بازدید از طرح مقابله با خشکیدگی جنگل‌های بلوط استان ایلام

۱۳۹۳/۰۲/۱۷     |       rouhani.ir     |     جنگل‌های بلوط

بازدید رییس جمهوری از طرح جامع مدیریت پیشگیری و مقابله با خشکیدگی جنگل‌های بلوط استان ایلام

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) در جریان برنامه‌های سفر به استان ایلام از طرح جامع مدیریت پیشگیری و مقابله با خشکیدگی جنگل‌های بلوط استان ایلام بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی از جنگل‌های بلوط خشکیده منطقه دالاب ایلام بازدید و با توضیح مسئولان و کارشناسان از نزدیک پدیده در حال گسترش خشکیدگی این جنگل‌ها را مورد بررسی قرار داد.

رییس جمهوری در این بازدید بر ضرورت تلاش همه دستگاه‌های ذیربط برای جلوگیری از توسعه و گسترش پدیده خشکیدگی جنگل‌های بلوط زاگرس و تلاش در راستای احیای این جنگل‌ها تأکید کرد.

بر اساس گزارش استاندار و مسوولان سازمان جنگل‌ها و مراتع هم اکنون حدود ۹۰۰ هزار هکتار از جنگل‌های زاگرس که حدود ۶۰ درصد آن در استان ایلام است با این مشکل مواجه هستند و برآورد شده که ۶۳ هزار هکتار از اراضی جنگلی ایلام را به شدت در برگرفته است.


رییس جمهوری در جمع علما ایثارگران و برگزیدگان استان ایلام:
درد درختان بلوط کمتر از درد دریاچه ارومیه نیست

حسن روحانی در جمع علما ایثارگران و برگزیدگان استان ایلام اظهار کرد: جنگل‌های زاگرس و غربی کشور ازجمله جنگل‌های ایلام با  معضل خشکیدگی روبرو شده‌اند و این معضل که از سال ٨٧ آغاز شده و تاکنون ادامه داشته بخش بزرگی از جنگل‌های زاگرس و ایلام را فرا گرفته است.

روحانی گفت:گروه‌های فراوانی بر روی این معضل تحقیق کرده‌اند و راه‌حل‌های متعددی طراحی، پیشنهاد و بررسی شده است.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل وزارت جهاد و کشاورزی اعتباری را برای امسال و سال آینده پیش بینی کرده که درسال جاری در حد توانمان تامین اعتبار خواهیم کرد و برنامه‌ها برای حل مشکل اجرایی و عملیاتی خواهند شد.

رییس جمهور  با تاکید بر اینکه بعد از این مراسم از طرح‌های اجرایی که برای نجات بلوط در استان انجام شده بازدید خواهد کرد، گفت: دولت در مسئله محیط زیست از جمله درختان بلوط  هم توجه داشته و هم برنامه ریزی لازم را برای نجات آن می کند تا در آینده شاهد شرایط بسیار بهتری باشیم.

 

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها