طرح‌های مصوب كارگروه نجات دریاچه ارومیه تصویب شد

۱۳۹۳/۰۸/۱۱     |       rouhani.ir     |     هیأت دولت

در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر روحانی؛
طرح های مصوب كارگروه نجات دریاچه ارومیه تصویب شد

هیات وزیران عصر یکشنبه در جلسه ای به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی رییس جمهوری، طرح های مصوب كارگروه نجات دریاچه ارومیه مشتمل بر پروژه های اجرایی، هدف كمی و اعتبارات مورد نیاز را به تصویب رساند.

وزرات جهاد كشاورزی نیز موظف شد نسبت به اولویت مطالعه و اجرای سیستم های آبیاری نوین در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اقدام کند.

علاوه بر این، وزرات نیرو نیز موظف گردید ضمن نصب كنتورهای هوشمند حجمی مورد نیاز چاه های كشاورزی و نصب ابزار مناسب اندازه گیری حجمی آب در شبكه های آبیاری، نسبت به اصلاح پروانه بهره برداری اقدام كند.

اعتبار مورد نیاز طرح های مصوب كارگروه نجات دریاچه ارومیه برای عملیات اجرایی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه به میزان ۷ هزار و ۲۹۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین به منظور تدوین و پیاده سازی برنامه جامع آموزش، اطلاع رسانی، آگاه سازی و جلب مشاركت عمومی و جوامع محلی در راستای تبیین پیامدهای وضعیت موجود و اهمیت احیای دریاچه ارومیه، مجموعا اعتباری برابر با ۲۰۰ میلیارد ریال در اختیار استانداری های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی وكردستان قرار گرفت.

سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور و حفاظت محیط زیست نیز موظف شده اند نسبت به شناسایی كانون های تولید ریزگرد و تثبیت آنها، برنامه عملیاتی و اولویت های اجرایی خود را به ستاد احیای دریاچه ارومیه ارائه نمایند.

در این راستا ، سازمان حفاظت محیط زیست موظف شد نسبت به مطالعه و اجرای برنامه حفاظت اكولوژیك پارك ملی دریاچه ارومیه با اولویت منطقه جنوبی آن، برنامه عملیاتی و اولویت های اجرایی را به ستاد احیای دریاچه ارومیه ارائه کند.

در ادامه این جلسه همچنین هیات دولت به وزارت امور خارجه اجازه داد تا سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمانهای بین المللی در سال ۱۳۹۳ را با رعایت قوانین و مقررات مربوط، از محل اعتبار سهمیه حق عضویت و كمك دولت ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمانهای بین المللی و تعهدات قانون بودجه سال ۱۳۹۳ كل كشور پرداخت کند.

جلسه هیات وزیران در ادامه به عزاداری سید و سالار شهیدان اختصاص یافت و رییس جمهور و اعضای دولت نسبت به حضرت اباعبدالله حسین(ع) و فرزندان و یاران وفادار آن حضرت ادای احترام كرده و یاد تاسوعا و عاشورای حسینی را گرامی داشتند.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها