دیدار رییس جمهور با خانواده شهدا و جانباز ۷۰ درصد

۱۳۹۳/۰۴/۰۴     |       rouhani.ir     |     در جمع خانواده ایثارگران

دیدار رییس جمهور با خانواده شهدا و جانباز ۷۰ درصد

دیدار با خانم طرفی نژاد، جانباز ۷۰ درصد

رییس جمهوری عصر چهارشنبه در دیدار خانم مژگان طرفی نژاد جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی، ایستادگی و مقاومت ملت ایران در اقصی نقاط کشور را ستود و تصریح کرد: اگر ایستادگی همه ملت بویژه شهدا، جانبازان و ایثارگران نبود، نمی توانستیم به پیروزی برسیم و کشور در اشغال و مردم ما تحت سلطه قرار می گرفتند.

حجت اسلام و المسلمین دکتر "حسن روحانی" به تهاجم رژیم بعث عراق به ایران در آغاز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در حالی که ملت ایران نه قصد و نه آمادگی جنگیدن را داشت، ناجوانمردانه مورد تعرض دشمن بعثی قرار گرفت ولی با مقاومت جوانمردانه مردم بویژه مردم اهواز ، روبرو شد.

رییس جمهوری تصریح کرد: شما جانبازان با از دست دادن عضوی از اعضای بدن خود با صبر و تحمل بار سنگین و سخت مقاومت و پاسداری از انقلاب اسلامی، تمامیت ارضی و حفظ عزت و شرف کشور را به دوش کشیدید.

دکتر روحانی افزود: ملت و مسوولان نظام همواره مدیون و قدردان شما عزیزان هستند.

در ابتدای این دیدار مژگان طرفی نژاد در خصوص بمباران اهواز و چگونگی جانبازی خود و شهادت خواهرش ، شهید مهین طرفی نژاد در این حادثه ،توضیحاتی ارائه کرد.

خانم طرفی نژاد که پنجم مهرماه ۱۳۵۹ بر اثر بمباران شهر اهواز پا و چشم چپ خود را از دست داد، مقام سوم بانوان جانباز جهان را در رشته پرتاب دیسک کسب کرده است.

در این دیدار، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رییس جمهوری به خانم طرفی نژاد اهدا شد.

 

دیدار با حاجیه خانم وهاب زاده کفاش، جانباز ۷۰ درصد

رییس جمهوری عصر چهارشنبه با حضور در منزل حاجیه "امینه وهاب زاده کفاش" جانباز ۷۰ درصد، با تجلیل از فداکاری زنان ایرانی بویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس، خطاب به این جانباز سرافراز تصریح کرد که شما رهروان حضرت زینب (س)؛ آن شیرزن دشت کربلا، هستید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار که در فضایی صمیمی و توام با معنویت برگزار شد، با تاکید بر اینکه همه ما مدیون شهدا، جانبازان، ایثارگران و خانواده آنها هستیم، اظهارداشت: دیدار با جانبازان توفیق بزرگی برای دولت تدبیر و امید است.
رییس جمهوری عظمت و استقلال ایران اسلامی را در سایه ایثار و فداکاری شهدا و جانبازان گرانقدر خواند و خطاب به خانم "وهاب زاده کفاش" گفت: شما با حضور مستمر ۳۶ ماهه خود در جبهه های حق علیه باطل و این میزان از جانبازی، کار بزرگی کرده اید.

دکتر روحانی تصریح کرد: اجر و پاداش دنیا و آخرت نصیب شما جانبازان است و زنان جانبازی چون شما، نمونه زنان ایران اسلامی هستند.

رییس جمهوری افزود: زنان ایرانی همگام و همپای مردان در صحنه های مختلف دفاع از ایران اسلامی و ارزشهای آن از جمله راهپیمایی ها و انتخابات، مشارکت فعالانه دارند.

دکتر روحانی گفت: شما همان راهی را طی کردید که خاندان رسالت پیش پای ما گذاشته است و همین کار پاداش و اجر بی پایانی را به شما می دهد.

حاجیه وهاب زاده کفاش که در سال ۶۲ به عنوان نیروهای مردمی در منطقه فکه به عنوان امدادرسان حضور داشت، در عملیات والفجر ۲ در جریان حملات شیمیایی رژیم صدام، دچار مسمومیت شیمیایی شد.

وی پیش از آن بارها در جبهه های حق علیه باطل دچار مجروحیت شده بود.

این جانباز پرافتخار دوران دفاع مقدس در هفت عملیات نظامی شرکت داشته و در دوران پس از دفاع مقدس نیز به خاطر مشارکت فعالانه اش در امور محوله چندین تقدیر نامه دریافت کرده است.

حاجیه وهاب زاده کفاش در این ملاقات همچنین با مرور خاطره ای از حضورش در جبهه های حق علیه باطل، همه حاضران در این ملاقات را تحت تاثیر قرار داد.

این جانباز پرافتخار گفت که در دوره جنگ و در یکی از خطوط عملیاتی، ناگهان این خط، مورد حمله دشمن قرار گرفت و ترکش های گلوله های دشمن هر دو دست رزمنده "آرپی جی" زن را قطع کرد و تانک ها شتابان به طرف خاکریز ما هجوم می آوردند درهمین حین آرپی جی آماده شلیک را دیدم و آن را برداشتم و به سمت تانک پیشرو دشمن نشان گرفتم. تانک دشمن منهدم شد و این حرکت باعث گردید تا روند پیشروی دشمن کند و نیروهای خودی بتوانند مواضع خود را مستحکم کنند.

حاجیه خانم وهاب زاده کفاش با تقدیر از همسر و خواهرش تصریح کرد که منزلت شهدا همیشه باید حفظ شود و کار شهدا پیوسته در ذهن من حک شده است.

 

دیدار با خانواده شهیدان منصور، محسن و مجید شهبازی

رییس جمهور در فضایی سرشار از محبت و صمیمیت با مادر و خانواده شهیدان والا مقام منصور، محسن و مجید شهبازی دستجردی دیدار و گفت گو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه با حضور در منزل شهیدان شهبازی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان بویژه شهیدان شهبازی دستجردی، از فداکاری و صبر و ایثار والدین آنان تجلیل کرد.

رییس جمهور در این دیدار ضمن دلجویی از مادر و خانواده شهیدان شهبازی از نزدیک در جریان اوضاع زندگی آنان قرار گرفته و برای آنان سلامتی و تندرستی آرزو کرد.

والده شهیدان شهبازی نیز که همسرش قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به رحمت ایزدی پیوسته است، ضمن اظهار خوشحالی از حضور رییس جمهوری در منزل خود و در حالی که بسیار متاثر بود و اشک شوق بر دیده داشت ، خاطراتی از فرزندان شهید خود و نحوه شهادت آنان بیان کرد .

شهید منصور شهبازی در سن ۲۱ سالگی و در آبان ماه سال ۶۲ در عملیات والفجر ۴، شهید والا مقام محسن شهبازی در سن ۱۸ سالگی اسفند ۶۵ در عملیات کربلای ۵ و شهید گرانقدر مجید شهبازی در ۱۸ سالگی و مرداد ماه ۶۷ در عملیات مرصاد به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

رییس جمهور در این دیدار با تجلیل از فداکاری مادر شهیدان منصور، محسن و مجید شهبازی، گفت: شما در راه خدا و دفاع از وطن و انقلاب اسلامی فداکاری های بزرگی کردید و با توجه به اینکه پدر شهیدان نیز در قید حیات نبودند اجر شما مضاعف است چرا که برای فرزندان خود نقش پدری و مادری را در کنار هم ایفا نمودید.

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ملت ما به وجود خانواده ها و مادرانی چون شما افتخار می کند، اینکه مادری از روز های اول تا آخر جنگ یعنی از سال ۶۲ تا ۶۷ و روز های عملیات مرصاد بطور مستمر در مسیر جهاد و شهادت حضور داشته و در طی۵ سال، ۳ فرزند خود را تقدیم انقلاب کرده است، اقدامی عظیم و افتخارآمیز است.

در پایان این دیدار نوه خانواده که منتظر تماشای بازی فوتبال بوده و توپی در دست داشت، جلو آمده و با شور کودکانه خود از رییس جمهور خواست تا دعا کند تیم کشورمان در این بازی برنده شود و رییس جمهور در حالی که این کودک را در آغوش گرفته و مورد تفقد قرار داد، گفت: فرزندان ملت بزرگ ایران در همه صحنه ها حضوری فداکارانه و با شجاعت دارند و امروز فوتبالیست های ما هم با روحیه و اقتدار وارد صحنه شده اند و ان شا الله پیروزی و بازی های خوب آنان همچنان ادامه یابد.

در این دیدار لوح تقدیری به رسم یادبود توسط رییس جمهور به مادر بزرگوار این شهیدان اهداء شد.

رییس جمهور به هنگام خروج از منزل شهیدان شهبازی از سوی خانواده های ساکن در آن مجتمع مسکونی که متوجه حضور رییس جمهور خود شده بودند به گرمی مورد استقبال قرار گرفت و دکتر روحانی برای لحظاتی در میان آنان حضور یافته و از نزدیک با آنان به گفت و گو پرداخت.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها