بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه و جشن روز زن

۱۳۹۲/۰۲/۱۱     |       rouhani.ir     |     سالن رایزن

روحانی: قطع برق همایش بزرگداشت حضرت فاطمه و جشن روز زن، کودکانه است

ایجاد امنیت اخلاقی و اجتماعی با ایجاد دلهره در دل دختران، شایسته انقلاب اسلامی و ایران نیست

بازنگری در اجرای احکام جزایی درباره دخترانی که به سن بلوغ می رسند، امری ضروری است

مراسم گرامیداشت روز زن و ولادت حضرت زهرا(س) در سالن اجتماعات رایزن برگزار شد.

در این مراسم، حسن روحانی، فاطمه هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اشرف‌السادات بروجردی از مسئولان وزارت کشور در دولت خاتمی، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنایع در دوران سازندگی، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی وزیر اطلاعات در دوران اصلاحات، محمود واعظی مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سیدکاظم موسوی بجنوردی دبیر کل حزب ملل اسلامی در دوران انقلاب و جمعی از احزاب زنان حضور داشتند.

اجرای این برنامه برعهده الهه رضایی از مجریان قدیمی و باسابقه برنامه کودک سیما بود.

لحظاتی از آغاز مراسم نگذشته بود که برق سالن به دلیل نامعلومی قطع شد! و برنامه با نور اندک برق اضطراری و شمع‌هایی که در محل جایگاه روشن کرده بودند، ادامه یافت.

اجرای موسیقی زورخانه‌ای توسط گروه سهند از جالب‌ترین برنامه‌های این مراسم بود که مورد توجه حضار قرار گرفت. این گروه موسیقی به اجرای دو سرود قدیمی «یار دبستانی» و «ای ایران» نیز پرداخت.

تداوم قطعی برق، نزدیک بود به لغو سخنرانی حسن روحانی و پایان زود هنگام مراسم منجر شود، اما روحانی خواست که حداقل دقایقی به عنوان تقدیر و تشکر از حاضران در مجلس برای آنان سخن بگوید.

هنگامی که روحانی برای سخنرانی روی سن رفت، ناگهان برق اضطراری سالن نیز قطع شد! روحانی گفت از طرف خودم و برگزارکنندگان این جشن باشکوه از حضور همه شما سپاسگزارام؛ این طور که به من خبر داده‌اند این قطع برق عمدی است که امیدوارم این گونه نباشد، که اگر این چنین باشد، این حرکت برای تعطیلی جشن ولادت بهترین بانوی دو عالم، اقدامی کودکانه محسوب می‌شود.

روحانی با تقدیر از زنان حاضر در جشن، گفت: زنان ما در طول تاریخ مظلوم بودند و امروز هم جشن آنها مظلومانه برگزار شد؛ درحالی که زنان شجاع و قهرمان ایران، نقش اساسی در پیروزی انقلاب و ایجاد نظام اسلامی داشته‌اند.

وی ادامه داد: در دولت آینده تلاش خواهم کرد که فرصت زنان و مردان برابر باشد.

در این بخش از سخنان حسن روحانی که با تشویق حضار همراه بود، برق سالن وصل شد ولی خیلی زود و با شعارهایی که داده شد، دوباره قطع شد.

دقایقی بعد و با وصل مجدد برق، عده‌ای از حاضرین که بیرون رفته بودند، به سالن همایش بازگشتند و حسن روحانی پشت تریبون رفت. روحانی سخنرانی خود را با تأکید بر اهمیت داشتن فرصت برابر از سوی زنان و مردان، آغاز کرد.

وی در ادامه، از مظلوم واقع شدن زنان، اجرای طرح‌های «تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها» و «تفکیک جنسیتی برای کتب درسی»، «لایحه حمایت از خانواده با محوریت ازدواج مجدد مردان»، شیوه اجرای طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی و اجرای احکام جزایی درباره دخترانی که به سن بلوغ می رسند انتقاد کرد و بر بازنگری در فقه اسلامی متناسب با شرایط روز از سوی علما تأکید نمود که با فریاد احسنت و دست زدن‌‌های مکرر مورد تشویق حضار قرار گرفت.

 حسن روحانی در خلال سخنانش از امنیت اخلاقی و اجتماعی نیز سخن گفت و با نقد شیوه موجود، گفت که ایجاد امنیت اخلاقی و اجتماعی با ایجاد دلهره در دل دختران، شایسته انقلاب اسلامی و ایران نیست.

وی «حمایت اقتصادی از زنان سرپرست خانوار» و بازنگری در فقه اسلامی و بویژه بازنگری در سن بلوغ دختران را امری ضروری دانست.

در این مراسم 127 نفر از زنان و دخترانی که حضور داشتند، اسمشان فاطمه یا زهرا بود که به برخی از آنها به قید قرعه هدایایی اهدا شد.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها