رییس جمهوری وارد آستراخان روسیه شد

۱۳۹۳/۰۷/۰۶     |       rouhani.ir     |     آستاراخان

برای شرکت در اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر؛
رییس جمهوری وارد آستراخان روسیه شد

رییس جمهوری عصر شنبه به وقت محلی (صبح یکشنبه به وقت تهران)، نیویورک را به مقصد آستاراخان در روسیه ترک کرد تا در چهارمین اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر شرکت کند. رییس جمهوری عصر یکشنبه وارد آستراخان در روسیه شد.

ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان، پنج کشور حاشیه دریای خزر هستند.

سه اجلاس پیشین سران کشورهای حاشیه دریای خزر به ترتیب در ترکمنستان (عشق آباد - اردیبهشت ۸۱)، ایران (تهران - مهرماه ۸۶) و جمهوری آذربایجان (باکو - آبان ۸۹) برگزار شده است.

دکتر حسن روحانی در فرودگاه آستراخان مورد استقبال استاندار آستراخان و كاركنان سفارت و کنسولگری ایران در مسکو و آستراخان قرار گرفت.

رییس جمهور در بدو ورود به روسیه گفت: در اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر مباحث متنوعی با سران كشورهای ساحلی دریای خزر خواهیم داشت و ان شاءالله به نتایج قابل قبولی خواهیم رسید.

دکتر روحانی سپس در جمع ایرانیان آستراخان كه در محل رزیدانس كنسولگری جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند حاضر شد و با آنان دقایقی گفت و گو كرد.

سخنرانی در اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر و امضای اسناد، دیدار با رییس جمهوری روسیه، شركت در مراسم نمادین رهاسازی نوزاد ماهیان خاویاری در ساحل رود ولگا و مصاحبه با شبكه تلویزیونی راشاتودی از جمله برنامه های این سفر دو روزه است.

 

ترک نیویورک

در مراسم بدرقه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در فرودگاه جان اف کندی نیویورک، سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و جمعی از کارکنان این نمایندگی، حضور داشتند.

دکتر روحانی روز سه شنبه اول مهر ماه برای شرکت در شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد نیویورک شده بود.

رییس جمهوری در جریان سفر پنج روزه خود به نیویورک، علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و سخنرانی در نشست سران در زمینه تغییرات آب و هوا، با سران کشورهای مختلف و مقامات نهادهای بین المللی از جمله دبیرکل سازمان ملل متحد و رییس شورای اروپایی دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر روحانی در جریان این سفر با رؤسای جمهوری ترکیه، ونزوئلا، فرانسه، اتریش، اسلوونی، بولیوی، سوییس، عراق و گینه و همچنین نخست وزیران ژاپن، انگلیس، عراق، گرجستان و لبنان و وزیر امور خارجه آلمان دیدار کرد و درباره مهمترین مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به بحث و تبادل نظر پرداخت.

رییس جمهوری همچنین طی نشست هایی جداگانه در جمع نخبگان سیاسی اندیشکده های آمریکایی، اعضای اندیشکده های آمریکایی، فعالان و صاحبنظران و سرمایه گذاران شرکت های آمریکایی، رهبران جوامع اسلامی آمریکا، ایرانیان مقیم آمریکا، کارآفرینان ایرانی مقیم آمریکا و اساتید و دانشجویان ایرانی مقیم این کشور حاضر شد و دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.

دکتر روحانی در این سفر، ضمن گفت و گوی اختصاصی با شبکه های تلویزیونی PBS و CNN، طی نشستی مطبوعاتی در نیویورک به سوالات نمایندگان رسانه های بین المللی پاسخ داد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها