دیدار رییس جمهوری با خانواده شهید و جانباز دفاع مقدس

۱۳۹۳/۰۷/۰۹     |       rouhani.ir     |     در جمع خانواده شهدا

دیدار رییس جمهوری با خانواده شهید و جانباز دفاع مقدس

رییس جمهوری در دیدار با حاج اسدلله پدر شهیدان عابدی:
از دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، روحیه و قوت می گیرم / هشت سال ایستادگی رزمندگان، درسی برای متجاوزان و قدرت‌های بزرگ بود / پاسخ دکتر روحانی به ابراز احساسات پرشور مردم

رییس جمهوری در ادامه دیدارهای مستمر خویش با خانواده شهیدان، راهی جنوب شهر و کوچه پس کوچه های میدان خراسان در تهران شد تا با اسدالله عابدی پیرمرد با صفا و زنده دلی دیدار کند که سه فرزند برومند خود را تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.

اگر چه منزل حاج اسدلله پدر شهیدان علی، حسن و ابوالفضل عابدی به ظاهر کوچک بود ولی در درون آن پدری زندگی می کرد که دلی به وسعت آسمان و به صفا و زلالی چشمه ساران داشت و وقتی رییس جمهور با مهربانی و صمیمیت در کنار وی قرار گرفت و از او خواست تا از فرزندانش بگوید بلافاصله بغض گلویش را گرفت و چشمانش بارانی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار صمیمی و عاطفی با تجلیل از فداکاری و ایثارگری خانواده شهدا گفت: از دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، روحیه و قوت می گیرم و این دیدارها باعث برکت برای دولت است و دعای این عزیزان، دولت را در برابر همه بدخواهان و دشمنان پیروز می‌کند.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه اگر ایثار، فداکاری، اخلاص و پیروی از فرمان امام نبود دشمنان همه چیز را از ما گرفته بودند، اظهار داشت: دشمنان ما کسانی نیستند که به حد و مرزی قایل باشند اگر راه را پیش روی خود باز ببیند تا آخر جلو می‌آیند.

دکتر روحانی تصریح کرد: هشت سال ایستادگی و فداکاری رزمندگان اسلام و خانواده آنان، درسی برای متجاوزان و قدرت‌های بزرگ بود که بدانند ملت ایران با سلاح ایمان و اراده خود در برابر هر نوع حربه دشمنان پیروز است.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در منطقه داشته و دارد، اظهار داشت: پرچمی که ملت ایران به دنبال انقلاب اسلامی به اهتزاز در آورده سایر ملت‌ها را هم بیدار کرده و امروز آثار آن را می‌توان در همه جای دنیا مشاهده کرد.

دکتر روحانی گفت: دشمنان در اوایل پیروزی انقلاب به زعم خود قصد داشتند با حمله ای وسیع و گسترده، کار انقلاب اسلامی را تمام کنند، اما آنچه توانست آنها را مأیوس کند و همه ملت را در برابر دشمنان بسیج کرد، نفس گرم امام(ره) بود. امام راحل با نفس گرم خویش همه مردم را در مسیر فداکاری و ایثار قرار دادند.

رییس‌ جمهوری افزود: مردم با انگیزه دینی و برای رضای خدا به میدان آمدند و زمانی که این روحیه وجود داشته باشد دیگر ترس از دشمنان معنا ندارد.

دکتر روحانی با تأکید بر ادامه راه شهدا و امام راحل و رهبری عزیز انقلاب تصریح کرد: بعد از امام(ره) مقام معظم رهبری همان راه را ادامه دادند و بی‌تردید با ادامه همین راه، از پیچ‌ها و گردنه‌ها عبور خواهیم کرد.

رییس‌ جمهوری افزود: ملت ایران همانند روز اول شروع نهضت، با نشاط و شور و شعور در صحنه حضور دارند و امروز خیلی‌ها در جهان، عظمت انقلاب و ملت بزرگ ایران را درک کرده‌اند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری برگزار شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رییس جمهوری به این جانباز سرافراز دفاع مقدس اهدا شد.

گرچه دیدار رییس جمهوری از خانواده شهیدان عابدی سرزده بود ولی اهالی محل که متوجه حضور دکتر روحانی در محله خود شده بودند پشت درب خانه حاج اسدلله عابدی تجمع کرده بودند و با شعارهای انقلابی و حماسی تشکر و قدردانی خود را از رییس جمهوری ابراز می کردند.

مردمی که به صورت چشم گیر در محل حضور رییس جمهوری حاضر شده بودند با دیدن دکتر روحانی با ذکر صلوات و با گفتن «روحانی تشکر، تشکر» و «روحانی خوش آمدی» خوشحالی و شادمانی خود را از دیدار رییس جمهور خود ابراز کردند.

دکتر روحانی نیز با حضور در میان مردم صمیمی این منطقه با آنان از نزدیک گفت و گو و به ابراز احساساتشان پاسخ داد.

 

دکتر روحانی در دیدار جانباز دفاع مقدس:
صبر جانبازان و خانواده های آنان برای همه ما یک درس بزرگ است / اهدای لوح تقدیر رییس جمهوری به "محمدرضا خردمند نسب" جانباز ۷۰ درصد

رییس‌جمهوری با تجلیل از ایثارگری و فداکاری جانبازان ۸ سال دفاع مقدس، گفت: صبر و استقامت رفیع جانبازان و خانواده های آنان ، برای همه ما یک درس بزرگ است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه با حضور در منزل محمدرضا خردمندنسب جانباز ۷۰ درصد، با بیان اینکه هر عملی که سخت‌تر باشد آن عمل نزد خدا اولی‌تر است، اظهار داشت: خداوند به کسانی که به جبهه رفتند و توانستند در جبهه فداکاری، ایثار و رشادت کنند تا برای انقلاب کاری انجام دهند توفیق والایی را عطا می‌کند.

رییس‌ جمهوری گفت: شهدا و جانبازان کار بزرگی برای انقلاب انجام دادند و کار برای خدا نیز توفیق می‌خواهد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه صبر و استقامت را باید از شهدا و جانبازان بیاموزیم، خاطر نشان کرد: همه ملت ایران می‌دانند، اگر فداکاری رزمندگان نبود، ما هم استقلالی نداشتیم و امروز شما مشاهده می‌کنید که کشورهای منطقه در حال حاضر چه وضعی دارند.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس اینطور نبود که ما فقط در برابر کشور عراق به دفاع می‌پرداختیم بلکه از اروپا، آمریکا و شوروی سابق همه پشتیبان این کشور بودند، گفت: صدام در حمله به کویت از پول ها و بمب ها و مواد شیمیایی که کشورهای حامی آن رژیم طی جنگ ۸ ساله با ایران اسلامی ، در اختیارش گذاشته بودند، استفاده کرد و همین امر باعث شد تا آن کشورها اذعان کنند این مواد شیمیایی را در جنگ ایران و در مسیر اهداف جنایتکارانه صدام به کشور عراق داده بودند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه همه ملت ایران در برابر متجاوزین ایستادگی کردند، گفت: روح بلند امام(ره) و شهیدان، مسیر حق و راه درست را به ما نشان داد و امروز آن راه با رهنمودهای مقام معظم رهبری ادامه پیدا خواهد کرد و مردم ما این راه را به درستی ادامه خواهند داد.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه مردم ایران، ملت قدرشناسی هستند و خداوند اجر همه محسنین را می‌دهد و آنان نتیجه خیر و خوبی خود را در آخرت می‌‌‌بینند، گفت: خداوند توفیق دهد ادامه دهنده راه شما باشیم و ان شاء الله برای کشور و نظام جمهوری اسلامی بتوانیم مثمر ثمر بوده و خدمت کنیم.

محمدرضا خردمند نسب از جانبازان ۷۰ درصد هشت سال دفاع مقدس، در سال ۶۱ از طرف بسیج یکی از محله‌های جنوب تهران (پایگاه مالک اشتر) عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و در سال ۶۲ در عملیات والفجر یک در فکه با اصابت خمپاره از ناحیه دو دست و یک پا دچار مجروحیت شدند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری برگزار شد، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی رییس جمهوری به این جانباز سرافراز دفاع مقدس اهدا شد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها