رییس‌ جمهوری عازم عمان شد

۱۳۹۲/۱۲/۲۱     |       rouhani.ir     |     فرودگاه مهرآباد

به منظور انجام سفری دو روزه، رییس‌ جمهوری عازم عمان شد

رییس‌جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) به منظور انجام سفری دو روزه و دیدار با پادشاه و مقامات عالی‌رتبه عمان با بدرقه رسمی دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌ جمهوری، عازم این کشور شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی قرار است در این سفر علاوه بر دیدار با سلطان قابوس پادشاه عمان با برخی دیگر از مقامات ارشد این کشور و نیز تجار و فعالان اقتصادی ایرانی و عمانی دیدار کند.

در مراسم بدرقه رسمی رییس‌ جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی و چند تن از وزرا و معاونین رییس‌ جمهوری حضور داشتند.

وزرای امور خارجه، نفت، راه و شهرسازی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، رییس کل بانک مرکزی، سرپرست سازمان میراث فرهنگی، رییس سازمان محیط زیست، رییس دفتر رییس‌ جمهور و دستیار ارشد رییس‌ جمهوری دکتر روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

 

رییس‌ جمهوری در جمع خبرنگاران:
گسترش روابط با کشورهای اسلامی بویژه همسایگان برای ایران اهمیت دارد

رییس‌ جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در آستانه سفر دو روزه خود به کشور عمان، پیش از ترک تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران تقویت روابط دوجانبه و بررسی مهمترین مسایل و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی را از اهداف سفر دو روزه خود به کشور عمان عنوان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه این سفر به دعوت پادشاه عمان و در پاسخ به سفر وی که در شهریور ماه سال جاری صورت گرفت، انجام می‌شود، گفت: برای جمهوری اسلامی ایران تقویت روابط همه جانبه با کشورهای اسلامی بویژه همسایگان مهم بوده و در این بین کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

دکتر روحانی روابط ایران و عمان را در سال‌های گذشته مثبت ارزیابی و خاطر نشان کرد: در دولت تدبیر و امید مناسبات دو کشور قدم به قدم به سمت استحکام بیشتر به پیش رفته و در این سفر نیز گسترش و تقویت روابط دو کشور را دنبال خواهیم کرد.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه در سفر سلطان قابوس به تهران قراردادهای مهمی در زمینه‌های مختلف به امضای مقامات دو کشور رسید، گفت: در این سفر این توافقات پیگیری و تصمیمات جدیدی در خصوص همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون تجاری و اقتصادی بویژه در حوزه نفت و گاز، موضوعات فرهنگی و همکاری‌های پولی و بانکی بین دو کشور اتخاذ خواهد شد.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امروز منطقه خلیج فارس و خاورمیانه منطقه‌ای حساس است و ما در جریان این سفر گسترش همکاری‌ها در زمینه مسایل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی را مد نظر قرار خواهیم داد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها