روحانی در مراسم تشییع آیت‌الله طاهری اصفهانی

۱۳۹۲/۰۳/۱۴     |       rouhani.ir     |     اصفهان

روحانی: آیت الله طاهری از یاران نزدیک امام خمینی(ره) بود / رودخانه امید و نشاط مردم خشک شد

مراسم تشییع پیکر حضرت آیت‌الله سید جلال‌الدین طاهری اصفهانی صبح امروز سه‌شنبه از مسجد اعظم حسین‌آباد اصفهان که محل مبارزات این روحانی فرزانه علیه رژیم ستم‌شاهی بوده است آغاز و در جمع علاقه‌مندان به این روحانی وارسته و برخی مقامات استانی و کشوری و حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی و محمدرضا خاتمی از شخصیت‌های سیاسی و محمد نوری‌زاد فیلم‌ساز به سمت گلستان شهدای اصفهان تشییع شد.

هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مرقد مطهر امام راحل در مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) حضور داشتند. تنها کاندیدایی که امروز در حرم امام (ره) حضور نداشت، حسن روحانی بود که برای شرکت در مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله طاهری اصفهانی به اصفهان سفر کرده بود.

حجت الااسلام حسن روحانی در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله سید جلال الدین طاهری با اشاره به اینکه آیت الله طاهری از چهره های برجسته و یاران نزدیک به امام خمینی (ره) بود، گفت: ایشان پس از انقلاب نیز همواره در کنار امام بود و امام نیز نسبت به آیت الله طاهری لطف خاصی داشتند.

روحانی افزود: آیت الله طاهری که به مبارزه علیه رژیم ستم شاهی شناخته شده هست، در دفاع مقدس نیز فعالیت چشمگیری داشت و فرزندشان را نیز در این راه هدیه نمود و همواره از خود یک چهره خدوم، انقلابی و فداکار در ذهن مردم ایران و اصفهان برجا گذاشت.

وی ضمن تاکید بر اینکه رحلت آیت الله طاهری ضایعه بزرگی برای مردم ایران، اصفهان، حوزه های علمیه و روحانیت مبارز سراسر کشور به حساب می آید، بیان داشت: مردم  هرگز خدمات آیت الله طاهری را فراموش نخواهند کرد و او را به عنوان یک عالم، دانشمند، مجتهد فرهیخته و فعال در صحنه می شناسند.

روحانی اظهار کرد: در بین سال های ٥٣ تا ٥٧ هر ساله برای ایراد سخنرانی به اصفهان سفر می‌کردم و از نزدیک می‌دیدم آیت‌الله طاهری بیان‌کننده نظرات امام راحل در بین مردم بودند.

روحانی همچنین گفت: باید این ضایعه بزرگ را به مردم ایران و به‌ویژه مردم اصفهان که همیشه در صحنه های انقلاب و مبارزه با طاغوت پیشتاز بوده اند تسلیت بگوییم.

رودخانه های امید و نشاط مردم خشک شده است

دکتر روحانی از خشک شدن رودخانه های امید و نشاط مردم انتقاد کرد و قول داد در صورت انتخاب توسط مردم، دوباره مایع حیات انسان‌ها و جامعه در کشور جریان بیابد.

وی همچنین ضمن اشاره به خشک شدن رودخانه زاینده رود اصفهان گفت: اگرچه ممکن است مردم اصفهان برای خشک شدن رودخانه زاینده رود نگرانی هایی داشته باشند، ولی نگرانی مهمتر از آن ، مسئله رودخانه های امید و نشاط جامعه است که خشک شده اند.

وی اظهار داشت: تمام تلاشم این است که در صورت انتخاب شدن توسط مردم در انتخابات پیش رو و در دولت آینده این رودخانه‌هایی که مایع حیات انسان و جامعه در آن جریان دارد را پر آب ببینیم.

روحانی در ادامه سخنان خود ابراز امیدواری کرد تا کشاورزان، صنعتگران،کسبه و همه افرادیکه حقوق بگیر هستند از جمله کارگران و کارمندان که امروزه تحت فشار هستند، بتوانند با رفاه بیشتر و معیشت راحت تر زندگی کنند.

وی گفت: اگر زندگی مردم نشاط پیدا کند، دوباره در جامعه صفا، صمیمیت و مهربانی رونق خواهد گرفت.

مردم توقع دارند که فضای امنیتی عوض شود

روحانی در پاسخ به این سوال که شعارهایی در رابطه با آزادی زندانی‌های سیاسی در حضور شما مطرح شد و دیدگاه شما در این رابطه چیست، گفت: مردم توقع دارند که فضای امنیتی عوض شود. ما باید بسیاری از جوان‌هایی که پرونده دارند و گرفتار و زندانی هستند را حل کنیم.

وی بر همین اساس اضافه کرد: اگر با جوان‌ها بنشینیم و با صحبت آنها را قانع کنیم، مشکل حل خواهد شد، چرا که آنها جوانان همین مرزوبوم و دوستدار کشور هستند.

روحانی با بیان اینکه حساب کسانی که مغرض و مخالف نظام هستند، با جوان‌های خوش‌نام متفاوت است، افزود: باید با کسانی که جوانی خود را برای انقلاب و مردم و عزت ایران گذاشتند کار کنیم؛ بنابراین معتقدم که فضا باید تغیر کند و وقتی فضا تغییر کند، خود به خود نیز بسیاری از مسائل حل و فصل خواهد شد.

دیدار روحانی با امام جمعه اصفهان

دکتر حسن روحانی در جریان سفر کوتاه خود به اصفهان، پس از شرکت در مراسم تشییع آیت‌الله طاهری اصفهانی به دیدار امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در اصفهان رفت و با وی دیدار و گفتگو کرد.

 آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در این دیدار گفت: روحانی خدمات ارزنده‌ای را برای کشور ارائه کرده‌ است و انتخاب نام امام برای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برای اولین بار در مسجد ارک برای ایشان مطرح شد، حقیقتاً یادگار روحانی است و انشاءالله همواره موفق باشد.

روحانی در این دیدار با بیان اینکه بنده با آقای طباطبایی‌نژاد دوستی ٤٠ ساله‌ دارم و هم‌اکنون مجلس خبرگان در خدمت ایشان هستم، گفت: آیت‌الله طباطبایی‌نژاد عنصر مفیدی برای کشور و رهبری نظام بوده و هست.

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها