هیات وزیران لایحه جامع وکالت را تصویب کرد

۱۳۹۳/۰۴/۱۸     |       rouhani.ir     |     هیأت دولت

هیات وزیران لایحه جامع وکالت را تصویب کرد / تاکید رییس جمهوری بر تبعیت کامل از رهنمودها و پاسخگویی به مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی

رییس جمهوری با قدردانی از بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزاران نظام، اهتمام جدی به اقتصاد مقاومتی را از مهمترین اولویت های دولت دانست و با تاکید بر انطباق برنامه های دولت تدبیر و امید بر این سیاستها، تمامی دستگاه ها را به اجرای جدی تکالیفی که در تحقق این سیاست ها برای آنان تعیین و ابلاغ شده، مأمور کرد.

دکتر حسن روحانی در نشست هیات وزیران، حمایت مقام معظم رهبری را سرمایه بزرگی برای دولت دانست و باتاکید براینکه بار سنگین اداره کشور نیازمند حمایت رهبری است، ابراز امیدواری کرد که دولت با تکیه بر سرمایه اصلی حمایت مردم و رهبری بتواند مشکلات را از سر راه بردارد.

رییس جمهوری در ادامه مهم ترین دغدغه دولت را سامان بخشی به امور مردم که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز هست، دانست و بر لزوم همراهی، همدلی و مشارکت همه قوا برای پاسخگویی شایسته به این دغدغه ها تأکید کرد.

دکتر روحانی حمایت قاطع مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده را که در این مقطع حساس در خط مقدم یک امر خطیر قرار

دارند، موجب تقویت روحیه آنان و تقویت موضع شان در دفاع از آرمان های کشور دانست و اظهار امیدواری کرد که دولت با تبعیت کامل از رهنمودها و پاسخگویی به مطالبات ایشان، همواره از این هدایت و حمایت برخوردار باشد.

رییس شورای عالی امنیت ملی، تأیید مشی اعتدال از سوی مقام معظم رهبری را سرمایه بزرگی برای دولت خواند و با سفارش دستگاه های اجرایی به مراقبت از دغدغه رهبری، اظهار داشت که اعتدال آموزه مهم دینی و تعبیر بلندی است که مسیر تقویت دین و پیشرفت کشور را در دوری از افراط و تفریط دنبال می کند.

رییس جمهوری حمایت صریح و جدی رهبری از دولت و مسئولین رده بالای آن را از قوی ترین تعابیر در حمایت از دولت در سال های اخیر دانست و مراتب قدردانی و تشکر دولت را از حمایت های رهبری ابراز داشت.

دکتر روحانی در ادامه تصریح کرد که دولت از نقدی که مطابق فرمایشات رهبری منصفانه، محترمانه، دلسوزانه و به دور از هرگونه مچ گیری و اذیت رساندن به دولت باشد، استقبال می کند و چنین نقدی را لازمه اصلاح هرچه کامل تر امور می داند.

رییس جمهوری دربخش دیگری از سخنانش، اولویت رونق در بخش صنعت و معدن را که در فرمایشات رهبری هم مورد تأکید قرار گرفت، با توجه به سهم عمده ای که در تولید دارد، با اهمیت تلقی کرده و از هیات وزیران خواست که با توجه به بررسی های متراکم و گسترده ای که در دستگاه های گوناگون انجام شده است، لایحه رونق تولید و تدابیر اجرایی و هماهنگی دولت در اسرع وقت نهایی شود.

دکتر روحانی، بسته حمایتی دولت برای حمایت از رونق را امیدبخش و تقویت کننده تولید ذکر کرد .

رییس جمهوری کمک بانک ها در جهت تأمین سرمایه در گردش بنگاه ها را ضروری دانست و دستگاه های مرتبط را به اعلام اقداماتی که در این باره انجام شده است، توصیه کرد.

دکتر روحانی حمایت از بخش کشاورزی را از اولویت های دولت خواند و اظهار داشت که در این مدت در جهت تأمین نهاده ها، ماشین آلات تعیین خرید تضمینی و اتخاذ تدابیر درخصوص بحران آب اقدامات خوبی انجام شده و همچنان توسعه حمایت ها در دستور کار دولت قرار دارد.

رییس جمهوری با اشاره به برنامه های کوتاه مدت و بلند مدتی که در بخش انرژی تنظیم شده ،ابراز امیدواری کرد که شاهد توسعه قابل توجه این بخش باشیم.

دکتر روحانی، برنامه های دولت در جهت گسترش و توسعه بنادر، راه آهن، فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه گردشگری داخلی و خارجی را عامل دیگر برای رونق تولید و افزایش اشتغال ذکر کرد و بر تقویت بازار بورس که مایه تقویت امید در جامعه است، تأکید نمود.


مصوبات جلسه

در این جلسه، مهمترین مسائل و مباحث اجرایی روز كشور از سوی اعضای هیات دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با ارائه گزارشی درباره «صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی» در جلسه هیات دولت، گفت: ۸۱ هزار واحد صنایع كشور متعلق به صنایع كوچك و متوسط است كه این تعداد، ۹۲ درصد كل صنایع كشور را تشكیل داده و با اشتغالی بالغ بر یك میلیون نفر، سهم ۴۵ درصدی از كل اشتغال صنعتی كشور را به خود اختصاص داده است.

نعمت‌زاده، توجه ویژه دولت به صنایع كوچك و متوسط را موجب كمك قابل توجه به ایجاد اشتغال و رفع ركود دانست و گفت: ۱۴ هزار واحد صنعتی از صنایع كوچك به دلایل مختلف طی سال‌های گذشته متوقف شده‌اند كه می‌توان با ارائه تسهیلاتی معادل ۴۰ هزار میلیارد ریال به بخشی از آنها كه قابلیت راه‌اندازی مجدد را دارند، در كوتاه مدت اشتغالی بالغ بر ۱۱ هزار و ۲۰۰ نفر ایجاد كرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره سایر واحدهای صنعتی كه كمتر از ظرفیت فعالیت می‌كنند نیز گفت: با ارائه ۶۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به این واحدها می‌توان اشتغال بالغ بر ۸۰ هزار نفر ایجاد كرد.

هیات وزیران پس از بحث و بررسی درباره گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ كمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست را مأمور بررسی پیشنهادهای ارائه شده به منظور تقویت صنایع كوچك و شهرك‌های صنعتی كرد.

تصویب كامل «لایحه جامع وكالت» كه از جلسه گذشته در دولت آغاز شده بود، از دیگر مصوبات روز چهارشنبه هیات وزیران بود و در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

اختصاص اعتبار برای مقابله با سیل و خشکسالی در برخی از استانهای کشور

همچنین با تصویب دولت، اعتبار لازم بابت انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله با سیل و بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از سیل، برف و كولاك در استان‌های گلستان، چهارمحال و بختیاری، مازندران و خراسان رضوی اختصاص یافت.

طبق این گزارش، با تصویب هیات وزیران، اعتبار لازم به منظور جبران خسارت عدم كشت، به كشاورزان حوضه زاینده‌رود اختصاص یافت.
اختصاص اعتبار برای تأمین آب شهری، روستایی و عشایری و اجرای پروژه‌های مقابله با خشكسالی به استان سیستان و بلوچستان، تأمین آب شرب روستایی شهرستان لنجان و مقابله با خشكسالی در استان لرستان از دیگر مصوبات جلسه هیات دولت بود.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها