تقدیر رییس جمهوری از خدمات ارزنده دكتر فرجی دانا

۱۳۹۳/۰۶/۰۲     |       rouhani.ir     |     هیأت دولت

در جلسه هیات دولت؛
تقدیر رییس جمهوری از خدمات ارزنده دكتر فرجی دانا / هفته دولت فرصتی برای تجدید عهد با مردم است

رییس جمهوری در جلسه روز یکشنبه هیات دولت با گرامیداشت یاد شهیدان بزرگوار دولت به وی‍ژه شهیدان رجایی و باهنر كه از شخصیت‌های انقلابی، ایثارگر، مردمی، اندیشمند و صبور بودند، فیض شهادت را جزای اخلاص، پاكی و ایثار این عزیزان و خدمات ارزشمند آنان به اسلام و انقلاب و كشور در قبل و بعد از انقلاب دانست.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه هیات دولت که مصادف با اولین روز هفته دولت است، اظهار امیدواری كرد كه دولت راه و مسیر این شهدا را ادامه دهد.

رییس جمهوری در ادامه با احترام به حق قانونی مجلس، از خدمات ارزنده دكتر رضا فرجی دانا تقدیر و عملكرد وی را در ایجاد آرامش در دانشگاه‌ها و ارتقای كیفیت علمی موفق ارزیابی نمود و با تشكر از دكتر نجفی سرپرست این وزارتخانه برای قبول مسئولیت، بر پیگیری مجدانه برنامه‌های دولت به ویژه مبارزه با فساد تاكید كرد.

دكتر روحانی، مطلوب نهایی در دانشگاه‌ را تربیت افرادی عالم، دانشمند و متخلق به اخلاق اسلامی و برخوردار از هویت اسلامی – ایرانی و تاثیرگذار برای جامعه دانست.

رییس جمهوری آغاز هفته دولت را فرصتی برای تجدید عهد با اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید و تعهدات به مردم یاد و بر رعایت دقیق منشور اخلاقی دولت تاكید كرد.

دکتر روحانی همچنین هفته دولت را فرصتی برای ارزیابی عملكرد نخستین سال كار دولت و تبیین برنامه‌های سال بعد دانست و از همه اعضای دولت خواست با جدیت و شتاب بیشتر، مشاركت گسترده‌تر مردم در برنامه‌ها را سامان دهند.

در جلسه هیات دولت تصویب شد؛
تشکیل واحدی در وزارت اقتصاد برای مدیریت و تقویم بدهی‌های دولت

جلسه هیات دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد و اعضای دولت پیرامون مهم‌ترین مباحث و مسایل روز کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این جلسه، گزارشی را از بررسی آخرین وضعیت بدهی بخش دولتی و بانک‌ها به بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی به شبکه بانکی و مطالبات غیرجاری، به هیات وزیران ارائه داد.

هیات دولت با تشکیل واحدی در وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور مدیریت و تقویم بدهی‌های دولت موافقت کرد تا با هماهنگی بانک مرکزی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری به این موضوع اهتمام کنند.

در ادامه با تصویب هیات وزیران، وزارت راه و شهرسازی مجاز شد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری کشورهای ساحلی دریای خزر در خصوص مسایل هواشناسی و آب‌شناسی اقدام کرده و در مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.

دولت همچنین به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد تا سقف مبالغ ۵۰۰ میلیارد ریال و ۲۵۰۰ میلیارد ریال به ترتیب بابت رد دیون دولت به سازمان اوقاف و امور خیریه و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از محل منابع حاصل از واگذاری سهام، سهام الشراکه، حق بهره‌برداری و بهره مالکانه اقدام کند.

تمدید مهلت تسویه پروانه‌های گمرکی ورود موقت از سوی هیات وزیران از سه ماه به شش ماه، از دیگر مصوبات جلسه روز یکشنبه بود.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها