هفتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید

۱۳۹۳/۰۵/۲۹     |       rouhani.ir     |     اردبیل

رییس‌جمهوری، صبح چهارشنبه در جریان هفتمین سفر استانی كاروان تدبیر و امید وارد فرودگاه اردبیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در فرودگاه اردبیل مورد استقبال مجید خدابخش استاندار، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و دیگر مقامات ارشد محلی قرار گرفت.

در مراسم استقبال رسمی از کاروان تدبیر و امید، پس از نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی، رییس جمهوری از یگان حاضر در فرودگاه سان دید.

دكتر روحانی در این سفر علاوه بر دیدار عمومی با مردم استان اردبیل، با برگزیدگان استان، روحانیون، جامعه ایثارگران و همچنین دست‌‎اندركاران فعال در بخش توسعه و سرمایه‌گذاری استان دیدار می‌كند.

رییس جمهوری در روز پایانی این سفر دو روزه، در جلسه شورای اداری استان اردبیل شرکت می‌کند.

وزرا و معاونان رییس‌جمهوری حاضر در هیات همراه رییس جمهور، طی این سفر استانی در شهرهای مختلف استان اردبیل حضور پیدا كرده و در جریان زمینه‌های توسعه‌ای و همچنین مشكلات این شهرها قرار می‌گیرند.

وزرای اطلاعات، بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و نیرو و همچنین معاون اجرایی، معاون رییس‌ جمهوری و رییس بنیاد شهید و ایثارگران، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، معاون حقوقی رییس‌ جمهوری، دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌ جمهوری و حسین فریدون دستیار ارشد رییس‌ جمهوری، دکتر حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوری و محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای رییس‌ جمهوری، دکتر روحانی را در این سفر همراهی می کنند.

استان اردبیل در شمالی‌ترین نقطه ایران قرار دارد و دارای استعدادهای فراوان اعم از قابلیت‌های كشاورزی، معادن غنی، مناظر طبیعی، چشمه‌سارها و چشمه‌های آب معدنی سرد و گرم است. همچنین كوه سبلان از جمله مرتفع‌ترین كوه‌های ایران در این استان قرار دارد.

 

رییس جمهوری در فرودگاه اردبیل:
تصمیمات مهمی برای توسعه استان اردبیل اتخاذ خواهد شد

رییس‌ جمهوری ،استان اردبیل را استانی با استعدادها و امکانات فراوان برای پیشرفت و توسعه دانست و اعلام کرد که در این سفر در راستای نشاط، شادمانی و سرافرازی استان اردبیل و توسعه آن، تصمیمات مهمی اتخاذ خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در فرودگاه اردبیل به خبرنگاران گفت : اردبیل دیار مردم غیور و تاریخ‌سازی در کشورمان است که در دامان خود عالمان و مراجع عالیقدری را پرورش داده‌اند و در دوران دفاع مقدس نیز سرآمد بودند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به استعدادهای استان اردبیل در زمینه‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری، تصریح کرد: باید از پتانسیل‌های استان بهره‌برداری و استفاده شود و در جریان این سفر تصمیمات مهمی برای توسعه استان اردبیل اتخاذ خواهد شد که امیدواریم این گام‌ها موجبات شادمانی، نشاط و سرافرازی هر چه بیشتر استان را فراهم سازد.

 

استقبالی به زیبایی و استواری سبلان

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی پس از استقبال رسمی از سوی مسئولان عالی استان در فرودگاه، از همان ابتدای مسیر عزیمت به محل سخنرانی، با صفوف متراکم مردمی روبرو شد که با زبان شیرین آذری و در دست نگاه داشتن دست نوشته‌ها و پلاکاردهایی قصد داشتند شادمانی خود را از سفر وی به اردبیل ابراز کنند.

رودخانه زلال اما پرخروش مردم در بخش های عمده مسیر فرودگاه تا ورزشگاه اردبیل جاری بود.

علاوه بر خوشآمدگویی‌های رسمی، پارچه نوشته‌ها و تکه‌های کاغذ و کارتنی که مردم با دست خط خود بر آنها به دکتر روحانی با زبان فارسی و آذری خوشآمد گفته بودند، جلوه مردمی مراسم استقبال را بیشتر به رخ می‌کشید.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها