دیدار رییس جمهور گینه

۱۳۹۳/۰۷/۰۵     |       rouhani.ir     |     نیویورک

تاکید رؤسای جمهوری ایران و گینه بر گسترش روابط دوجانبه

رییس جمهوری با اشاره به جایگاه آفریقا در سیاست خارجی کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران از همه ظرفیت‌های خود برای توسعه با کشورهای جهان بویژه کشورهای آفریقایی استفاده خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار رییس جمهور گینه گفت: دو کشور می توانند مناسبات فیما بین را با شناسایی زمینه‌های همکاری بویژه در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی گسترش دهند.

دکتر روحانی با اشاره به تهدیداتی چون تروریسم و شیوع بیماری ابولا در افریقا تصریح کرد: کشور ما در چارچوب نهادهای بین المللی نظیر سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی در رفع مخاطرات که جان انسانهای بی گناه را تهدید می‌کند همکاری کرده است.

رییس جمهوری همچنین با اشاره به روند مذاکرات ایران با ۱+۵ در خصوص موضوع هسته‌ای از موضع‌گیری‌های گینه در سازمان ملل متحد در حمایت از ایران قدردانی و اظهار امیدواری کرد، طرفین با استفاده از فرصت بوجود آمده به توافق جامع نهایی دست یابند.

آلفا کُنده، رییس جمهوری گینه نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی دو کشور ، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوری غیر متعهد که نه به شرق وابسته است و نه به غرب، ستود و گفت: ایران پیشرفتهای زیادی در عرصه های مختلف داشته است و می‌تواند در حوزه های مختلف بویژه در عرصه کشاورزی، سدسازی و استخراج معادن به گینه کمک کند.

رییس جمهوری گینه با تاکید بر اینکه از مستحکم شدن همکاریهای دوجانبه استقبال می کند، افزود: این همکاریها می‌تواند منافع دو کشور را بیش از پیش تامین کند و باید در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی تقویت شود.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها