دیدار خانواده جانباز علی اوسط وکیلی، شهیدان صنیع خانی و خالقی پور

۱۳۹۳/۰۹/۱۹     |       rouhani.ir     |     در جمع خانواده شهدا

دیدار خانواده جانباز علی اوسط وکیلی، شهیدان صنیع خانی و خالقی‌ پور

رییس جمهور در دیدار جانباز علی اوسط وکیلی:
در مذاکرات هسته ای در چارچوب اصول نظام حرکت کرده و از این راه دست بر نخواهیم داشت

رییس جمهوری در آستانه اربعین سرور و سالار شهیدان، حضرت ابااعبدالله الحسین(ع) به دیدار علی اوسط وکیلی جانباز روشندل ۷۰ درصد رفت و در فضایی صمیمی و معنوی با وی به گفت و گو نشست.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در این دیدار سرزده خطاب به این جانباز جنگ تحمیلی گفت: شما کار بسیار بزرگی انجام دادید و بینایی خود را در راه خدا از دست دادید که خداوند به شما در دنیا و آخرت اجر خواهد داد.

دکتر روحانی با بیان اینکه انشاءالله دولت لیاقت خدمتگزاری خانواده جانبازان و شهدا را داشته باشد، گفت: اجر هر کاری به نیت آن عمل است و نیت از خود عمل بالاتر است.

رییس جمهوری ادامه داد: این صبر و تحمل شما همراه اجر خواهد بود و خانواده شما نیز در این اجر سهیم و شریک هستند.

دکتر روحانی در پایان در خصوص مذاکرات هسته ای با بیان اینکه ما در چارچوب اصول نظام حرکت کرده و از این راه دست بر نخواهیم داشت، گفت: راه ما در مذاکرات اگر چه دشوار است چراکه به دشمنان ملت نمی توان اعتماد کرد و امروز طرف های غربی از روی ناچاری به پای میز مذاکره آمده اند، اما در این راه پرپیچ و خم با تلاش مضاعف به اهداف خود خواهیم رسید.

لازم به ذکر است این جانباز سرافراز در سال ۶۲ در عملیات خیبر بینایی خود را از دست داد و به درجه جانبازی نائل آمد.

رییس جمهوری در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری نیز حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود به این جانباز سرافراز دفاع مقدس اهدا کرد.

 

رییس جمهوری در دیدار خانواده شهیدان صنیع خانی:
عبور از تحریم تنها با همیاری و همکاری مردم امکان‌پذیر است / تجلیل از ایثار و فداکاری خانواده بزرگ شهدا

رییس جمهوری شامگاه چهارشنبه و در ادامه دیدارهای مستمر خویش با خانواده معظم شهیدان و ایثارگران،در منزل شهیدان سیدحسن و سیدمحمد صنیع‌خانی در منطقه نازی آباد تهران حضور یافت و در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه با آنان به گفت‌وگو پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با اشاره به آشنایی خود با شهید سیدمحمد صنیع‌خانی، اظهار داشت: این شهید بزرگوار از روحیه بسیار بالا و برجسته‌ای برخوردار بود و همواره به فکر خدمت به مردم و کشور بود.

رییس جمهوری با تجلیل از ایثار و فداکاری خانواده بزرگ شهدا گفت: در دوران دفاع مقدس دشمن علیه استقلال، شرف و عزت ملت ما وارد عمل شد و خانواده‌های مؤمن و مخلص به صحنه آمده و در مقابل آن ایستادگی و فداکاری کردند و به این کار خود افتخار می‌کنند.

دکتر روحانی افزود: احساس رضایت و خشنودی خانواده شهدا از فداکاری خویش در راستای انجام وظیفه، لذت‌بخش بوده و راه آینده را روشن می‌سازد.

رییس جمهوری در ادامه با تأکید بر اینکه باید با هم کشور را بسازیم، اظهار داشت: هدف اصلی از انقلاب اسلامی این است که در این سرزمین احکام الهی اجرا شود و این موضوع اساس و پایه حرکت کشور است. یعنی باید با دوستی، برادری، راستی و یاری همدیگر، آنچه را خداوند از ما خواسته،اجرا کنیم.

دکتر روحانی گفت: مردم ما را انتخاب کردند تا به آنها خدمت کرده و در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور حرکت کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز روحیه زنده‌دلی و همدلی در میان مردم، احیاء شده است، گفت: تلاش ما این است که مشکلات موجود را با کمک و یاری مردم حل و فصل کنیم.

دکتر روحانی گفت: دشمن همواره به شیوه‌‌های گوناگون علیه ملت ایران اقدام کرده و امروز با توطئه‌ای به نام تحریم علیه مردم وارد صحنه شده است که باید از این موضوع عبور کنیم و این جز با همیاری و همکاری مردم امکان‌پذیر نیست.

رییس جمهوری با بیان اینکه خانواده شهدا باعث سربلندی و عزت کشور هستند، گفت: دولت انتظار یاری بیشتر و نیازمند دعای خیر مادران و پدران شهدااست.

در این دیدار خانواده شهیدان سیدحسن و سیدمحمد صنیع‌خانی با اظهار خوشحالی از دیدار رییس‌ جمهور خاطراتی از شهیدان خود بیان کردند.

همچنین در این دیدار برادر شهیدان صنیع خانی با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت گفت: هرکاری که از دست ما بر آید در جهت موفقیت دولت انجام خواهیم داد.

شهید سیدمحمدحسن صنیع‌خانی در سال ۱۳۶۱ در حالی که دانش‌آموز ۱۶ ساله‌ای بود در عملیات بیت‌المقدس به درجه رفیع شهادت نایل آمد و شهید سیدمحمد صنیع‌خانی که فرماندهی ترابری سپاه پاسداران را بر عهده داشت، در سال ۱۳۷۴ بر اثر عوارض ناشی از جراحات شیمیایی و با ابتلا به سرطان خون به شهادت رسید.

رییس جمهوری در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری نیز حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود به خانواده شهیدان صنیع خانی اهدا کرد.

دکتر روحانی به هنگام خروج از منزل شهیدان صنیع خانی با « شعارهای درود بر روحانی – روحانی خوش آمدی و ذکر صلوات» مورد استقبال اهالی محله که در داخل کوچه تجمع کرده بودند، قرار گرفت. رییس جمهور هم برای لحظاتی در بین آنان حضور یافت و از آنان قدردانی کرد.

 

رییس جمهوری در دیدار با خانواده شهیدان خالقی پور:
خانواده شهدا معلمان ما هستند

رییس‌جمهور شامگاه چهارشنبه به طور سرزده در منزل خانواده شهیدان خالقی پور حضور یافت و با پدر، مادر و خانواده این شهیدان والامقام دیدار و گفت و گو کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران گفت: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنان نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی‌پایان نزد خدای متعال خواهد داشت.

رییس‌جمهوری تصریح کرد: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان بویژه خانواده هایی که چند شهید تقدیم کرده اند هستند و می‌دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد.

دکتر روحانی افزود: مهم تر از هدیه کردن فرزندان در راه اسلام ، روحیه بلند خانواده شهداست که به راه و مسیری که برگزیدند افتخار می کنند و تردیدی در درست بودن اعتقادشان ندارند و امروز هم اگر خطری اسلام و انقلاب را تهدید کند،باز هم فرزندان خود را برای حفاظت از آرمانهایشان تقدیم خواهند کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان عزیزمان باشیم تصریح کرد: خانواده شهدا معلمان ما هستند و برای ما افتخار است که در خدمت خانواده شهدا باشیم.

در این دیدار پدر شهیدان خالقی پور با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و فرزندانش گفت : ما خانواده شهدا پای کار انقلاب هستیم و در راه اسلام و انقلاب هراندازه که لازم باشد جانفشانی خواهیم کرد.

وی با بیان این بیت از فردوسی که «اگر همه سر به سر تن به کشتن دهیم – از آن به که کشور به دشمن دهیم»، گفت: ما به مسیری که در راه اسلام برگزیدیم و تقدیم فرزندانمان در راه اسلام و انقلاب افتخار می کنیم.

لازم به ذکر است، اولین شهید این خانواده شهید داود خالقی پور متولد۱۳۴۴ درسال۱۳۶۲ طی عملیات خیبر در جزیره مجنون به فیض شهادت رسید ٬ دو شهید دیگر این خانواده رسول و علیرضا متولدین ۱۳۴۶ و ۱۳۵۰ بطور همزمان در سال ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه، عملیات پاسگاه زید درجنوب کشور انجام شد در کنار یکدیگر به فیض شهادت نائل آمدند.

رییس جمهوری در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری نیز حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود به خانواده شهیدان خالقی پور اهدا کرد.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها