دیدار رییس جمهوری ایران با نخست وزیر تاجیکستان

۱۳۹۳/۰۶/۱۹     |       rouhani.ir     |     دوشنبه

اعلام آمادگی ایران برای توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی با تاجیکستان

رییس جمهوری عصر چهارشنبه در دیدار نخست وزیر تاجیکستان با اعلام آمادگی ایران برای توسعه همکاریهای علمی و دانشگاهی بویژه در رشته های فنی و مهندسی با تاجیکستان گفت که توافقات و دستاوردهای این سفر می تواند شرایط را برای روابط فرهنگی ، اقتصادی و علمی گسترده تر دو کشور فراهم کند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی اظهارداشت: ایران و تاجیکستان در تمام مسایل منطقه ای و جهانی مثل دو یار در کنار هم بوده و هستند.

رییس جمهوری با اشاره به نقش دولت ها به عنوان مجریان توافق های دوجانبه گفت: شرکتهای ایرانی با توجه به همزبانی و اشتراکات فرهنگی مایل هستند فعالیتهای خود را در تاجیکستان گسترده تر کنند البته باید بتوانند با تسهیلات بیشتری در بخش صنعت و معدن این کشور حضور پیدا کنند.

دکتر روحانی افزود: در دولت تدبیر و امید ، بخش خصوصی ایران فرصت بیشتری برای حضور در بخش اقتصاد خواهد داشت و دولت از همکاری شرکتها با همسایگان بویژه تاجیکستان حمایت می کند.

نخست وزیر تاجیکستان نیز در این دیدار با ابراز اطمینان از اجرای تمامی توافقنامه های میان دو کشور، اظهارداشت: ملت تاجیکستان هرگز خوبی های ایران را فراموش نمی کنند.

قهار رسول زاده افزود: اجرای پروژه های مهم توسط ایران در تاجیکستان حاصل بیش از یکصد سند و تفاهمنامه میان دو کشور است و این پروژه ها نقش مهمی در توسعه تاجیکستان داشته و خواهند داشت.

وی تصریح کرد: روسای جمهوری دو کشور، نقشه راه توسعه روابط دوجانبه را تعیین کرده اند و دولت ها هم باید با دقت آن را پیگیری و اجرا کنند.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها