گفت‌وگوی تلفنی با امیر قطر

۱۳۹۳/۰۷/۱۲     |       rouhani.ir     |     .

رییس‌جمهوری: مبارزه با تروریست‌ها از طریق اقدامات منطقه‌ای ضروری است

امیر قطر درتماس تلفنی با رئیس جمهور كشورمان، عید سعید قربان را به دولت و ملت شریف ایران تبریك گفت.

در این تماس تلفنی که جمعه شب انجام شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و "تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی" به رایزنی در خصوص آخرین تحولات منطقه بویژه جنایات گروههای تروریستی و كشتار مردم بیگناه پرداخته و ابراز امیدواری كردند درآستانه این عید سعید، خونریزی ها متوقف و شرایط برای امنیت منطقه آماده شود.

دكتر روحانی با آرزوی ایامی سعید برای ملل مسلمان بویژه مردم و دولت قطر و با بیان نگرانی های جهانی و منطقه ای در مورد اقدامات تروریستی و جنایات افراط گرایان، از روسا و مقامات كشورهای منطقه خواست تا با همكاری و هماهنگی و از طریق اقدامات منطقه ای به مبارزه با تروریست ها اقدام نمایند.

رییس جمهوری گفت: همه ما باید بطور مستمر برای جلوگیری از خونریزی در میان مسلمانان بویژه در این ایام مبارك و ماههای حرام كه در آن قرار داریم تلاش كنیم؛ زیرا منطقه در مرحله بسیار سختی است و باید تمامی كشورهاى منطقه با برنامه ریزی و سعی وتلاش از این مرحله عبور كرده و صلح و امنیت را دوباره به مردم آن بازگردانند.

دكتر روحانى با تاكید براین موضوع كه ضمن مبارزه با تروریسم لازم است حاكمیت ملی كشورها مورد احترام قرار گیرد، افزود: هرگونه اقدام نسبت به هر كشوری، بدون هماهنگی با دولت آن كشور بی ثباتی را افزایش خواهد داد.

در این مكالمه تلفنی امیر قطر اظهار داشت: مشكلات بسیار جدی بر منطقه حاكم است و باید با حكمت و تدبیر از آن عبور كنیم.

امیر قطر افزود: باید توجه داشت كه این حوادث ارتباطى به شیعه و سنی ندارد و هر دو امروز گرفتار تروریسم هستند.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها