در جمع مردم شهرستان ملارد

۱۳۹۲/۰۲/۱۴     |       rouhani.ir     |     مسجد خاتم‌الانبیاء - ملارد

دکتر حسن روحانی در جمع مردم شهرستان ملارد:
باید امید را بسازیم نه آنکه آرزو کنیم

دکتر حسن روحانی در جمع کثیری از مردم شهرستان ملارد که در مسجد خاتم‌الانبیاء این شهرستان گرد هم آمده بودند، با اشاره به اینکه انتخاب رئیس‌جمهور برای کشور سرنوشت‌ساز است، گفت: تصمیمات رئیس دستگاه اجرایی کشور و تأثیرات مثبت و منفی آن می‌تواند تا سال‌ها همراه مردم باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: رئیس جمهور می تواند کشور را در اوج قرار دهد و گاه می تواند کاری کند تا سالهای بعد مردم کشورش در افسوس و حسرت کشورهای همسایه بمانند.

دکتر روحانی با اشاره به ملاقات‌های امروز خود با سه خانواده شهید، گفت: کسانی که فرزندان، براداران و پدران خود را تقدیم این مرز و بوم کرده‌اند، متأسفانه اینک در وضعیت بسیار نابسامانی به سر می‌برند و فاقد شغل هستند. مادر یکی از شهدا به من گفت که یکی از فرزندانش بیکار است و امورات خود و خانواده‌اش را با جمع آوری زباله می‌گذراند و دیگری عنوان کرد که فرزندش توان گذراندن زندگی خود و خانواده‌اش را ندارد. شنیدن این سخنان مرا سخت اندوهناک کرد. واقعاً چرا این خانواده‌ها که فرزندشان را در راه وطن از دست داده‌اند، باید چنین وضعیتی داشته باشند؟ من در 8 سال دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ حضور داشتم و خوب می‌دانم معنای عملیات خیبر و بدر چیست و این جانفشانی‌ها و فداکاری‌ها چه معنایی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تاکید کرد: نه تنها خانواده شهدا بلکه همه جوانان نیاز به شغل دارند. ما قرار بود در هر سال، 600 هزار شغل ایجاد کنیم تا برای همه 5/3 میلیون نفر بیکار، شغل ایجاد نماییم. البته اشتغال به معنای واقعی، نه اشتغال با تعریف هفته‌ای یک ساعت کار.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مسائلی که در اینجا مطرح می‌شود این است که در شهرستان ملارد با نزدیک به 400 هزار نفر جمعیت، هنوز هیچ بیمارستانی احداث نشده است و این در حالیست که ملارد یکی از شهرستان‌های استان تهران است.

دکتر روحانی تأکید کرد: کشور ما دارای ظرفیت‌های بسیاری است و بر همین اساس، ما می توانیم صنعت، کشاورزی و تولیدات را گسترش دهیم. همچنین باید بتوانیم در جذب توریسم و ارائه خدمات اجتماعی و بیمه بهتر عمل نماییم. البته باید بدانیم که دولت موظف است راه انجام این امور را برای مردم هموار سازد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در ادامه با اشاره به اینکه دو چیز می تواند باعث پیشرفت ما شود افزود: اول اینکه باید اختلافات را کنار بگذاریم چراکه به قول شهید بهشتی ما یک وقت بیشتر نداریم، یا باید به مردم برسیم و یا باید از خودمان دفاع کنیم. در نتیجه ما باید وقتمان را صرف مردم کنیم. و دوم اینکه باید از کارشناسان استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه می‌توان تحریم‌ها را بی‌اثر و فشار را از روی مردم کم کرد، اظهار داشت: این امر با عقل و تدبیر و برنامه ریزی شدنی است، من نمی‌گویم با دشمن، دوستی کنیم بلکه می توانیم توطئه دشمنان را خنثی کنیم. هرجا ما از عقل و تدبیر استفاده کرده‌ایم پیروز شده‌ایم.

عضو تشخیص مصلحت نظام افزود: کشور ما امکانات لازم را دارد و تنها تدبیر و مدیریت خوب می‌خواهد. ما باید امید را بسازیم نه اینکه تنها آرزو کنیم.

روحانی تصریح کرد: شرایطی در کشور حاکم کرده‌ایم که متأسفانه مردم نمی‌توانند فردا و پس فردای خود را پیش بینی کنند و این به دلیل نوسان بی‌حد قیمت هاست. در نتیجه ما باید شرایط را برای مردم به گونه‌ای فراهم نماییم که افق مبهمی از آینده نداشته باشند. برنامه‌ریزی به مردم اطمینان و آرامش می‌دهد.

کاندیدای دوره یازدهم ریاست جمهوری افزود: اولین برنامه رئیس جمهور آینده باید ایجاد ثبات و آرامش باشد .

وی در پایان سخنان خود گفت: نجات کشور منوط به ایجاد روابط سازنده با جهان و احیای اخلاق و وحدت در جامعه است.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها