بازديد رئيس جمهور از جزيره هندورابی

۱۳۹۳/۰۱/۱۱     |       rouhani.ir     |     جزیره هندورابی

رئیس جمهور: سیاست دولت در توسعه جزایر جنوب کشور است

رئیس جمهور در ادامه سفر به جزیره کیش با یک فروند بالگرد به جزیره هندورابی رفت و از امکانات گردشگری این جزیره بازدید کرد.

دکتر روحانی در جریان این بازدید با اشاره به وجود ظرفیت‌های خوب برای توسعه گردشگری حلال در جنوب ایران، جزایر و سواحل خلیج فارس گفت: جزیره هندورابی با ویژگی بارز بکر و دست نخورده بودن، منطقه‌ای مناسب برای دوستداران طبیعت، مردم ایران و خانواده‌هاست تا از این محیط آرام و طبیعی با امکانات خوبی که برای آنها مهیا شده بهره ببرند.

دکتر روحانی با تأکید بر لزوم فعال‌سازی همه جزایر خلیج فارس در راستای توسعه گردشگری گفت: نکته حائز اهمیت درخصوص جزیره هندورابی فعالیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای رونق این جزیره است و سازمان منطقه آزاد کیش تنها زمینه و شرایط را برای این سرمایه‌گذاران فراهم کرده است.

وی افزود: برای رسیدن به پیشرفت واقعی در کشور نیز دولت باید با فراهم کردن شرایط، سرمایه‌گذاری و فعالیت را بر عهده مردم گذارد.

رییس جمهور با اشاره به سال فعالیت اقتصادی و فرهنگی درخصوص سفرش به جنوب کشور گفت: شکوفایی و توسعه جزایر جنوب جزو سیاستهای این دولت است.

وی فاصله 28 کیلومتری هندورابی با کیش و فاصله 8 کیلومتری هندورابی با سواحل خلیج فارس و وجود هوای خوب و پاک به خصوص در 6 ماه ازسال را از دیگر مزیتهای این جزیره برای سرمایه‌گذاری عنوان کرد.

روحانی ابراز امیدواری کرد حرکت شتابان و روند رو به رشد توسعه جزیره هندورابی در چند ماه گذشته، در سال جدید نیز ادامه یابد و جزیره هندورابی به منطقه‌ای آرام و زیبا تبدیل شود تا با سفر به این جزیره روحیه نشاط و امید درخانواده‌ها افزایش یابد.

رئیس جمهور در هندورابی یک نهال کاشت

دکتر روحانی به همراه مهندس ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور و معاونان این شورا و علی اصغر مونسان مدیرعامل منطقه آزاد کیش از امکانات گردشگری هندورابی بازدید کرد و یک اصله نهال در این جزیره بکر کاشت.

گفتنی است سازمان منطقه آزاد کیش موفق شده است با جذب سرمایه گذار، نخستین گام را در توسعه جزیره هندورابی که یکی از جزایر بکر ایرانی و دارای ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه گردشگری است بردارد.

 

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها