مراسم عزاداری سالار شهیدان در نهاد ریاست جمهوری

۱۳۹۳/۰۸/۱۱     |       rouhani.ir     |     ریاست جمهوری

در نهاد ریاست جمهوری؛
مراسم عزاداری سالار شهیدان با حضور رییس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد

مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت، همزمان با روزهای هفتم و هشتم ماه محرم‌الحرام با حضور رییس‌جمهوری و اعضای هیات دولت در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

مراسم عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رییس‌جمهوری، معاونان رییس‌جمهوری، وزرا، رییس دفتر و مشاوران رییس‌جمهوری، معاونان وزرا و مدیران نهاد ریاست جمهوری در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

در این مراسم که بنام جوان برومند ابا عبدالله(ع) حضرت علی اکبر بود، علاوه بر مداحی و ذکر مصیبت حادثه کربلا، حجت‌الاسلام والمسلمین نقویان در سخنانی با اشاره به مشترک بودن غایت آرزو و مقصد نهایی انسانها و اختلاف نظرها درباره راههای رسیدن به این نقطه، گفت: بر اساس رهنمودهای قرآن مجید، تقوا کلید اصلی گم نکردن راه است و پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) در سرتاسر زندگی خود این مسیر را به انسانها نشان دادند.

وی با اشاره به فضیلت های دوستی و محبت اهل بیت(ع)، اظهار داشت: باید راه درست زندگی را از امام حسین(ع) آموخت که او کشتی نجات است.

سپس شرکت کنندگان در این مراسم در قالب دسته ای عزادار مسیر حدفاصل مسجد سلمان فارسی تا میدان شهدای دولت را طی کرده و در سوگ شهدای کربلا به عزاداری پرداختند. مراسم نماز ظهر و عصر را به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی اقامه کردند.

رییس جمهوری:
پیام واقعه کربلا جلوگیری از انحراف و بدعت در مسیر حق است

رییس جمهوری با بیان اینکه جلوگیری از انحراف و بدعت در مسیر حق یکی از پیام های واقعه کربلاست، گفت: پیامبر عظیم‌الشان(ص)، اسلام و راه حق را برای مردم تبیین و کتاب هدایت را در میان آنان تلاوت کرد و امام حسین(ع) نیز با فداکاری از این مسیر حفاظت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ظهر یکشنبه در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت، که با حضور کارکنان نهاد ریاست جمهوری و جمعی از مسئولین در مسجد سلمان فارسی برگزار شد، با بیان اینکه کربلا برای ما پیام های بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: پیام کربلا حفاظت و حراست از مسیر هدایت و حق است.

رییس جمهوری در ادامه خاطرنشان کرد: امان از آن هایی که مسیرحق را منحرف و نمی گذارند جامعه به آن هدف نهایی برسد، آن زمانی که لباس باطل بر تن باطل است، مردم کمتر منحرف می شوند اما اگر باطل با لباس حق و پرچم حق باشد، انحراف بیشتر می شود همان طور که در دنیای امروز مردم را به نام "نجات" منحرف می کنند.

دکتر روحانی همچنین گفت: امام حسین(ع) شاگرد مکتب رسول خدا(ص) و قرآن است، هنگامی که مسیر حق و قرآن واقعی از مردم گرفته شد، این حسین(ع) بود که از دین حفاظت کرد و اگر امروز معنای واقعی اسلام و قرآن در جامعه وجود دارد به خاطر وجود امام حسین(ع) است.

رییس جمهوری افزود: ما شیعه حسین(ع) هستیم یعنی در مسیر اسلام واقعی که در صحنه کربلا تبیین شد، حرکت می کنیم.
دکتر روحانی در ادامه با اشاره به فضایل حضرت علی اکبر(ع) ،با ذکر مصیبت شهادت ایشان به سخنان خویش خاتمه داد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها