دیدار با رییس‌ جمهوری، تحقق رؤیای دختر مشهدی

۱۳۹۳/۰۶/۱۶     |       rouhani.ir     |     مشهد

"من از بچه هاى بهزيستى هستم. مى خوام به رئيس جمهور پيغام بدم. چون جاى بابامه. خيلى دوست دارم ببينمشون."

صفورا دختر ١٠ ساله‌ای که کلاس سوم ابتدایى است، روز میلاد امام رضا (ع) با تلفن ١١١ تماس گرفت و پیغامی را ثبت کرد: "من از بچه‌هاى بهزیستى هستم. از طرقبه تماس مى‌گیرم. مى خوام به رئیس جمهور پیغام بدم که جاى بابامه. می خوام دعوتش بکنم بیان پیش ما. خیلى دوست دارم ببینمشون. با ما حرف بزنن. مشکلاتمون را بگم. مى خوام با ایشون مثل یک پدر صحبت کنم."

برنامه‌هاى رئیس جمهور خیلى فشرده بود و فقط فرصت پخش چند پیام برای ایشان مقدور بود. ایشان پس از شنیدن پیغام صفورا دستور انجام ملاقات را دادند. فرصت رفتن تا انجا نبود؛ تصمیم گرفتیم صفورا را پیش رئیس جمهور ببریم. با صفورا تماس گرفته شد، باورش نمى‌شد که اینقدر زود با او تماس گرفته شود. وقتى شنید رئیس جمهور را مى بیند، خیلى خوشحال شد. گفت دوست دارم چندتا از دوست‌ها و مربى‌هایم را هم بیاورم.

بچه‌ها آمدند و در حاشیه کنفرانس مطبوعاتی رییس جمهوری با خبرنگاران، این دیدار انجام شد.

صفورا به همراه ۴ دختر هم سن و سال خود که به آنها خواهر مى‌گفت، به دیدار رییس جمهوری آمدند. براى رئیس جمهور یک سرود دسته جمعى خواندند:
"تو مثل سپیدی، بوی احساس می‌دهد دستت، پدر قربان دستت، اگر دنیای من باشی، من عاشق تو ام بابایی، تو پدر یک تکیه گاهی، تو نور امیدی، آه که چه رنج‌ها کشیده‌ای."

رییس جمهوری در حالیکه تحت تأثیر محبت این دختران معصوم قرار گرفته بود، چند دقیقه‌اى با آنها به گفت‌وگو پرداخت و با اهداى هدیه از آنان قدردانی و برایشان آرزوى موفقیت کرد. رییس جمهور به آنها گفت: "شما با استعدادید و آینده از آن شماست."

اهدای گل و عکس یادگارى، پایان این دیدار کوتاه بود. دختران شادمان و آرزویی که تحقق یافت، «آرزوی دیدار با رییس جمهوری».

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها