تقویت شركت های دانش بنیان از اولویت های دولت است

۱۳۹۳/۰۶/۰۹     |       rouhani.ir     |     هیأت دولت

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت اعلام کرد:
تقویت شركت های دانش بنیان از اولویت های دولت است

جلسه هیات دولت عصر یكشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد و اعضای دولت به بحث و تبادل نظر پیرامون مهم ترین مباحث و مسائل روز كشور پرداختند.

در این جلسه معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری گزارشی درخصوص سیاست های اقتصاد دانش بنیان به هیات وزیران ارائه داد.

رییس جمهوری در این جلسه، تقویت شركت های دانش بنیان را از سیاست ها و اولویت های دولت برشمرد و حضور موفق كشور در رقابت جهانی را در گرو توسعه شركت های دانش بنیان دانست و بر تجاری سازی و برندسازی و عبور از مقاله نویسی تاكید كرد.

دكتر روحانی ضمن تاكید بر مطالعات بنیادی و حركت در مرزهای دانش، تمركز هر چه بیشتر بر زمینه های كاربردی بویژه در مورد مسایل و نیازهای روز كشور از قبیل آب، برق، انرژی های نو، فناوری نفت و گاز، محیط زیست، دارو و پزشكی را ضروری خواند.

رییس جمهوری همچنین بر بهره گیری از همكاری های كشورهای دیگر در شكل دهی و توسعه شهرك های علمی تاكید كرد و حمایت جدی دولت از شركت های دانش بنیان را اعلام و كلیه دستگاه های اجرایی را به همكاری با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری در این مورد توصیه نمود.

در ادامه، گزارش بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در باره وضعیت مسكن روستایی به دولت ارائه شد. هیات وزیران جهت نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی در سال ۱۳۹۳، با اختصاص سقف ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانكی برای هر واحد موافقت كرد.

دولت با اختصاص مبلغ ۶۵۱ میلیارد ریال اعتبار جهت بازسازی و جبران خسارت و كمك به بازسازی واحدهای مسكونی شهری و روستایی و تامین لوازم خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر در استان ایلام موافقت كرد و همچنین با تصمیم دولت مبلغ یکهزار و ۶۵۷ میلیارد ریال تسهیلات بانكی ارزان قیمت نیز به آسیب دیدگان ناشی از این زلزله اختصاص یافت.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها