استقبال پر شور مردم اهواز از روحانی

۱۳۹۲/۰۳/۱۳     |       rouhani.ir     |     مجموعه ورزشی ١٣ آبان اهواز

اگر فضای دانشگاه باز شود کسی ضرر نمی‌کند

حسن روحانی در مجموعه ورزشی 13 آبان در دیدار عمومی با مردم اهواز گفت: قرار بود در دانشگاه شهید چمران با شما ملاقات داشته باشم که در آخرین لحظات موافقت نشد و نمی‌دانم در دانشگاه کنار هم صحبت کردن به ضرر چه کسانی است؟

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به این‌که قرار بود در مسجد ارشاد با شما دیدار داشته باشم، اما با آن هم موافقت نشد، گفت: مثل این‌که ردصلاحیت‌ها ادامه دارد.

وی با اشاره به این‌که اگر دنبال حماسه سیاسی هستیم باید مقداری فضا را باز کنیم، خاطرنشان کرد: ‌این همه فشار و تبعیض درست نیست، چرا باید برخی کاندیداها که به شهرستان‌ها می‌روند همه چیز برایشان آماده باشد، اما برای برخی دیگر شرایط طور دیگری باشد.

روحانی با تاکید بر این‌که اگر فضای دانشگاه باز شود کسی ضرر نمی‌کند، گفت: فضای دانشگاه، شهر و کشور و اینترنت را نباید اینقدر امنیتی کنیم، بلکه باید فضا را فرهنگی و سیاسی کنیم و فضای کشور را باید امنیتی‌زدایی کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به این‌که دانشجویان دلسوزان آینده کشور هستند، خاطرنشان کرد:اگر دانشگاه فضای علم و آزادی باشد به نفع همه است، چون اگر قرار باشد علم تولید کنیم باید شرایط آزاداندیشی داشته باشیم.

وی با تاکید بر این‌که باید بگذاریم دانشگاه‌های ما با دانشگاه‌های دنیا در تماس باشند، افزود: اگر این جاده دوطرفه برقرار نشد، جاده یک طرفه می‌شود و نخبگان ما از کشور خارج می‌شوند.

روحانی با اشاره به این‌که مجلس در سال 90 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار را تصویب کرد، اما سه سال است این قانون خاک می‌خورد، خاطرنشان کرد: اگر این قانون عملیاتی شود فضای کسب و کار و فعالیت اقتصادی آماده می‌شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان این‌که داشتن 10 میلیون توریسم در سال مساوی با چهار میلیون اشتغال است، گفت: ما سه و نیم میلیون بیکار داریم، پس از طریق صنعت توریسم می‌توانیم به حل این مشکل کمک کنیم پس اینکه عده‌ای می‌گویند اگر توریسم وارد کشور شود فضای فرهنگی ما فاسد می‌شود مثل این است که به خودمان شک کنیم در حالیکه نباید به جوانان‌مان شک کنیم چون آنها فرهنگ‌دوست و ایران دوست و مسلمان هستند.

روحانی با اشاره به اینکه برنامه دولت تدبیر و امید پیرامون روابط خارجی داشتن روابط سازنده با جهان است، گفت: در شرایط امروز دیوار کشیدن بر دور کشورها امکان‌پذیر نیست و اینکه عده‌ای فکر کنند یا باید با دنیا تقابل کنیم یا تسلیم شویم اشتباه است چون ما نه در برابر قدرت‌های بزرگ تسلیم می‌شویم و نه در مسیر تقابل هستیم، بلکه ما مسیر تعامل سازنده را ادامه می‌دهیم که کلید این مسیر تدبیر و عقلانیت است.

وی با اشاره به این‌که دولت سازندگی با دنیا رابطه داشت و آیت‌الله هاشمی توانسته بود روابط خوبی با دنیا داشته باشد، خاطرنشان کرد: دولت هاشمی با نفت 14 دلار کشور را در شرایط بعد از جنگ اداره کرد و دولت سیدمحمد خاتمی با نفت 15 دلار کشور را اداره کرد اما روزی که خاتمی کشور را تحویل داد تورم 10/4 درصد بود در حالیکه امروز تورم نقطه به نقطه بالای 40 درصد است با وجود اینکه 750 میلیارد دلار درآمد ارزی داریم.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به این‌که خوزستان مرکز طلای سیاه کشور است و زمین‌های مستعد فراوان کشاورزی دارد، گفت: ما که جشن خودکفایی گندم را گرفته بودیم پس چطور شد که مجبور شدیم میلیون‌ها تن گندم وارد کنیم و این نشانه برنامه‌ریزی‌های اشتباه در بخش کشاورزی است.

روحانی همچنین به مشکل ریزگردها برای مردم خوزستان اشاره کرد و گفت: خوزستان جزو استان‌های مهاجرپذیر ایران بود در حالیکه امروز به خاطر مشکل ریزگردها به استان مهاجرفرست تبدیل شده است و حل این مشکل با همکاری با کشورهای همسایه امکان‌پذیر است.

وی خطاب به مسئولان امنیتی، گفت: جوانان ما بیدار و هوشیارند و خیلی چیزها با یک تذکر حل می‌شود و زندان و برخورد تند راه‌حل نیست.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: به فرض اینکه کسی شعار تند بدهد، قتل که نکرده است، بلکه یک شعار داده است و برای یک شعار کسی را زندانی نمی‌کنند بلکه به او تذکر می‌دهند پس بهتر است برای هر چیز جزئی برای جوانان پرونده درست نکنند و اگر می‌خواهیم در کشور وحدت و اتحاد باشد باید این پرونده‌سازی‌ها را کنار گذاشت.

روحانی به تحریم‌ها علیه ایران اشاره کرد و گفت: فشار تحریم‌ها برای همه مردم است و آنها که از جیب مردم شعار می‌دهند باید بدانند هر شعاری و سخنی جایی دارد و شعار تند مشکل را حل نمی‌کند. البته حل تحریم‌های ظالمانه علیه ایران کار ساده‌ای نیست اما من وعده می‌دهم دولت تدبیر و امید قدم به قدم مساله تحریم‌ها را حل و فصل خواهد کرد.

وی تاکید کرد: امروز کسی نمی‌تواند بگوید مشکل تحریم‌ها یک شبه حل می‌شود اما من وعده می‌دهم با تدبیر و هماهنگی و ایجاد اجماع این مشکل حل خواهد شد.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ضمن گرامیداشت یاد امام (ره)، گفت: امروز از راه و مسیر امام فاصله گرفته‌ایم چون اگر دولتی در این کشور دارو با قیمت بسیار گران در اختیار مردم بگذارد و در کنارش ماشین‌های گران قیمت وارد کند به معنای عزت و سربلندی که امام (ره) برای مردم می‌خواست، نیست.

روحانی با اشاره به اینکه در سال 84، 20 میلیون و 860 هزار شاغل در ایران داشتیم و در سال 91، این عدد به 21 میلیون و 160 هزار نفر رسید یعنی کمی بیشتر از 500 هزار نفر شاغل در طول هشت سال ایجاد شده است، گفت: 867 هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار وجود دارند و استان خوزستان، ایلام و گیلان جزو استان‌هایی هستند که نرخ رشد بیکاری بالایی دارند و باید برای حل مشکلات آنها راه‌حلی جستجو کرد چون انقلاب و امام برای آمدن عزت به این سرزمین بود و امروز شاهد عزتی نیستیم که مورد توقع این مردم بوده است.

 

حواشی سفر روحانی به اهواز :

* حسن روحانی ساعت 13 وارد فرودگاه اهواز شد که جمعیتی در حدود 200 نفر به استقبال وی رفتند.

* استقبال کنندگان از روحانی، کاورهای بنفش برتن داشتند.

* روحانی پس از حضور در فرودگاه اهواز جهت ادای احترام به شهدا به بهشت شهدای اهواز رفت.

* روحانی  برنامه خود را با دیدار با نماینده ولی فقیه در استان شروع کرد.

* حضرت آیت الله موسوی جزایری با پیگیری گلایه روحانی مبنی بر عدم در اختیار گذاشتن سالن 13 آبان توسط آموزش و پرورش و ممانعت از برگزاری برنامه وی، مشکل مکان سخنرانی روحانی را حل کرد. آیت‌الله جزایری در این تماس خطاب به مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: "احترام به حسن روحانی احترام به من است."

* علیرغم تمام پیگیری‌ها، نهایتاً برنامه دیدار مردمی روحانی در حیات مجموعه 13 آبان برگزار شد.

* مجری برنامه از حاضرین خواست که به صورت متحد شعار زنده باد اصلاحات را سر دهند.

* مسئولین ستاد آیت‌الله هاشمی در خوزستان نیز که به ستاد روحانی پیوسته‌اند در این برنامه حاضر شدند.

* توزیع دست بندهای بنفش و شعار دادن حضار برای آزادی زندانیان سیاسی و رفع حصر از دیگر حواشی این برنامه بود.

* شرکت کنندگان حاضر در برنامه روحانی که تعدادشان هزاران نفر برآورد می‌شد، خواستار اتحاد اصلاح طلبان شدند.

* پس از پایان سخنرانی و بدرقه روحانی، دو نفر به سوی او حمله‌ور شدند که با ممانعت اطرافیان وی روبرو شدند.


نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها