افتتاح فاز اول مجتمع پتروشیمی ایلام با حضور رییس جمهوری

۱۳۹۳/۰۲/۱۷     |       rouhani.ir     |     پتروشیمی ایلام

افتتاح فاز اول مجتمع پتروشیمی ایلام با حضور رییس جمهوری

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در مجتمع پتروشیمی ایلام، فاز نخست این مجتمع را افتتاح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع پتروشیمی ایلام، با توضیح مدیران، مهندسان و متخصصان در جریان چگونگی روند فعالیت‌های این مجتمع قرار گرفت.

مجتمع پتروشیمی ایلام یکی از طرح‌های بزرگ صنعتی استان ایلام محسوب می‌شود که دارای واحدهای فرآیندی اتیلن, پلی‌اتیلن سنگین، گوگردزدایی خوراك و كلیه سرویس‌های جانبی مورد نیاز است.

ظرفیت اسمی واحد اتیلن ۴۵۰ هزار تن اتیلن در سال است که حدود ۳۰۰ هزار تن اتیلن آن به عنوان خوراك واحد پلی‌اتیلن سنگین به مصرف رسیده و مابقی آن قابل استفاده در دیگر صنایع پتروشیمی خواهد بود.

مجتمع پتروشیمی ایلام در زمینی به وسعت ۱۲۲ هکتار در بخش چوار و به فاصله ۱۸ کیلومتری شمال غربی شهرستان ایلام احداث شده که ایجاد اشتغال در استان، استفاده بهینه از محصولات تولیدی پالایشگاه گاز و تبدیل آن به محصولات ارزشمند پتروشیمیایی با ارزش افزوده بیشتر، ایجاد صنایع پایین‌دستی در منطقه و رونق اقتصادی استان و افزایش خدمات جانبی در سطح منطقه، با توجه به ماهیت واحدهای پتروشیمی از اهداف اجزای این طرح به شمار می‌رود.

تکمیل و راه‌اندازی فاز دوم مجتمع پتروشیمی ایلام تا پایان دولت یازدهم

رییس جمهوری درجریان افتتاح فاز اول مجتمع پتروشیمی ایلام، درجلسه‌ای با مهندسان، مدیران و مسئولان این مجتمع، تصریح کرد: افتتاح بخش‌های مختلف و جدید در صنعت پتروشیمی برای دولت حائز اهمیت است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان این مطلب که افتتاح و آغاز بکار مجتمع پتروشیمی ایلام موضوعی مهم برای دولت بشمار می‌آید، ابراز امیدواری کرد: واحدهای دیگر از جمله فاز دوم این مجتمع نیز تا پایان دولت یازدهم راه‌اندازی شود، تا شاهد تحول در استان ایلام و کشور باشیم.

رییس جمهوری گفت: امروز حرکت خوبی همراه با امید به آینده در همه بخش‌های کشور آغاز شده است و تلاش همگان در جهت توسعه و پیشرفت روز افزون کشور ضروری است.

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت در حد توان خود در جهت توسعه استان ایلام تلاش خواهد کرد، افزود: امیدواریم واحدهای پتروشیمی دیگر دراستان ایلام از جمله پتروشیمی دهلران که می‌تواند برای منطقه و کشور سودمند باشد، با تلاش و همت متخصصان راه‌اندازی شود.

رییس جمهوری همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد صنایع پایین‌دستی پتروشیمی گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا شاهد آبادانی کشور باشیم.

در این جلسه زنگنه وزیر نفت گزارشی از وضعیت طرح‌های توسعه‌ای و پروژه‌های در حال اجرای وزارت نفت در استان ایلام ارائه کرد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها