دیدار خانواده شهدای دولت

۱۳۹۳/۰۶/۰۵     |       rouhani.ir     |     ریاست جمهوری

رییس جمهوری در دیدار خانواده شهدای دولت:
فرصتی برای آزمون و خطا نیست / دلسوزترین منتقدان خانواده‌های ایثارگران و شهدا هستند

رییس جمهوری با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهدای دولت بویژه شهید رجایی و شهید باهنر گفت: درس بزرگی که این شهیدان به ما، تاریخ و ملت دادند این بود که دولتمردان در ایران پس از انقلاب اسلامی هیچگاه از ملت فاصله نداشته و همواره در کنار مردم بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در دیدار با خانواده دولتمردان شهید از ابتدای انقلاب تاکنون تصریح کرد: شهید رجایی و شهید باهنر معلمانی بودند که هیچگاه وظیفه معلمی خود را فراموش نکردند و حتی هنگامی که در جایگاه نمایندگی مجلس و سپس نخست‌وزیری و رییس‌ جمهوری قرار گرفتند، تفاوتی در رفتار و اخلاق‌شان مشاهده نشد.

دکتر روحانی، فداکاری، اخلاص و ایثار شهدای دولت در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و یا در حین انجام مسئولیت را خاطر نشان کرد و گفت: همه وزرایی که در مسیر حق، انقلاب و دفاع مقدس به شهادت رسیدند، همواره دارای تواضع، مردم‌داری و اخلاص بوده و هم‌دوش با سایر اقشار ملت در مقاطع حساس انقلاب حرکت کردند.

رییس جمهوری تصریح کرد: مردم ما شاهد بودند که در همه سال‌های پس از انقلاب، چهره‌های مسئول در جامعه نظیر وزرا و نمایندگان در دفاع از کیان نظام تلاش ‌کردند و در این مسیر به درجه رفیع شهادت، جانبازی و آزادگی دست یافتند.

دکتر روحانی گفت: این وحدت، هماهنگی و کنار هم بودن برای مردم ایران دلگرم‌کننده بود و شهادت را برای آنها گواراتر می‌کرد، زیرا مردم می‌دیدند و احساس می‌کردند که در تحمل سختی‌ها و مشکلات تنها نیستند.

رییس جمهوری به جایگاه رفیع شهدا نزد خداوند و اجر و مزد بی‌پایان آنان اشاره کرد و گفت: سختی‌ها، فشارها و مشکلاتی که برای خانواده شهدا پیش آمده در برابر کار بزرگی که شهدا و خانواده‌هایشان انجام دادند، هیچ است و آن کار بزرگ پیروزی و استقرار انقلاب اسلامی و حفاظت از استقلال و شرف کشور است.

دکتر روحانی گفت: صبر، ایستادگی و مقاومت شهدا و خانواده‌هایشان باعث شد تا این کشور بار دیگر بدست غارتگران و جیره‌خواران استکبار نیفتد. آنها از روز اول تا به امروز ایستادگی کرده و خواهند کرد.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه شهدای دولت تمام تلاش‌شان را برای حل مشکلات کشور و مردم انجام دادند،‌ گفت: امروز هم دولت تدبیر و امید به دنبال حل مشکلات کشور و مردم است و امیدوار است که در یک سال گذشته توانسته باشد به آنچه وظیفه‌اش بوده و به مردم وعده داده، عمل کند.

رییس جمهوری افزود: مردم در انتخابات پای صندوق‌های آراء آمدند و بعد از اعلام نتایج انتخابات در خیابان‌ها شادی کردند زیرا امید داشتند که فرد پیروز بتواند به وعده‌هایی که به آنها داده عمل کند. ما نیز سعی کردیم که مطالبات و خواست مردم را در عرصه سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد، ‌اجتماع و محیط‌ زیست، برآورده کنیم و نیازمندی‌های آنها و مسایل زیربنایی کشور را بیش از پیش مورد توجه قرار دادیم.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: ما تلاش کردیم فرصت را از دست ندهیم. دولت برای اولین بار کابینه‌اش را در مراسم تحلیف به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد و افرادی را برای تصدی مسئولیت‌ها معرفی کرد که تجربه کافی برای اداره کشور دارند.

رییس جمهوری با بیان اینکه ما فرصتی برای آزمون و خطا نداریم، گفت: اگر این دولت در اجرای برنامه‌ها دچار اشتباه شود، مردم باید با نقد خود ما را هدایت کنند و بهترین نقادان جامعه خانواده‌های ایثارگران و شهدا هستند که دلسوز نظام و کشور می‌باشند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه در اسلام انتقاد به معنای نصیحت است و نصیحت یعنی خیرخواهی و دلسوزی گفت: دولت از همه کسانی که نقادی می‌کنند چه در چارچوب نصیحت اسلامی و چه در چارچوب امر به معروف و نهی از منکر استقبال می‌کند، مخصوصاً از نقد خانواده‌هایی که عزیزانشان را در راه دفاع از انقلاب و اسلام فدا کرده‌اند.

رییس جمهوری در پایان این دیدار با تأکید بر اینکه ادای وظیفه نسبت به خانواده‌های بزرگ شهدا فخر و افتخار است، گفت: وظیفه خود می‌دانم که به دیدار خانواده‌های شهدا بروم، زیرا وقتی وارد یک خانه شهید می‌شویم و عطر شهید را استشمام می‌کنیم، از آنها درس گرفته و روحیه‌مان تقویت می‌شود.

پیش از سخنان رییس جمهوری فرزند شهید تندگویان و همسر شهید فیاض‌بخش با اشاره به مسایل خانواده‌های دولت و دغدغه‌ها و نگرانی‌های موجود در جامعه خواستار ارتباط تنگاتنگ و بیش از پیش دولت با خانواده‌های شهدا به عنوان امنای نظام شدند.

فرزند شهید تندگویان با بیان اینکه از یک سال گذشته و با استقرار دولت تدبیر و امید، عقلانیت در عرصه اجرایی کشور تبلور یافته است، گفت: در یکسال گذشته کشور از تنش‌های روانی بی‌محتوا و پوچ نجات یافته و آرامش اجتماعی امیدآفرین شده است.

در پایان این دیدار رییس‌جمهوری به رسم یادبود لوح تقدیری به خانواده‌های شهید عباس‌پور تهرانی، موسی کلانتری، محمدجواد تندگویان، صادق اسلامی، علی‌اکبر سلیمی، فیاض‌بخش، دادمان، نامجو و قندی اعطاء‌ کرد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها