمال حاکمیت می‌کنند. امروز نیروی دریایی ما یک دیپلماسی را هم بر عهده دارد با بازدیدهایی که از بنادر و کشورهای مختلف می‌کند این دیپلماسی برای تقویت روابط ما با کشورهای جهان بویژه همسایگان بسیار مغتنم است.

پیام ما به همه همسایگان، به همه کشورهای جنوبی، پیام دوستی و صلح است. قدرت جمهوری اسلامی ایران برای حراست از آب‌های خلیج فارس ، دریای عمان و برای آزادی کشتیرانی و رفت و آمد همه شناورهایی است که برای دنیا حامل انرژی هستند.

بنابراین ما قصد تجاوز به هیچ کشوری نداریم و البته اجازه تجاوز به هیچ کشوری هم نخواهیم داد. امیدواریم صلح و دوستی و ثبات در این منطقه بسیار حساس، همیشه برقرار باشد.

همچنین رییس جمهوری در جریان این بازدید دفاتر یادبود زیردریایی طارق ۹۰۱ و ناوشکن جماران را امضاء کرد.

 

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها