سفر به زاهدان، کرمان و شیراز

۱۳۹۲/۰۳/۲۱     |       rouhani.ir     |     زاهدان-کرمان-شیراز

امنیت سیستان و بلوچستان در گرو توسعه و تعامل با کشور های همسایه است

دکتر حسن روحانی امروز در ادامه سفرهای انتخاباتی خود وارد استان سیستان و بلوچستان شد.

روحانی صبح امروز در بدو ورود به فرودگاه زاهدان با استقبال پرشور صدها نفر از مردم این شهر روبه روشد، استقبال کنندگان با شعارهای درود بر خاتمی سلام بر روحانی، روحانی روحانی به زاهدان خوش‌آمدی، کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را تا  مسجد طالقانی زاهدان همراهی کردند.

همچنین روحانی در بدو ورود به زاهدان با خانواده شهدا دیدار کرد و مورد استقبال جمعی از نمایندگان مجلس این استان قرار گرفت.


روحانی در جمع مردم زاهدان:
هیچ کس نمی تواند هاشمی و خاتمی را حذف کند

حجت الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در جمع مردم زاهدان در مسجد طالقانی اظهار داشت: مردم استان انتظار بیشتری در تامین امنیت دارند و حل مشکل امنیتی در گرو راه های توسعه استان، واگذاری امنیت به مردم و تعامل با کشور های همسایه افغانستان و پاکستان است.  

وی اظهار داشت: برای امنیت بیشتر نیازمند توسعه و گسترش صنعت و بخش کشاورزی و بهره برداری از منابع دریایی در استان هستیم و اگر فقط یک مرکز برای سوختگیری کشتی ها در دریای عمان ایجاد شود بخش مهمی از اشتغال و بیکاری استان را حل خواهد کرد.

وی یکی دیگر از راه های ایجاد امنیت در استان را واگذاری امنیت به دست مردم و افراد صاحب نفوذ و نیرو های محلی عنوان کرد و گفت: افراد صاحب نفوذ محلی با استفاده از نیرو های محلی بهتر می توانند امنیت را برقرار کنند.

این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: سومین راه برای ایجاد امنیت در استان تعامل و همکار ی مناسب با کشور های همسایه از جمله افغانستان و پاکستان است.

وی تاکید کرد: باید با تعامل و همکاری با سایر کشورها امنیت را در استان نهادینه کرد تا دیگر کسی بهانه نداشته باشد و نگوید که این استان نیاز به نیروی نظامی دارد.  

ایران متعلق به همه ایرانیان است

کاندیدای ریاست جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایران متعلق به همه ایرانیان است افزود: در دولت تدبیر و امید همه اقوام و مذاهب فرصت برابر خواهند داشت و همانطور که قول دادم حقوق شهروندی را تدوین خواهیم کرد.

حسن روحانی گفت: به همان اندازه که شیعیان، ایران را در قلب خود جای داده اند اهل سنت نیز ایران را در قلب خود جای داده است.

وی افزود: اقوام مختلف در این سرزمین فرصتی زیبا برای کشور ایران محسوب می شوند و ما در شرایطی نیستیم که بگویند تهرانی ها از سیستان و بلوچستانی ها ایرانی تر هستند و نباید بگذاریم به شیوه ای عمل شود که عده ای در تردید قرار بگیرند .

وی ادامه داد: من فرزند کویرم و می دانم کویر در کنار خشونت های طبیعت چه زیبایی هایی دارد و باید همه باید تلاش کنیم تا استان سیستان و بلوچستان مرکز توسعه و افتخار کشور شود.

وی یاداور شد: ما برای رسیدن به یک کشور توسعه یافته نیاز به همدلی،وحدت و انسجام داریم و نباید وقتمان را برای اختلافات تلف کنیم.

روحانی افزود: در دولت من زنان و مردان در عرصه اجتماعی دارای فرصتی برابر هستند .

وی افزود: نباید اینهمه مقابل زنان و دختران سد بست زیرا زنان و دختران ایرانی اهل عفت و پاکدامنی هستند و اعتقاد و باور های آنها کمتر از مردان نیست.

هیچ کس نمی تواند هاشمی و خاتمی را حذف کند

کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران در جمع مردم زاهدان در تشریح علت کناره گیری محمد عارف دیگر کاندیدای متحد خود گفت: دکتر عارف در دولت اصلاحات و در حال حاضر نیز در مجمع تشخیص در کنار بنده قرار دارد.

حسن روحانی اظهار داشت: در هر شهری که بنده و ایشان حضور داشتیم  همه از ما اتحاد طلب کردند لذا این ندا را با گوش جان شنیدیم و مسئله را با بزرگان کشور یعنی آیت الله هاشمی و جبهه اصلاحات و اعتدال در میان گذاشتیم تا با هر مکانیزمی که به وحدت رسیدند ما نیز تمکین کنیم.

وی با اشاره به اینکه در طی سه روز گذشته مشورت های زیادی با آیت الله هاشمی و خاتمی انجام پذیرفت افزود: تصمیم نهایی جبهه اصلاحات و اعتدال در شب گذشته  بر این شد تا بنده به عنوان کاندیدای این جبهه باقی بمانم.

وی گفت: من از همین جا به هاشمی و خاتمی سلام می کنم و می گویم که هیچ کس نمی تواند آنها را حذف کند.

وی ادامه داد: 8 سال این عزیزان را تخریب کردند اما موجب شد که محبوبیت آنها بیشتر شود و باید همه بدانند که تخریب کنندگان و دروغ گویان در این کشور جایی ندارند.

افراطیون به رهبری و دین اسلام ظلم کردند

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در زاهدان گفت: برای نجات کشور راهی جز وحدت و یگانگی نداریم و همه باید زیر یک خیمه قرار بگیریم.

وی تاکید کرد: افراط راه به جایی نمی برد و تنها اعتدال و عقلانیت است که پیروز می شود.

وی گفت: بدانید با رخت بر بستن فضای امنیتی در کشور و آمدن فضای اعتدال و فرهنگی مشکلات حل خواهد شد.

وی اظهار داشت: افراطیون فقط به مردم ظلم نکردند بلکه به رهبری ، دین مبین اسلام و مقدسات کشور نیز ظلم کردند.

روحانی اذعان داشت: رهنمود های مقام معظم رهبری و مشورت های آیت الله رفسنجانی و مشورت های محمد خاتمی را در کنار یکدیگر آنچنان قرار خواهم داد که در سراسر کشور عطر وحدت و انسجام به مشام برسد.


روحانی وارد کرمان شد

حسن روحانی، نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد کرمان شد. این کاندیدای ریاست‌جمهوری بعد از دیدار با آیت‌الله جعفری به سالن تلاش شهر کرمان واقع در چهارراه کار رفت و در بین مردم کرمان به ایراد سخنرانی پرداخت.

روحانی در اجتماع بزرگ مردم کرمان:

دکتر عارف اخلاقی عمل کرد

دکتر حسن روحانی در سفر به کرمان در ورزشگاه مملو از جمعیت تلاش با ذکر یاد شهید باهنر سخنانش را با این جملات آغاز کرد: سلام بر بزرگان این خطه به ویژه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی. سلام بر همه قهرمانان هشت سال دفاع مقدس به ویژه لشگر قهرمان ثارالله. من شهامت‌های این لشگر را در دوران دفاع مقدس از نزدیک مشاهده کردم. اینجا کرمان است که گویند آسمان صافی دارد اما نمی‌دانند دل‌های این مردم از آسمانش هم صاف‌تر است. می‌گویند آسمان کرمان پر از ستاره‌های زیباست اما نمی‌دانند در شهرها و روستاهای این استان چقدر ستاره هست.

وی با اشاره به نزدیک شدن به روز سرنوشت گفت: اینجا بزرگ‌ترین استان ایران از لحاظ وسعت است. اینجا بهشت معادن ایران است. می‌دانم که اگر یک مقدار تشکیلات در اختیار کشاورزان و باغداران کرمان قرار گیرد نعمت‌های این استان تمام منطقه را متنعم می‌کند. اگر مشکل آب در این استان حل شود و آبیاری علمی شود اینجا بهشت کشاورزی ایران خواهد شد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید به جای تصدی‌گری دولتی کار را به نظام‌های صنفی واگذار خواهد کرد، افزود: من می‌دانم شما از بیکاری رنج می‌برید. می‌دانم برخی از تحصیلکرده‌ها و نخبگان از فرط بیکاری راه دیار غربت در پیش گرفته‌اند. دولت شما یعنی دولت تدبیر و امید رونق را به اختصار بازخواهد گرداند. دولت شما به مشکل اصناف و کارآفرینان توجه خواهد کرد این دولت می‌داند که شما جوانان آزادی می‌خواهید. زنان و دختران ما خود راه عفت را در زندگی پیش گرفتند. عزیزان من با وحدت و همدلی و پایان دادن به شکاف‌ها و اختلاف‌ها می‌توان کشور را به توسعه و پیشرفت مطلوب رساند.

روحانی با بیان اینکه من در برابر همه بزرگان نظام سر تعظیم فرود می‌آورم و با اجماع کاری خواهم کرد که محیط امنیتی از بین برود، افزود: آن وقت که فضا، فضای فرهنگی و سیاسی شد زندان‌های ما خلوت خواهد شد. ما برای توسعه کشور نیاز داریم همه 75میلیون در عرصه سازندگی قرار گیرند. من به آنهایی که در این هشت سال به بزرگان و نخبگان تهمت زده‌اند، تهمت و افترا نخواهم زد. بدانید دیگر افراط‌گران پیروز نخواهند شد. برای اینکه ما در برابر افراط و خودسری پیروز شویم و در مسیر اعتدال و میانه‌روی قرار گیریم نیاز به وحدت داریم. در تمام استان‌ها به من و برادر عزیزم دکتر عارف مردم توصیه اجماع و اتحاد می‌کردند. ما مساله را به جبهه اعتدال و اصلاحات و آیت‌الله هاشمی و حجت‌الاسلام والمسلمین خاتمی واگذار کردیم. تصمیم دیشب بزرگان جبهه اصلاحات و اعتدال بر این قرار گرفت که بنده در عرصه رقابت باقی بمانم و آقای دکتر عارف نیز بسیار اخلاقی عمل کرد.

وی با بیان اینکه تشکیل ستاد مشترک برای من و دکتر عارف در استان‌ها نشان‌دهنده این بود که همه به دنبال هدف واحد هستند، افزود: من در اینجا لازم می‌دانم بگویم از هاشمی و خاتمی عزیز و برادر عزیزم دکتر عارف و از همه عزیزانی که در این هفته شبانه‌روز در جبهه اصلاحات و اعتدال تلاش کردند تا وحدت ایجاد شود صمیمانه سپاسگزارم. در برابر بزرگان کشور که تلاش کردند کشور در این انتخابات در مسیر پیشرفت قرار گیرد تواضع و فروتنی می‌کنم. عزیزان من، ما پیروز انتخابات خواهیم بود. 24 خرداد همه پای صندوق رای حاضر می‌شویم تا قدم بزرگی برای ساختن کشور برداشته شود.


روحانی در جمع مردم شیراز:
اداره کشور را با فکر و حضور نخبگان انجام می‌دهم

حسن روحانی شامگاه سه شنبه در جمع مردم شیراز گفت: به من می گویند کلید تدبیر کجاست و من هم در جواب آنها گفته ام فکر و تلاش 75 میلیون ایرانی کلید تدبیر است.

وی تصریح کرد: کلید من آن است که خودشیفتگی نخواهم داشت و هیچ کاری بدون مشورت با صاحب نظران انجام نمی دهم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت تدبیر نمی خواهد که جهانیان اداره کشور خود را از او یاد بگیرند، افزود: خود را کارشناس همه عالم نمی دانم و اداره کشور را با فکر و حضور نخبگان انجام می دهم زيرا توسعه و عظمت کشور در چارچوب قانون اساسی حق مسلم همه مردم ایران است.

روحانی تاکید کرد: قرآن نیز به پیامبر خود گفته فقط راه را به مردم نشان بده و ما نیز تاکید داریم که دولت قیم مردم نیست، شعار ما مبتنی بر قانون اساسی و دین اسلام است و خود را حاکم بر سرنوشت مردم نمی دانیم، دولت یک امانتدار است و باید این امانت را به صاحبان اصلی خود برگرداند.

از هاشمی رفسنجانی و خاتمی تشکر می کنم

روحانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تصمیم نهایی به ادامه فعالیت من گرفته شد، افزود: در طول هفته گذشته من و عارف به هر استانی که سفر کردیم فریاد مردم ائتلاف ما بود و من نیز به بزرگان گفتم که هر تصمیمی که آنها بگیرند مطیع هستم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: تصمیم بزرگان به ادامه فعالیت من بود که من از آیت الله هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی، از جبهه اصلاحات و جبهه اعتدال گریان سیاسی تشکر می کنم.

روحانی با بیان اینکه آنچه که برای ما مهم است دستیابی ملت به رفاه و آسایش است، یادآور شد: من و عارف در این مدت گفتمان اعتدال و اصلاحات را ترویج کردیم، عارف زحمات فراوانی کشید اما اگر این حرکت انجام نمی شد ممکن بود کسانی را که شما دوست ندارید رای بیاورند.

وی افزود: هدف ما جز توسعه و نجات کشور نیست چراکه اعتقاد داریم 8 سال بی اخلاقی دیگر بس است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: 8 سال انزوای بزرگان دیگر بس است، مدیران لایق را کنار گذاشتند اما اگر دولت تدبیر تشکیل شود به آنها تهمت نمی زنیم و آنها را کنار نخواهیم گذاشت.

روحانی ادامه داد: 8 سال برای مردم مشکلات ایجاد کردند و  حتی  هشت سال به دین اسلام ظلم کردند.

وی گفت: دولت تدبیر و امید با توجه به شرایط زمان راه سازندگی دولت هاشمی و فعالیت دولت خاتمی را با مشورت مردم و اجرایی کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری در راه اعتدال و عقلانیت ادامه خواهد داد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شیراز شهر فرهنگ و تمدن باستان ایرانی است گفت: اینجا شهر کوروش و سرزمین تخت جمشید است.

روحانی تاکید کرد: شیراز مرکز پزشکی منطقه بوده و جای تاسف است که در این شهر پرستاران و بهیاران با مشکلات معیشتی روبرو هستند.

وی افزود: شیراز یکی از مراکز توریستی، قطب الکترونیک و مرکز بزرگ پزشکی منطقه است و متاسفانه امروز شاهد بیکاری در این شهر هستیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: 24 خرداد اعلام می کنیم که رای ما ضد بیکاری و گرانی است و به آنهایی که گرانی و بیکاری را به ملت ایران تحمیل کرده اند رای نمی دهیم.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها