دیدار نوروزی برخی از وزرا و معاونین با رییس جمهور

۱۳۹۳/۰۱/۰۵     |       rouhani.ir     |     ریاست جمهوری

دکتر روحانی در دیدار برخی از وزرا و معاونین رییس جمهوری در نخستین روز کاری سال ۹۳:
برای شکوفایی اقتصادی و تعالی فرهنگی نیازمند عزم ملی هستیم

برخی از وزرا و معاونین رییس‌جمهوری صبح امروز (سه‌شنبه) به همراه معاونان خود در نخستین روز کاری سال ۹۳ با حضور در دفتر رییس‌جمهوری ضمن تبریک سال نو، به تشریح برنامه‌های خود در سال ۹۳ پرداختند.

رییس جمهوری در این دیدارها با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری، اقتصاد و فرهنگ را دو موضوع بسیار مهم برای کشور دانست و گفت: در دنیای امروز مسایل و مشکلات مرتبط با اقتصاد و فرهنگ دارای پیچیدگی‌هایی است که حل و فصل آنها نیاز به تلاش گسترده دارد و این در حالی است که فرهنگ، اساس، بنیان و ریشه یک جامعه بوده و حرکت، رفتار، منش مردم از فرهنگ آنها نشأت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی با بیان اینکه برای شکوفایی اقتصادی به وجدان کاری، انضباط کاری و نظم و ایثار و فداکاری و ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی و فاصله گرفتن از فساد و رانت‌خواری نیاز داریم، خاطر نشان کرد: نهادینه کردن این امور نیازمند فرهنگ‌سازی است و از این نظر توجه به فرهنگ بسیار حائز اهمیت است.

دکتر روحانی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، برای شکوفایی اقتصادی و تعالی فرهنگی نیازمند عزم همگانی و ملی هستیم و حل معضلات و مشکلات اقتصادی و فرهنگی با امکانات و توان دولتی به تنهایی امکان‌پذیر نیست و مردم نیز باید در این راستا به صحنه بیایند.

رییس جمهوری تصریح کرد: تقویت روحیه نشاط، اعتماد و امید در جامعه موجب حضور همه مردم در صحنه است و این آغاز خوبی است تا عزم ملی را اساس امور قرار بدهیم.

دکتر روحانی با اشاره به تأکید رهبری بر مدیریت جهادی گفت: جهاد به معنای کوشش بلیغ و فراگیر و بهره گرفتن از همه توان و امکانات و مدیریت جهادی به معنای آن است که مدیریت کشور به صورت یکپارچه ، مجدانه و با تلاش پیگیر امور را انجام دهند.
رییس‌جمهوری اظهار کرد: اگر در کشوری فرهنگ و اقتصاد سامان یابد و درست شود، بقیه امور نیز به دنبال آن درست خواهد شد.

دکتر روحانی تأکید رهبری بر موضوع اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو مولفه قدرت ملی را با اهمیت توصیف کرد و گفت: امیدواریم سال جدید همراه با خیر و برکت برای همه ملت ایران باشد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه علی‌رغم همه سختی‌ها روز به روز نسبت به آینده امیدوارتر می‌شویم، گفت: خوشبختانه قدم‌های خوبی در تمامی زمینه‌ها برداشته شده است اما برای رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی باقی مانده و نیازمند تلاش همگانی هستیم.


به دنبال بازدید از مجتمع شهدای انقلاب:
رییس جمهوری بر پیگیری جدی مشکلات نوجوانان تحت پوشش بهزیستی تاکید کرد

رییس‌جمهوری در پی بازدید خود از مجتمع خدمات بهزیستی شهدای انقلاب در نخستین روز سال ۱۳۹۳، صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار نوروزی برخی از وزرا و معاونین آنان که علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و معاونین وی نیز حضور داشتند بر پیگیری جدی مشکلات نوجوان این مجتمع تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی در این دیدار، بازدید از شیرخوارگاه شبیر و مجتمع بهزیستی شهدای انقلاب و گفت‌وگو با نوجوانان این مجتمع را در نخستین روز سال ۹۳ بسیار تأثیرگذار توصیف کرد و گفت: در این دیدار تعدادی از نوجوانان در خصوص مشکلات خود پس از ترخیص از این مراکز نکاتی را مطرح کردند که برخی از آنها قابل تأمل بود و مسئولان باید در جهت رفع دغدغه‌های این فرزندان کشور اهتمام داشته باشند.

رییس‌جمهوری همچنین با تاکید بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ اکرام ایتام در کشور در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ نام گرفته است، گفت: در این راستا باید فرهنگ سرپرستی و تحت تکفل قرار دادن فرزندان و نوزادان بی‌سرپرست را در بین مردم ترویج کنیم تا همه نسبت به انجام این اقدام خداپسندانه ترغیب شوند.

دکتر روحانی با اشاره به روایات و احادیث گوناگون در مورد احسان به ایتام و انجام امور خیریه گفت: باید عواطف مذهبی مردم به سمت انجام اعمال و امور خیر اجتماعی سوق داده شود.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها