دریافت استوارنامه سفرای جدید ایسلند و میانمار

۱۳۹۳/۰۴/۳۱     |       rouhani.ir     |     ریاست جمهوری

دیدار سفرای جدید ایسلند و میانمار با رئیس جمهوری ایران و تقدیم استوارنامه

رییس‌ جمهوری پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید ایسلند:
جهان باید با صدای واحد در برابر معضلات جهانی سخن بگوید

رییس جمهوری با اشاره به معضلات مهم منطقه‌ و جهان، همکاری مشترک ملت‌ها و دولت‌ها در برابر این معضلات را ضروری دانست و با تأکید بر اراده دولت جمهوری اسلامی ایران بر حضور فعال در همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی برای حل این معضلات، گفت: همه کشورها باید با حضور فعال و با صدای واحد در برابر معضلات جهانی سخن بگویند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید ایسلند با بیان اینکه ظرفیت‌های دو کشور فراتر از سطح روابط کنونی است بر شناسایی و فعال کردن تمام ظرفیت‌های دو کشور در همه بخش‌ها تأکید کرد.

رییس جمهوری معرفی و تبیین ظرفیت‌های دو کشور برای ارتقاء هر چه بیشتر روابط ایران و ایسلند را مورد تأکید قرار داد و اظهار امیدواری کرد حضور سفیر جدید این کشور فرصتی برای معرفی هر چه بهتر این ظرفیت‌ها باشد.

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه‌ و جهان، اظهار داشت: امروز جوامع بشری با معضلات بزرگی مانند تروریسم مواجه هستند، لذا ضرورت دارد همه برای رفع آن همکاری و مشارکت داشته باشند.

رییس جمهوری شرایط حاکم بر منطقه خاورمیانه بویژه در فلسطین و غزه را بسیار نگران‌کننده دانست و با اشاره به اینکه امروز مردم غزه در محاصره کامل اقلام دارویی، پزشکی و غذایی قرار دارند، خاطر نشان کرد: امروز باید جامعه بشری این احساس را داشته باشند که همه دارای سرنوشتی مشترک هستیم.

دکتر روحانی اضافه کرد: اگر امروز در برابر غم دیگران بی‌تفاوت باشیم، اگر فردا غمی برای ما بوجود بیاید نباید انتظار داشته باشیم دیگران در غم ما شریک باشند.

رییس جمهوری همچنین با اشاره به موضوع هسته‌ای کشورمان و با تأکید بر اینکه تنها راه حل و فصل این مسأله مذاکره و گفت‌وگو است، اظهار داشت: معتقدیم مذاکره تنها راهی است که پیش روی ما قرار دارد و ما به موفقیت در این مذاکرات امیدوار بوده و در چارچوب مقررات بین‌المللی آماده همکاری هستیم.

دکتر روحانی تأکید کرد: توقع ملت ایران صرفاً‌این است که از حقوق حقه خود در زمینه فناوری‌های صلح‌آمیز برخوردار باشد.

گونار پالسن سفیر جدید اکرودیته ایسلند نیز در این دیدار پس از تقدیم استوارنامه خود و ابلاغ سلام‌ گرم رییس‌ جمهور و کابینه ایسلند به دکتر روحانی اظهار داشت: ایران و ایسلند اگر چه از لحاظ جغرافیایی از هم فاصله دارند، اما ایسلند بیشترین توجه را به ایران و دستاوردهای آن دارد و به دنبال تقویت بیش از پیش روابط و همکاری‌های خود در عرصه بین‌المللی و روابط دوجانبه با تهران است.

وی با اشاره به تحولات خاورمیانه و همچنین اظهار امیدواری از اینکه مذاکرات هسته‌ای ایران به نتیجه مطلوب برسد، بر اهتمام هر چه بهتر کشورش برای همکاری با ایران در این زمینه‌ها تأکید کرد.

 

سفیر میانمار استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهوری ایران کرد

رییس‌جمهوری در دیدار سفیر آكرودیته میانمار در تهران با ابراز علاقمندی برای وجود ثبات، امنیت و انسجام اجتماعی در كشور میانمار، گفت: امیدواریم اقلیت‌هایی كه در میانمار زندگی می‌كنند، بخصوص مسلمانان، بدون اینكه مشكلی داشته باشند بتوانند به زندگی خود ادامه دهند.

دكتر حسن روحانی روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر آكرودیته میانمار در تهران، افزود: در صورتی كه مسئولان كشور میانمار در جهت بهبود روابط با مسلمانان، نیاز به كمك داشته باشند، جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در چارچوب مقررات میانمار، به این كشور كمك كند.

رییس‌جمهوری همچنین با اعلام آمادگی برای توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و میانمار در زمینه های اقتصادی، سیاسی، علمی و فرهنگی، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه علوم مختلف و همچنین در زمینه مسائل فنی‌وحرفه‌ای دارد كه می‌تواند همكاری‌ خوبی در این زمینه‌ با كشور میانمار داشته باشد.

دكتر روحانی با ابراز امیدواری نسبت به گسترش بیش از پیش روابط تهران – نایپیداو در دوران مسئولیت «یوآنگ خین سو» سفیر آكرودیته میانمار در تهران ، بر افزایش حجم روابط بین دو كشور تأكید كرد و گفت: روابط با كشورهای جهان بویژه كشورهای آسیایی برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد.

«یوآنگ خین سو» سفیر آكرودیته میانمار در تهران نیز در این دیدار، ایران و میانمار را به مثابه دو دوست قلمداد كرد و گفت: دو كشور از سال‌های بسیار گذشته روابط صمیمانه‌ای داشته‌اند.

وی به رییس‌جمهور كشورمان اطمینان داد كه در حد توان خود، برای تقویت روابط كنونی ایران و میانمار تلاش كند.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها