دیدار علما، ‌ایثارگران و نخبگان استان بوشهر

۱۳۹۳/۱۰/۲۳     |       rouhani.ir     |     بوشهر

رییس جمهوری در دیدار علما، ‌ایثارگران و نخبگان استان بوشهر:
گوش دولت برای شنیدن مشكلات شنواست / برای منافع ملی از منافع حزبی و گروهی باید گذشت

رییس جمهوری با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس نخبگی توأم با ایثار باعث شد که ما در برابر توطئه جهانی پیروز شویم، گفت: برای رفع مشکلات امروز کشور نیز به ایثار و نخبگی نیاز داریم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی سه‌شنبه شب در دیدار علما، ‌ایثارگران و نخبگان استان بوشهر با اشاره به خاطراتی از دوران دفاع مقدس، گفت: بوشهر و دلاوری‌های این سرزمین هیچ‌گاه از یاد ما نخواهد رفت، چرا که بوشهر از دیرباز سرزمین مبارزه علیه استعمارگران و بدخواهان بوده است.

رییس جمهوری با اشاره به نحوه حراست از صادرات نفت در دوران دفاع مقدس و فداکاری‌هایی که در این خصوص انجام شد، گفت: در دفاع مقدس ما تنها بودیم و در مقابل ما یک حزب و یا یک ارتش نبود، بلکه عمده کشورهای دنیا پشتیبان دشمنان ما بودند اما وقتی جوانان ایثارگر و ملت بصورت متحد با امام(ره) دست به دست یکدیگر دادند و یکپارچه شدند و نخبگی، تفکر، علم، دانش و ایثار را کنار هم قرار دادند، توانستند در برابر جهانی از دشمن، ‌پیروز شوند.

دکتر روحانی تصریح کرد: افتخارات بزرگی که رزمندگان ما آفریدند و آن روز که توانستیم در برابر دشمن بایستیم و موفق و پیروز شویم، ناشی از آن بود که همه امت یکصدا شدیم و حرف از این جناح و آن جناح و این استان و آن استان به میان نیاوردیم، همه زیر پرچم یک کشور و تحت فرمان رهبری، با ایمان و ایثار در میدان مبارزه حاضر شدیم و بر دشمن غلبه کردیم.

رییس جمهوری سپس با ابراز تأسف از برخی مشکلات در استان بوشهر با وجود استعداد و ظرفیت فراوان و برخورداری از تاریخ درخشان، خواستار تبدیل شدن استعدادهای بالقوه استان به بالفعل شد و گفت: در این راه نیازمند حضور علما، بزرگان، روحانیون، دانشگاهیان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در عرصه هستیم.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه باید با بهره گیری از علم و دانش، حداکثر بهره برداری را از منابع و امکانات خود با هدف ایجاد ارزش افزوده داشته باشیم، گفت: باید بندرگاههای استان بوشهر را بیش از پیش توسعه دهیم و از سواحل این استان مرزی به خوبی بهره گیریم.

رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی بر لزوم توجه بیشتر به صنعت گردشگری در این استان اشاره كرد و گفت :چرا مردم كشور ما باید به كشورهای خارجی و همسایه سفر كنند در حالی كه كشور ما از پتانسیل بسیار بالایی در زمینه گردشگری برخوردار است و باید گردشگران داخلی و خارجی را جذب گردشگاههای ایران كنیم.

رییس جمهوری با تاكید بر اینكه تنها با درآمدهای نفتی نمی توان كشور را اداره كرد، اظهارداشت: باید منابع درآمدی ما متعدد باشد و نمی توان به یك منبع متكی بود. باید با همسایگان و تولیدكنندگان متحد باشیم تا مشکلات را حل کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به برخی توطئه ها از جمله تلاش برای کاهش بهای نفت گفت: با فكر و برنامه می توان این توطئه ها را خنثی كرد و باید یاد بگیریم كه تهدیدها را به فرصت ها تبدیل کنیم.

رییس جمهوری با اشاره به ماجرای صلح حدیبیه و اثرات صلح، گذشت و عفو در رساندن پیام اسلام از سوی پیامبر عظیم الشان (ص) افزود: معنای تدبیر آن است كه باید به فكر فردا و آینده بوده و با یكدیگر برادر و دوست باشیم . رقابتهای حزبی و تضارب آرا در كشور هیچ اشكالی ندارد اما باید برای منافع ملی از منافع حزبی و گروهی گذشت.

دکتر روحانی گفت: باید به یاد داشته باشیم كه زیر چتر یك قانون اساسی هستیم و منافع بلند مدت ما یكی بوده و باید ادامه دهنده راه امام(ره) باشیم.

رییس جمهوری ادامه داد: نباید فداكاریهای بزرگان و منافع كشور را از یاد برد و با تمرکز روی مسایل جزیی، مسایل بزرگتر و اهداف بلند تر را به حاشیه راند.

رییس جمهوری با تاكید بر اینكه دنیای امروز دنیای رقابت است، گفت: با داشتن ملتی با استعداد، فداکار، بزرگ و با سابقه تمدنی، نباید روی مسایل ناچیز متمرکز شویم.

دكتر روحانی با بیان اینكه اگر بخواهیم كشور را به جلو ببریم باید تحریم ها را بشكنیم، گفت: با حفظ دستاوردها، استقلال و حیثیت كشور می توان تحریم های ظالمانه را برداشت و مذاكره كنندگان هسته ای كشورمان نیز در چارچوب سیاستها و استقلال كشور حركت می كنند.

رییس جمهوری با بیان اینكه من مخالف نقد نیستم، گفت: نقد محترمانه هیچ اشكالی ندارد و باید راه حل بهتر بدهیم و اگر می خواهیم در سیاست خارجی موفق شویم، حمایت همگان ضروری است.

دكتر روحانی با تاكید بر ضرورت حفظ وحدت، همدلی و برنامه ریزی در همه عرصه ها، گفت: در صحنه سیاست داخلی و خارجی باید به آینده امیدوار باشیم و همه برای استفاده بهتر از امكانات بکوشیم.

رییس جمهوری از استاندار و مسئولان استان بوشهر خواست تا با پیگیری وعده های داده شده در استان، زمینه مرتفع شدن مشكلات و تحقق برنامه ها را فراهم آورند.

دكتر روحانی افزود: گوش دولت برای شنیدن مشكلات شنواست و دولت مشكلات را پیگیری خواهد كرد.

رییس جمهوری همچنین از مسئولان استان خواست تا از خانواده های ایثارگران و بانوان بیش از پیش در پست های مختلف مدیریتی استان استفاده كنند.

پیش از سخنان رییس‌ جمهوری، آیت‌الله صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر با اشاره به دغدغه‌ها و درخواست‌های مردم استان خواستار اهتمام بیشتر دولت به حوزه علم، فناوری و فرهنگ شد.

همچنین چند تن از نمایندگان ایثارگران و نخبگان استان بوشهر نیز درخواست‌های خود را برای توجه بیشتر دولت به جامعه ایثارگران، حمایت از تخصیص بودجه ای برای حفاظت از بافت قدیم شهر و موسیقی محلی، احداث موزه علم و فناوری، ارایه تسهیلات به کشاورزان و اشتغال‌زایی مطرح کردند.

 

نظرات شما ارسال پیغام جدید


هیچ پیغامی ارسال نشده است.

جستجو

پر بیننده ترین ها