استقبال رسمی سلطان قابوس از رییس‌ جمهوری

۱۳۹۲/۱۲/۲۱     |       rouhani.ir     |     مسقط

رییس جمهوری وارد عمان شد

رییس جمهوری پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) به وقت محلی در رأس هیأتی بلند پایه از مسوولان سیاسی و اقتصادی به منظور انجام سفری دو روزه و دیدار با پادشاه و مقامات عالی رتبه عمان، وارد مسقط پایتخت این کشور شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در بدو ورود به فرودگاه مسقط از سوی فهد بن محمود آل سعید معاون نخست وزیر و یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان مورد استقبال قرار گرفت.

رییس‌ جمهوری در قصر العلم مسقط از سوی سلطان قابوس پادشاه عمان مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

در مراسم استقبال رسمی از حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پس از نواخته شدن سرود ملی ایران و عمان، رییس‌ جمهوری کشورمان و پادشاه عمان اعضای هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور را به یکدیگر معرفی کردند.

همچنین در این مراسم به افتخار حضور رییس‌ جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه ۲۱ گلوله توپ شلیک شد.

قرار است دکتر روحانی و سلطان قابوس در ملاقات با یکدیگر مهمترین مسایل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار داده و پس از آن هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور در نشستی مشترک راه‌های توسعه مناسبات و همکاری‌های ایران و عمان را مورد بحث و تبادل نظر قرار دهند.

رییس جمهوری همچنین در ادامه برنامه های اولین روز از سفر به کشور عمان با فهد بن محمود معاون نخست وزیر، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان و نیز وزیر بازرگانی و رییس کمیسیون مشترک ایران و عمان نیز دیدار خواهد کرد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها