سفر حسن روحانی به گیلان و مازندران

۱۳۹۲/۰۳/۱۹     |       rouhani.ir     |     گیلان و مازندران

استقبال بی‌نظیر خطه سبز از روحانی

روحانی در مهدیه رشت:
عده‌ای میخواهند با ایجاد یاس در شما بی‌دردسر نتیجه صندوق‌های رأی را تصاحب كنند

شعار مردم ساری:
امروز حمایت می‌کنیم، جمعه قیامت می‌کنیم

روحانی وارد رشت شد

حسن روحانی صبح امروز در میان استقبال جمع كثیری از مردم شهر رشت وارد خطه سبز استان گیلان شد. در میان استقبال كنندگان، جمعی از خانواده شهدا، روحانیون و اساتید دانشگاه حضور داشتند.

در بدو ورود حسن روحانی به رشت مردم با شعارهایی از جمله "دولت تدبیر و امید خوش آمدی خوش آمدی"، "اصلاحات زنده باد روحانی پاینده باد"، "صل الله محمد بوی بهشتی آمد" از روحانی استقبال کردند.

در این سفر دکتر انوشیران محسنی‌بندپی، احمد ناطق نوری، دکتر محمدباقر نوبخت، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی، روحانی را همراهی می‌کنند.


همایش در مهدیه رشت

دکتر حسن روحانی در جمع هزاران نفر از مردم گیلان در مهدیه رشت با فرستادن درود به روح مرحوم مغفور حجت‌الاسلام والمسلمین احسان‌بخش و با بیان اینکه اینجا سرزمین دلاوری‌ها و رشادت‌هاست گفت: زیبایی‌های طبیعت با دلاوری‌ها و اوج اخلاق در ایران توام شده است حضور مردم در سراسر کشور لازمه ایجاد حماسه 24 خرداد و نجات این کشور است.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری با بیان اینکه حماسه لازم است تا بتوانیم از فقر، گرانی و بیماری عبور کنیم در هفته‌های نزدیک به انتخابات حضور و اراده و وحدت مردم نشان داد که هیچ قفلی در این کشور بدون کلید نیست و کلید تدبیر در دست هفتادوپنج میلیون نفر جمعیت ایران است.

وی خطاب به جوانان و مردم غیور رشت گفت: کسی شما را ناامید نکند، فکر نکنید کسی از قبل برای ریاست‌جمهوری انتخاب شده است این یک سخن شیطانی است با هشیاری و بیداری ملت هیچ کس جز خود مردم نمی‌تواند رئیس‌جمهور تعیین کند بدانید عده‌ای می‌خواهند با ایجاد یاس در شما بی‌دردسر نتیجه صندوق‌های رای را تصاحب کنند تنها راه برای پیروزی و موفقیت و حضور مردم در روز بیست‌وچهار خرداد پای صندوق‌های رای است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه مردم اجازه نخواهند داد روند هشت سال اخیر ادامه یابد گفت: مردم دیدند که انزوای متخصصان، درست‌کاران و راستگویان چه بلایی سر کشور آورد، اینکه با تصمیم به ثبت‌نام آیت‌الله هاشمی موج امید به راه افتاد به معنای بیداری مردم و عدم فریب افکار عمومی با دروغ و تهمت بود. یادمان نرفته که چهار سال پیش صداوسیما به وظیفه اخلاقی خود عمل نکرد، مقابل دوربین چه تهمت‌ها و بداخلاقی‌ها به آیت‌الله هاشمی، حجت‌الاسلام خاتمی و حجت‌الاسلام ناطق‌نوری نسبت داده شد اما فرصت دفاع به آنها نداند. مردم با شادی از ثبت‌نام آیت‌الله هاشمی به دروغگویان و تهمت‌زنندگان پیام دادند که ما در برابر فریب‌کاری تسلیم نمی‌شویم.

روحانی با بیان اینکه اگر همه مجریان لایق را برای اداره کشور فرا بخوانیم کشور ما از همه معضلات نجات پیدا می‌کند افزود: اگر شرایط کشور شرایط همدلی و برادری باشد مشکلات در زمانی کوتا قابل حل و فصل است فضای آزادتر، امن‌تر و اخلاقی‌تر بر این جامعه حاکم خواهد شد. آیا حل مشکلات چای گیلان پیچیده است در کنیا و هند مزارع چای به صورت انبوه وجود دارد ما از کنیا هم کمتریم؟ مشکلات صید صیادان را به خودشان واگذار کنید تا حل کنند، مشکل کاشت و برداشت برنج با کنترل صادرات قابل حل است

وی با بیان اینکه گیلان بهشت ایران است و به اندازه سه کشور اروپایی زمین حاصلخیز دارد افزود: اینجا مرز‌ آبی و خاکی ماست اما منطقه آزاد انزلی هنوز دچار مشکل است. نباید در این استان شاهد بیکاری باشیم در این هشت سال که من را نیز منزوی کرده بودند در مرکز تحقیقات استراتژیک شرایط کشور و حتی مشکلات استان‌ها را مطالعه و بررسی کردیم ما برنامه‌ریزی و نیروی لازم داریم و شما هم اراده لازم برای تغییر را دارید.

حسن روحانی با بیان اینکه مشکلات خارجی با شعار و اعلام مواضع حل نمی‌شود گفت: برای حل مشکلات خارجی شناخت جهان و فهم نقشه دنیا لازم است، باید سیاستمداران لایق بر عرصه سیاست بین‌الملل حاضر شوند، ما باید عزت و عظمت را به این سرزمین برگردانیم، باید بیکاری و گرانی را کنترل کنیم و فضای کسب و کار را بهبود ببخشیم. یارانه فعلی باید ادامه پیدا کند اما ارزش پول نباید کاهش یابد نباید یارانه‌ها حالت صدقه پیدا کند دولت تدبیر و امید با یارانه کالایی به معیشت مردم کمک خواهد کرد تا اقشار کم‌درآمد زندگی آسوده‌تری داشته باشند. زنان به کرامت و منزل در شان خود خواهند رسید و در عرصه اجتماعی آنها برابری حقوق با مردان خواهد رسید، فضای آزاد دانشگاهی حق جوانان ایران اسلامی است.


روحانی وارد رامسر شد

دکتر حسن روحانی ظهر امروز در فرودگاه رامسر مورد استقبال جمع کثیری از مردم این شهرستان قرار گرفت.

مردم شهر رامسر در استان مازندران با شعارهایی چون "خط امام بر تو درود بر تو سلام"، "سلام بر هاشمی درود بر خاتمی سلام بر روحانی"، "روحانی حمایتت می‌کنیم"، مورداستقبال هزاران نفر از مردم قرار گرفت. این در حالیست که جوانان استقبال کننده عکس‌های روحانی را در دست داشته و شعار می‌دادند.

احمد ناطق‌نوری، انوشیروان محسنی‌بندپی و جمعی از مسوولان شهری در میان استقبال کنندگان حضور داشتند.

روحانی پس از پاسخگویی به احساسات پرشور مردم این شهرستان به سمت گلزار شهدا حرکت کرد.


روحانی در میان استقبال بی‌سابقه وارد تنکابن شد

دکتر حسن روحانی امروز و پس از حضور در میان مردم شریف رامسر به سمت شهسوار حرکت کرد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سفر انتخاباتی با امام جمعه شهسوار دیدار و گفتگو کرد.

 همچنین وی با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمود.

روحانی همچنین بر سر مزار شهید شیرودی حاضر شد.

پس از آن حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به شهر تنکابن رسید و در میدان امام خمینی این شهرستان با تجمع تعداد کثیری از حامیان خود مواجه شد.

وی در جمع مردم حضور پیدا کرده و به همراه همراهان در میدان امام خمینی دور افتخار زد وپس از آن پیاده به سمت مصلی حرکت کرد. 

این در حالی بود که تجمع حایان روحانی باعث بند آمدن خیابان اصلی شهر و تمام خیابان‌های اطراف تنکابن شده بود.


روحانی در مسجدجامع نوشهر:
عهد بین من و مردم قانون اساسی است

حسن روحانی در مسجد جامع نوشهر در جمع مردم و هواداران خود با بیان اینکه باید کاری کنیم که اخلاق در کشور حاکم شود، اظهار کرد: اگر بار مسوولیت اجرایی کشور را مردم به من بسپارند، به آنهایی که 8 سال به من تهمت زدند، تهمت نمی‌زنم و به آنهایی که به بزرگان کشور توهین کردند، توهین نمی‌کنم.

وی با اشاره به اینکه می‌خواهم کاری کنم که در کشور ما توهین نباشد، تصریح کرد: می‌خواهم کاری کنم همه سلام، و آشتی و محبت باشد نه دروغ و فحاشی.

وی افزود: ما نیاز داریم جوانان ما از بیکاری نجات پیدا کنند و شغل شایسته با مزد بایسته داشته باشند.

روحانی در جواب فریادهای مردی که می‌گفت که روحانی دوستت داریم، گفت: اگر شما به من محبت داری، من به شما عشق می‌ورزم و عهد بین من و شما قانون اساسی است.

حسن روحانی با بیان اینکه تمام تلاش و کوشش من این خواهد بود که مردم از فشار تحریم‌ها نجات پیدا کنند، افزود: اگر کسی می‌خواهد تحریم ادامه پیدا کند، اخلاق در جامعه پیاده نشود، آزادی مسوولانه اسلامی طبق قانون اساسی در کشور نباشد به من رای ندهد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه خیابان و دانشگاه کشور باید مکان امنی برای جوانان باشد، خاطرنشان کرد:‌زنان و دختران ما نباید تحت فشار امنیتی باشند.

روحانی با بیان اینکه همه دست به دست هم می‌دهیم و کاری می‌کنیم که آزادی پیروز شود، افزود: بیایید کاری کنیم که افراط و خودسری در این کشور پایان یابد و کاری کنیم اختلاف و چنددستگی پایان پذیرد.

حسن روحانی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید، دولت اتحاد، انسجام، برادری و برابری خواهد بود، افزود: من انتظار دارم 24 خرداد، کسی با صندوق قهر نکند چون در این صورت فرد اصلح و مدیر لایق مدیریت اجرایی کشور را بر عهده خواهد گرفت.

 

استقبال ده‌ها هزار نفری مردم شهر ساری از روحانی

دکتر حسن روحانی در استقبال ده‌ها هزار مردم استان مازندران وارد شهر ساری شد استقبال آنچنان زیاد بود که خیابان‌های منتهی به مصلای ساری بطور کامل با جمعیت حاضر بسته شده بود. این در حالی است که تمام جاده‌های منتهی به ساری با تراکم جمعیت و ترافیک روبه‌رو شده است. مردم شهر ساری خیابان‌ها را با پرچم‌های جمهوری‌اسلامی ایران تزئین کرده‌اند و هنگام ورود روحانی به شهر گاو و گوسفند جلوی پای کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری قربانی نمودند. مردم یکصدا شعار می‌دهند "صل‌علی‌محمد ناجی ملت آمد"، "روحانی دوستت داریم"، "امروز حمایت می‌کنیم، جمعه قیامت می‌کنیم".


حسن روحانی در مسجد جامع ساری:
مشارکت مردم نباید محدود به 24 خرداد و 22 بهمن باشد

حسن روحانی با حضور در مسجد جامع ساری، در جمع طرفداران خود خطاب به آنها با بیان اینکه "هیچ‌کس قادر نیست رای شما را تغییر دهد"، افزود: همه پای صندوق آرا در روز 24 خرداد خواهیم رفت و دیگر نخواهیم گذاشت افراط و خودسری پیروز شود، چون ما اعتدال و میانه‌روی را پیروز خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه "اگر بار مسئولیت بر روی دوش من قرار گرفت، آزادی موردنظر ملت بزرگ ایران در چارچوب قانون اساسی به این جامعه بازمی‌گردانم"، تصریح کرد: اگر ملت بزرگ ایران مصلحت دید و بار مسئولیت اجرایی را بر دوش من گذاشت، اتحاد و وحدت را به این ملت برمی‌گردانم.

روحانی در پاسخ به فریادهای حاضرین با این مضمون که "آزادی اندیشه حق مسلم ماست"، گفت: بی‌تردید آزادی فکر و اندیشه و بیان و انتقاد حق همه ماست.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه "من همان راهی را که هاشمی و خاتمی رفتند، می‌روم"، افزود: در شرایط پس از جنگ با آن همه سختی و فشار آیت‌الله هاشمی سازندگی را برای کشور به ارمغان آورد و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی توسعه سیاسی را به جامعه ارزانی کرد.

وی با تاکید بر اینکه "اگر کسانی می‌خواهند راه هشت سال گذشته ادامه یابد، به من رای ندهند"، گفت: اگر کسانی می‌خواهند در جامعه ما شکاف و اختلاف باشد، به من رای ندهند چون من مسیر وحدت، اتحاد و یکدلی و برادری را به این جامعه برمی‌گردانم.

روحانی با بیان اینکه "کشور بزرگ ایران نباید این همه بیکار داشته باشد"، اظهار کرد: اینکه در طول هشت سال گذشته 500 هزار شغل در کشور ایجاد شده، در شأن دولت و ملت ایران نیست، چون ما می‌توانیم بیکاری را در مرحله اول کاهش و در مرحله بعد به حالت عادی بین‌المللی درآوریم؛ پس اولین قدم مهار بیکاری است و در مرحله دوم باید به جای فاصله و نفاق، محیط فعالیت اقتصادی و فرهنگی و سیاسی به کشور بازگردد. ما نیازی نداریم فضای کشور را امنیتی کنیم و جوانان غیور ما خود حافظ امنیت جامعه هستند و کشور را می‌توانند در مسیر اهداف ملی قرار دهند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه "محیط دانشگاه نیازی ندارد امنیتی باشد"، تصریح کرد: ما باید کشور را از مسیر فعلی یعنی مسیر رنج برای بسیاری از مردم تغییر دهیم و این، شدنی است. پس همه ما باید در کنار هم دست در دست یکدیگر قرار دهیم و دلسوزی خود را نسبت به میهن و نظام عزیزمان نشان دهیم که این بار بر دوش جوانان است.

وی با اشاره به وجود استعدادهای فراوان در خطه شمال ایران، از جمله در حوزه کشاورزی، صنعت، گردشگری و توسعه روابط با دیگر کشورها، گفت: می‌توان مازندران تبدیل به بهشت ایران شود و من این گفته را که خطه شمال صرفا کشاورزی است، قبول ندارم.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار کرد: ما می‌توانیم شرایطی را ایجاد کنیم تا وقتی که شرایط کلی جامعه امنیتی نبود، آن وقت درب زندان‌ها را هم باز کنیم.

روحانی با بیان اینکه "اگر مشارکت مردم فقط در 24 خرداد باشد، باز هم همانی خواهد شد که در گذشته بوده است"، افزود: مشارکت مردم فقط مربوط به 24 خرداد و راهپیمایی 22 بهمن نباید باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت می‌خواهد رقیب مردم باشد، وضع به همین منوال خواهد ماند و باید کارها قدم به قدم به مردم واگذار شود چون اگر سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی که به تصویب و ابلاغ رهبری رسید، عملی می‌شد، امروز شرایط دیگری داشتیم.

روحانی خطاب به مردم اظهار کرد: اگر عده‌ای شما را مأیوس کنند و بگویند پای صندوق رفتن فایده ندارد چون رییس‌جمهور تعیین شده است، به این حرف‌ها توجه نکنید که وسوسه شیطانی است. ما می‌توانیم پای صندوق آرا با رای خودمان رییس‌جمهور یازدهم را تعیین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه "دولت تدبیر و امید، دولت خودرأیی و خودشیفتگی نخواهد بود"، خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید در عرصه اجتماعی زنان و مردان برابر خواهند بود و کسی به نام اسلام حقوق زنان را تضییع نمی‌کند چون من پشت پرده دین و تقدس تنها نخواهم شد و اگر مدیریت تدبیر و امید مشکلی داشته باشد، آن را با مردم در میان می‌گذارم و از مردم کمک می‌خواهم و مشکلات را به امام دوازدهم نسبت نخواهم داد.

روحانی خطاب به جوانان گفت: فکر نکنید شما مظلوم شدید و باور کنید رهبری، دین و ایران به خاطر بی‌تدبیری‌ها مظلوم شده‌اند و اگر تدبیر داشته باشیم و از مدیران و کارشناسان استفاده کنیم، نیازی نیست خود را پشت تقدس‌ها پنهان کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه "من روابط سیاسی فعلی را نمی‌پذیرم که زائر ایرانی در کنار یک عرب عربستانی به خاطر کاهش هرروزه ارزش ریالش خجالت بکشد"، خطاب به دولتمردان فعلی مدعی شد: شما قدرت پول ملی کشور را ظرف شش ماه به یک دوم تقلیل داده‌اید و باز هم با مردم با صدای بلند حرف می‌زنید؟

وی با بیان اینکه "من سیاست تعامل سازنده را در پیش خواهم گرفت"، گفت: با تدبیر و منطق می‌توانیم قدم به قدم تحریم‌ها را کاهش دهیم و اخلاق را در کشور مستقر کنیم و بدانیم 24 خرداد روز سرنوشت است. پس اگر اعتدال، آشتی، صلح، تعامل سازنده با جهان، رونق اقتصادی و احیای اخلاق می‌خواهید، پای صندوق آرا بروید و به فرد اصلح رای بدهید.

در ابتدای این مراسم، حاضران شعارهای "سلام بر روحانی درود بر خاتمی"، "امروز حمایت می‌کنیم، جمعه قیامت می‌کنیم"، "یک جهت یک صدا، دولت تدبیر و امید رای ما"، "یک یا علی تا روحانی"، "رای ما روحانی، امیرکبیر ثانی"، "صلی علی محمد ناجی ملت آمد" سر دادند.

صحبت‌های روحانی با تاخیر 30 دقیقه‌ای به خاطر مشکلات ایجاد شده در سیستم صدای مسجد جامع ساری آغاز شد و وی در آغاز صحبتهایش خطاب به مردم ساری گفت: در برابر احساسات شما شرمگینم.

وی با بیان اینکه "مازندران و ساری را دیده بودم اما نه با این همه شور"، در جواب فریادهای سایرین مبنی بر اینکه "روحانی، روحانی رای ما را نگهدار"، گفت: من می‌فهمم که با شور و فریادتان به من چه می‌گویید؛ پس اگر هم نمی‌گفتید، رای ما را نگهدار، می‌فهمیدم.

 

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها