بازدید رییس جمهوری از پروژه خط دو قطار شهری مشهد

۱۳۹۳/۰۶/۱۶     |       rouhani.ir     |     مشهد

رییس جمهوری تشریح کرد؛
اقدامات دولت برای عمران و آبادانی خراسان رضوی و مشهد مقدس

رییس جمهوری گفت: حمایت و ارایه تضمین‌های لازم و یافتن‌ راه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی از جمله مترو،از مهم‌ترین اقدامات دولت برای عمران و آبادانی استان خراسان رضوی بویژه مشهد مقدس است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در جریان بازدید از پروژه خط دو قطار شهری مشهد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مشهد مقدس نه تنها پایگاه معنوی ملت ایران، بلکه همه علاقمندان خاندان رسالت و امامت در سراسر جهان است و دولت وظیفه دارد برای عمران و آبادانی مشهد مقدس تسهیلاتی را که در بخش‌های مختلف عمرانی نیاز دارد، فراهم سازد.

رییس جمهوری حمل و نقل، محیط زیست، تأمین آب و بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشینی را از مهمترین مشکلات مشهد مقدس و استان خراسان رضوی دانست و گفت: اگر چه در دولت‌های گذشته اقداماتی در این زمینه‌ها انجام شده است اما در مقایسه با وسعت و زائران بی‌شماری که به این شهر مقدس سفر می‌کنند، ناچیز است و ضرورت دارد، اقدامات گسترده‌ای برای عمران و آبادانی و فراهم کردن تسهیلات لازم برای مردم و زائران مشهد مقدس فراهم شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه دولت برای عمران و آبادانی خراسان رضوی و مشهد مقدس باید دو کار ویژه انجام دهد، اظهار داشت: اولین کار دولت این است که طرح‌های موجود از جمله مترو را مورد حمایت بیشتری قرار دهد تا با سرعت زیادی راه‌اندازی و در خدمت مردم قرار بگیرند.

رییس جمهوری اضافه کرد: اقدام دوم دولت این است که راه‌هایی پیدا کند که بخش خصوصی در پروژه‌ها و طرح‌های مهم استان سرمایه‌گذاری کند.

دکتر روحانی گفت: امکانات دولت در مقابل نیازهای کشور محدود است و حتی اگر تحریم‌ها هم به طور کامل برداشته شده و رونق کاملی داشته باشیم، باز هم بودجه و امکانات دولت برای تأمین نیازهای سراسر کشور محدود است، لذا ضرورت دارد زمینه‌های لازم برای حضور بخش خصوصی در طرح‌ها و پروژه‌های مختلف را فراهم سازیم.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: دولت در جریان این سفر اقداماتی که امکان و توان اجرای آن را دارد، اعلام خواهد کرد و امیدواریم در زمینه حمل و نقل، محیط زیست و تأمین آب ،طرح‌ های مورد نظر هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد و به عنوان هدیه کوچکی از طرف دولت در اختیار مردم بسیار خوب و شریف استان خراسان رضوی و مشهد قرار گیرد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها