از برگزاری سخنرانی روحانی ممانعت شد

۱۳۹۲/۰۲/۲۰     |       rouhani.ir     |     تالار آبگینه

همایش هم‌اندیشی حسن روحانی به دستور مقامات دولتی لغو شد

همایش هم‌اندیشی فرهنگیان و ایثارگران که قرار بود توسط حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شود، به دستور مقامات دولتی لغو شد.

این مراسم که قرار بود ساعت 9 صبح روز جمعه ٢٠ اردیبهشت ٩٢ با حضور صدها نفر از فرهنگیان و ایثارگران در سالن شماره یک تالار آبگینه برگزار شود، لغو شد.

شرکت کنندگان در مراسم از ساعت 9 تا 10 صبح، پشت در مجموعه رفاهی آبگینه منتظر شروع مراسم بودند که به آنها اجازه ورود به سالن داده نشد. در نهایت علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات در بین شرکت‌کنندگان حاضر شد و خبر از لغو مراسم توسط مقامات دولتی داد.

علی یونسی گفت: حراست تالار آبگینه با نام بردن از ثمره هاشمی، گفته است که از طرف وی تماسی گرفته شده و برنامه لغو شده است.

وی افزود: لغو این مراسم بر خلاف قانون، اقدامی تهدیدآمیز و ضدامنیتی بوده است.

یونسی در جمع حاضرینی که پشت درهای بسته تجمع کرده بودند، اظهار داشت: هر شهروند در ایران امروز تلاش می‌کند در انتخابات سال 92 حماسه سیاسی بیافریند؛ ستاد آقای روحانی نیز با رعایت تمامی مقررات، مجوز برگزاری جلسه هم‌اندیشی و استفاده از سالن را دریافت کرده بود؛ همه موافقت‌نامه‌ها به امضای مقامات قضایی رسیده بود و جمعیت نیز دعوت شده بودند؛ مردم از استراحت جمعه‌شان گذشتند تا در این مراسم شرکت کنند اما مقامات دولتی بر خلاف قانون، این مراسم را لغو کردند.

وی ادامه داد: آنها عملاً این مراسم هم‌اندیشی را به میتینگ سیاسی تبدیل کرده‌اند و ما این رخداد را محکوم می‌کنیم. مقامات قضایی باید به این مسأله رسیدگی کنند.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها