استقبال رسمی از رییس جمهوری ایران در قزاقستان

۱۳۹۳/۰۶/۱۸     |       rouhani.ir     |     آستانه

مراسم استقبال رسمی از رییس جمهوری ایران در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری صبح سه شنبه به طور رسمی در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان از سوی نورسلطان نظربایف رییس جمهوری قزاقستان مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در صدر یک هیات عالی رتبه سیاسی و اقتصادی ، شامگاه دوشنبه به دعوت رسمی رییس جمهوری قزاقستان وارد آستانه پایتخت این کشور شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در فرودگاه آستانه مورد استقبال "یرلان ادریس اف" وزیر امور خارجه قزاقستان قرار گرفت.

رییس جمهوری قزاقستان در پای پله‌های کاخ ریاست جمهوری این کشور از دکتر حسن روحانی همتای ایرانی خود استقبال کرد.

روسای جمهوری دو کشور در ادامه با عبور از فرش قرمز وارد سالن اصلی کاخ ریاست جمهوری قزاقستان شدند که در آن گارد ویژه سبز پوش تشریفات از ساعت‌ها قبل منتظر بودند.

دکتر روحانی و آقای نظربایف سپس در جایگاه ویژه قرار گرفتند و پس از اتمام سرودهای رسمی دو کشور، در مقابل دوربین‌های رسانه‌های داخلی و خارجی دست‌های یکدیگر را به نشانه آمادگی برای گشودن فصل نوینی در روابط دو کشور فشردند.

روسای جمهوری دو کشور سپس از گارد ویژه سان دیدند و پس از انجام مراسم ویژه تشریفات، راهی محل نشست دوجانبه در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان شدند.

مذاکرات مشترک دو هیات عالی رتبه ایران و قزاقستان در کاخ ریاست جمهوری قزاقستان و انجام مراسم امضای اسناد از دیگر برنامه هایی است که در برنامه فشرده دیدار رسمی دکتر روحانی از آستانه، گنجانده شده است.

گفت و گوی روسای جمهوری ایران و قزاقستان و ضیافت نهار رسمی، پایان بخش برنامه های دیدار صبح سه شنبه دکتر روحانی است.

رییس جمهوری عصر سه شنبه نیز در همایش بازرگانان، صاحبان صنایع و کارآفرینان ایران و قزاقستان شرکت می کند. سخنرانی آقای نظربایف و دکتر روحانی روسای جمهوری قزاقستان و ایران از برنامه های این همایش است.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها