تماس تلفنی روسای جمهوری ایران و افغانستان

۱۳۹۳/۰۷/۱۳     |       rouhani.ir     |     تماس تلفنی

در پی تماس تلفنی اشرف غنی احمدزی؛
روسای جمهوری ایران و افغانستان بر تداوم دوستی میان مردم دو کشور تاکید کردند

رییس جمهوری افغانستان در تماس تلفنی، عید سعید قربان را به دكتر حسن روحانی رییس جمهور و ملت ایران تبریك گفت. در این مكالمه تلفنی كه عصر یکشنبه انجام شد طرفین با تایید ضرورت حسن همجواری، بر تداوم دوستی میان مردم ایران و افغانستان تاكید کردند.

رییس جمهورى با بیان رضایت ملت ایران از تشكیل دولت وحدت ملی در كشور همسایه، خواستار تداوم تعهد دو جناح انتخاباتی به یكپارچگی كشور و اقدام در تامین منافع مردم افغانستان شد.

دكتر روحانی با بیان مواضع كشورمان درباره امضای توافق امنیتی و ذكر این نكته كه در هر اقدامی باید منافع مردم در اولویت باشد؛ امنیت را اولین ضرورت دولت وحدت ملی افغانستان برشمرد و گفت: همكاری های منطقه ای اصلی ترین راه مقابله با تروریسم و افراط گری های قومی و مذهبی است.

رییس جمهوری كشورمان با بیان ارتباطات عمیق میان مردم دو كشور، اظهار امیدواری كرد تعاملات با دیگر كشورها به روابط خوب فی مابین و تداوم دوستی ها لطمه نزند.

دكتر روحانی در خاتمه برای دولت و ملت دوست و برادر افغانستان آرزوی توفیق، ثبات و امنیت کرد.

"اشرف غنی احمدزی" رییس جمهوری افغانستان نیز در این تماس تلفنی با طرح مسئله امضای توافق امنیتی گفت: مطمئن باشید هرگونه توافق افغانستان با دیگر كشورها به هیچ عنوان علیه ایران و یا به ضرر ملت شما نخواهد بود.

وی افزود: همانطور كه مطرح كردید افراط گری و تروریسم بسیار مهم بوده و باید با كمك همدیگر و دیگر كشورها بر علیه آن اقدام کنیم.
رییس جمهوری افغانستان در خصوص دولت وحدت ملی در آن كشور اظهار داشت: ما دولت وحدت ملی را ادامه خواهیم داد تا ثبات در افغانستان برقرار شود.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها